Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia podjescia racjonalnego i informacja o tym ze za free bedzie inea wymieniac dekoder z SD na HD i kazdy wymieni i znikna te pseuda SD szroty i moze zacznie sie cos w kwestii dubli dziac ... ale po INEI nie spodziewalbym sie tak zaawansowanego myslenia , bo tam malo kto mysli a sedzi na stolku wysokim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podjescia racjonalnego i informacja o tym ze za free bedzie inea wymieniac dekoder z SD na HD i kazdy wymieni i znikna te pseuda SD szroty i moze zacznie sie cos w kwestii dubli dziac ... ale po INEI nie spodziewalbym sie tak zaawansowanego myslenia , bo tam malo kto mysli a sedzi na stolku wysokim ...

Akurat sam zamieniałem swego czasu SD na hd bo była promocja za tą samą cenę i jak widać wszyscy klienci na to nie poszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam zamieniałem swego czasu SD na hd bo była promocja za tą samą cenę i jak widać wszyscy klienci na to nie poszli.

Zmieniłeś bo wiedziałeś o tej promocji. :idea:

Wielu tkwi w "średniowieczu" SD z kilku powodów, od dłuższego czasu widać, że niedociekliwy abonent "przesypia" promocje które wziąłby tak jak Ty, ale dezinformacja ze strony Inea wobec starych abonentów robi swoje. Najgłośniej jest gdy Inea coś zaoferuje na miarę petardy, czyli "weź mniej za więcej".

Swego czasu miałem "zlecenie" przejścia emeryta z analoga na cyfrę, w ramach szumnych promocji "dekoder czeka na odbiór" - pisali listy i od czau do czasu wydzwaniali. Co z tego jak warunki, które wprawdzie nie ja podpisywałem, okazywały się nie do przyjęcia, oczywiście cena bez zmian (o czym szumnie informowali), ale cyrograf na 24 miesiące i brak odpowiedzi co z drugim i kolejnym TV (przemilczenie w promocji o multiromie i propozycja dodatkowej opłaty) był fikcją promocji niż próbą zachęty do TV cyfrowej. Problem jednak rozwiązał się, czy Inea zadowolona jest teraz z abonenta to nie wiem, grunt, że abonent ma cyfrę i to co potrzebuje.

Wielu co ma SD jak ma jeszcze podłączone to pudełko? Po eurozłączu? Kolejna nie wiedza technologiczna i przyzwyczajenie jest OK wiec po co zmieniać. Wciskanie HD na siłę osobą które mają nierzadko "nowoczesny" TV z readyHD to raczej kicz niż promocja HD. Ilu jest takich pseudo HDeowców trudno mi powiedzieć, ale miałem ubaw w 2012 gdy słyszałem jak znajomi kupili nowy zachwalany TV, jaką matrycę wybrali nie wiedzieli (nie mają HD), ale że obraz był i tak na półce sklepowej "żyleta" ze wszystkich. Na TV HD np. TVP1 nie widzieli różnicy dla SD i HD, wiec o czym dyskutować.

Z SD zapewne korzysta też sporo osób o minimalnych oczekiwaniach którym wystarcza sam obraz niż piksele, a co mamy w ofercie programów TV każdy wie i czy dla samych wiadomości i powtórek sens pakować się w HD? Poza tym mają sprawdzony sprzęt, a nowy może i lepszy, ale często w gratisie gorszy - coś za coś, nie w tej grupie odbiorców.

Jeśli Inea chce wyjść naprzeciw wymagającym użytkownikom i posprzątać duble to tylko przemyślana i dobrze skalkulowana oferta przejścia z SD na HD co do której abonent nie będzie miał wątpliwości, a zwłaszcza nie obciążą go warunkami. Jedyna szybka i sprawna wymiana to tak jak zmiana kiedyś modemów Motorolek na Cisco gdy postawiono na DOCSIS 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego długiego posta napisałem, że aż forum padło. xD

No to wklejam jeszcze raz:

Witam Wszystkich serdecznie. :)

Czeka mnie batalia z Inea, więc zwracam się do Was o pomoc. :)

Aktualnie mam jakiś historyczny, bezterminowy, kosmicznie drogi pakiet. Przyszedł czas, żeby zmniejszyć te rachunki. Jak to jest z taką umową? Mogę ją rozwiązać w każdej chwili?

