Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

A to by było bardzo dobrym posunięciem do przeanalizowania pod kątem odbioru tv/dekoder/moduł czy będzie szał czy nie. Dla mnie dodatkowo porównanie jakości nc+ vs. INEA, bo przez satelitę mam bezpłatnie do końca tego roku.

Patrząc znów na różnice jakości na kanałach Eleven, tv kablowa ma sporą przewagę nad SAT i to nie tylko moja taka opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od kilku dni zrywa mi internet , tzn. co jakiś czas zanika sygnał internetu. Resetowałem wszystko co się da (Kompa, router, kabelki przyłączeniowe itp) Co może być przyczyną ?

mam to samo, piszę mam choć na tą chwilę nie mam, ip mam za natem, i zależy gdzie wpadnę po wieczornym resecie.

tak jakby specjalista był na urlopie.

 

To podobnie jak z C+ Sport 2 w dawnych czasach, abonenci płacili za pakiet C+ jak za zboże, a nc+ czy tam wtedy n/Cyfra+ mięli kanały w komplecie. Wszystko spóźnione, ewidentne widać, że zajmują się obszarem internetu, a tv dla nich jest jak 5. koło u wozu :-)

chyba żartujesz, że się zajmują internetem. internet zrywa i zawiesza się.

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , ja dostalem cos takiego ;) 

https://www.x-kom.pl/p/302560-router-d-link-dir-842-80211a-b-g-n-ac-1200mb-s.html#specification

 

dotychczas korzystalem od pudelka z inei Genexis Titanium-48

 

net po kablu do laptopa siega 900mb/s wiec mega spoko 

 

jednak jak podlaczylem Dlinka pod Genexisa ... skonfigurowalem wifi okey 2,4 i 5Ghz , ale po kablu z Dlinka wyciagam max 400Mb/s ... 

 

Oczywiscie Dlinka podlaczylem kablem do portu nr 1 Genexisa jak to przykazano w instrukcji i po rozmowie z INEA 

 

Dlink obsluguje porty 1Gb , kabel Lan tez mam dobrej jakosci itp ... 

 

Gdzie robie błąd ?? By z tego routera Dlink wyssac po kablu tez takowa moc jak bezposrednio z Genexisa po kablu do laptopa 

 

Dajcie znaka 

 

Dobrego wieczoru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk - a jaką masz prędkość łącza? 1 Gb/s? Testujesz na http://inea.fireprobe.net ?

 

U mnie przy 650/60 mam wynik:

 

DL: 649,08 Mb/s

UL: 57,14 Mb/s

Ping: 2 ms

Jitter: 0 ms

 

Kabel łączący router i d-linka wpinasz w pierwszy port routera Inei i w którykolwiek LAN D-Linka (np. 1). Musisz wyłączyć dhcp na d-linku - prawdopodobnie Genexis nadaje Ci adresację w LAN więc D-Link powinien robić tylko za switch i AP. 

Przy takim ustawieniu nie powinieneś mieć problemów z wyciąganiem 850Mb/s - 1 Gb/s dla łącza 1 Gb/s.

 

 

Korzystając z okazji podpytam - czy Inea ma jakieś lepsze dekodery? Przesiadłem się na tv 4k i 720p z obecnego dekodera to lekka porażka. Nawet liga angielska na C+ wygląda słabo :/

Są jakieś widoki żeby mieć przynajmniej 1080p?

Edytowane przez Realok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk - a jaką masz prędkość łącza? 1 Gb/s? Testujesz na http://inea.fireprobe.net ?

 

U mnie przy 650/60 mam wynik:

 

DL: 649,08 Mb/s

UL: 57,14 Mb/s

Ping: 2 ms

Jitter: 0 ms

Jest taki pakiet jak 650/60?

 

Ja mam 600/60 i korzystając z speed testu Inea pokazuje mi:

DL: 689,05 Mb/s

UL: 59,04 Mb/s

Ping: 5 ms

Jitter: 0 ms

 

Bardziej wiarygodny jest https://speedof.me/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey poszperam za kilka chwil :D THX

 

BINGO działa :D po prostu lan z GENEXISA inea nie wrzucam do Dlinka WAN tylko w jedno z wejsc LAN jak pisano wczesniej :D

5Ghz wiekszy zasieg na Dlinku niz na INEOWSKIM GENEXISIE ... wiec cool 

 

Zastanawia mnie jednak oferta ORANGE , na swietle INEA moga mi swiadczyc swoj NET 12mcy po 69.99 , 13-24 99.99 

 

INEA sztywne zasady zero negocjacji przy przedluzaniu oferty na sam internet cena 99zl umowa juz na czas nieokreslony WIEC PROMOCJI u NICH brak ...

 

7577753917.png

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas tego dnia Offline Inea dojrzy do tego, że naprawdę potrzebujący klienci indywidualni (TAK INDYWIDUALNI!), nawet za jakąś opłatą (oczywiście nie z czapy, ale np. na poziomie do 10 zł/msc) będą mieć możliwość gwarancji stałego i niezmiennego, routowalnego IP w ofertach internetu stacjonarnego... To ja bardzo chętnie! Za drobną dodatkową opłatą chętnie zamówię możliwość konfiguracji revDNS!

Ja wiem, to być może oferta dla bardzo wąskiej liczby klientów, ale ja jestem skłonny za to płacić.

INEA, bądźcie ELASTYCZNI! Możecie być jedyni z taką możliwością...

Edytowane przez Gaspar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...