Przeglądałem ich stronę internetową (kto zaprojektował ten syf, powinien się spalić ze wstydu) i najbardziej zainteresował mnie Pakiet Telewizyjny z oferty Telewizja + Internet. 120 zł to nie taka tragedia (oczywiście w porównaniu do tego, co płacę aktualnie). Jak wygląda kwestia multiroom? Dobrze rozumiem, że oba Eleveny są w tej ofercie? W sumie tylko na tym mi zależy, a teraz, jak C+ stracił praktycznie cały sensowny sport, to pożegnam ich z uśmiechem. :)

Aktualnie mam w domu dekodery ADB 5810CDX i TechniSat HD4 CX CSP. Czy czeka mnie wymiana dekoderów? Czy Inea posiada już takie kosmiczne technologie, jak dekoder obsługujący rozdzielczość 1080p?

Jak to najlepiej rozegrać? Ile da się ugrać? Liczę na jakieś Wasze tajemne sztuczki. ;)

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc. :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś bo wiedziałeś o tej promocji. :idea:

Wielu tkwi w "średniowieczu" SD z kilku powodów

 

Dla mnie średniowieczem jest brak możliwości wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej i dźwięku przestrzennego, bo Inei się nie chce za to zabrać... Dobre SD (patrz DVD np.) da się spokojnie obejrzeć na ekranie HD, natomiast z nałożeniem na aktorów polskiego lektora nic się już nie zrobi. Podobnie jak z oglądaniem np. sceny lądowania w Normandii w "Szeregowcu Ryanie" w dennym dźwięku stereo o takiej dynamice, że subwoofer się nudzi (patrz: Polsat np.). Ale skoro Dolby Digital+ jest tak skomplikowaną technologią, że się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego długiego posta napisałem, że aż forum padło. xD

No to wklejam jeszcze raz:

Witam Wszystkich serdecznie. :)

Czeka mnie batalia z Inea, więc zwracam się do Was o pomoc. :)

Aktualnie mam jakiś historyczny, bezterminowy, kosmicznie drogi pakiet. Przyszedł czas, żeby zmniejszyć te rachunki. Jak to jest z taką umową? Mogę ją rozwiązać w każdej chwili?

Przeglądałem ich stronę internetową (kto zaprojektował ten syf, powinien się spalić ze wstydu) i najbardziej zainteresował mnie Pakiet Telewizyjny z oferty Telewizja + Internet. 120 zł to nie taka tragedia (oczywiście w porównaniu do tego, co płacę aktualnie). Jak wygląda kwestia multiroom? Dobrze rozumiem, że oba Eleveny są w tej ofercie? W sumie tylko na tym mi zależy, a teraz, jak C+ stracił praktycznie cały sensowny sport, to pożegnam ich z uśmiechem. :)

Aktualnie mam w domu dekodery ADB 5810CDX i TechniSat HD4 CX CSP. Czy czeka mnie wymiana dekoderów? Czy Inea posiada już takie kosmiczne technologie, jak dekoder obsługujący rozdzielczość 1080p?

Jak to najlepiej rozegrać? Ile da się ugrać? Liczę na jakieś Wasze tajemne sztuczki. ;)

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc. :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Przy przedluzaniu umowy ten pakiet otrzymalem za 99,99 (superhd i internet 50mb)multiroom za niecale 15zl(pol roku mr za darmo)Co do dekoderów to nie wiem.Eleveny  są tej ofercie.Przedtem malem tylko neta 100mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie średniowieczem jest brak możliwości wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej i dźwięku przestrzennego, bo Inei się nie chce za to zabrać...

 

Nie chce się zabrać, bo nie czują nacisku... więc mają to w d....  Pisanie o tym na forum nic nie da, bo zagląda tu "pięć osób na krzyż"...

W dawnych czasach ktoś z INEA-i tu bywał... Dawno temu...

 

Załóż profil na "fejsie"... dorzuć linka tutaj i gdzie się da... i może jak zbierze się kilkaset osób, to nie zleją tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie średniowieczem jest brak możliwości wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej i dźwięku przestrzennego, bo Inei się nie chce za to zabrać...

Faktycznie o tym najmniej się mówi, wielu stawia na obraz, a w istocie najwięcej możemy zyskać w dźwięku.

Od czegoś muszą wreszcie zacząć, myślę, że jak zaczną ogarniać HD to nie zapomną o dźwięku. W końcu swego czasu w analogu pojawił się NICAM i dziś okrajanie przekazu audio to dosłownie poruta.

Niedługo euro2016 i ciekawe czy będzie HbbTV, TVP i pozostali zapewne coś przygotują w tym systemie do uatrakcyjnienia meczy.

Jakby nie patrzeć Inea korzysta marketingowo z przewagi teoretycznej DVB-C, a w praktyce DVB-T jest tu na wyższym poziomie - wykorzystują możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Załóż profil na "fejsie"... dorzuć linka tutaj i gdzie się da... i może jak zbierze się kilkaset osób, to nie zleją tematu...

To jest dobry pomysł też nawet o tym myślałem. Tylko musiało by kilka osób wstawiać linki do forum na fb. Jak na fb jest coś nie wygodnego to szybko posty są kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno logowałem się do eBOA i w aktualnościach zalazłem zmianę regulaminu (wchodzi w życie 30.04.2016).

Z treści wynika jeśli się nie zgadzamy z nowym regulaminem można wypowiedzieć umowę.

Całość treści jest dostępna w eBOA zakładka aktualności.

 

Pod tym linkiem podaję zmianę regulaminu w pliku pdf

https://megawrzuta.pl/download/58587438137f1528cb5372ae7325a3f8.html

lub

http://host1gb.net.pl/dl.php?file=c6a179e307ea636c89096c00dd1770d4

 

Edytowane przez snake1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o zmianach! :beer:

Ciekawe kiedy Inea oficjalnie poinformuje o tym. Ja loguję się w e-boa tylko w terminie płatności, który podają w mailu o wystawieniu faktury, więc jak dla mnie znów nie dotrzymali terminu miesięcznego. :/

Cóż, dezinformacja i działanie z zaskoczenia to specjalność Inea na najwyższym poziomie samozadowolenia. Ciekawe czy zarząd monitoruje na jakiś e-boa'ch codziennie swoje prywatne umowy z firmami pokroju Inea. Znając życie, za takie wyskoki pouczają prawnikiem za niedostarczenie maila lub listu (poleconego) w wymaganym terminie o zmianach ... chociaż może na to marnują czas (siedzenie na e-boach), niż pracując nad rozwojem Inea.

 

Nic praktycznie się nie zmieni, doprecyzowali za wymogami UE regulamin ... "... Dostawca usług nie gwarantuje przepustowości transmisji do zasobów dostępnych w sieci Internet. ..." ot cała zmiana o której i bez regulaminu tu wiemy.

Z tym wypowiedzeniem umowy to najwyraźniej tylko w zakresie internetu, ucieczka pakietowców do konkurencji TV zapewne nie w tej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie ze jest to zmiana wynikająca z przepisów prawa a wiec INEA musi podać zmianę regulaminu do publicznej wiadomości. A od 30.03 taka informacja wisi na ich stronie. Poza tym w takim przypadku możesz rozwiązać umowę, ale INEA może żądać opłaty wyrównawczej. Wiec chyba nici z uciekania :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal są Polsaty Viasaty, Al Jazeera, TVE i ruska "Jedynka". Przez parę dni miałem też odkodowane Cinemaxy i wszystkie HBO. Ale chyba przedwczoraj je wyłączyli.

 

Ciekawe co to wszystko oznacza w kontekście nowej oferty. Może niektóre z tych kanałów Inea pozostawi na stałe...

Edytowane przez vojtee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. juz nie działają, wcześniej dawałem info równiez o odkodowaniu tych kanałów. Sprawa jest prosta - wrzucić je do pełnej oferty super hd / standard itd.. Usunąć choć czesc dubli i robic marketing z wymianą dekoderow z sd na hd jak rozpoczelo nc+. Troche powiedzialbym aby nawet sie pod nich "podszyć" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w punkcie obsługi klienta, aby zmienić stary pakiet ekskluzywny na nowy pakiet telewizyjny. Pani w punkcie powiedziała, że w przypadku gdy nowa umowa jest tańsza o więcej niż 5 zł miesięcznie, to Ona tego załatwić nie może, tylko dała znać Działowi Utrzymania Klienta i mam czekać na telefon. Po kilku godzinach dostałem telefon. Dostałem ofertę z ulotki. Dodatkowo zaoferowano mi multiroom na sześć miesięcy za darmo, zamiast trzech. Zapytałem czy mnie też dotyczy oferta pierwszych dwóch miesięcy po obniżonej cenie i po konsultacji z systemem okazało się, że może mi coś takiego zaproponować. Na szczęście niczego nachalnie nie wciskali więc tak ogólnie jestem zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...