Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam problem z modemem Thomson TWG870 od Inea. Bezskutecznie od 2 dni probuje otworzyc porty na tym crapie i nic nie dziala(tylko port 80 zdaje sie byc otwarty) mimo publicznego adresu IP. Co ciekawe menu mojego routera jest uposledzone, a mianowicie brakuje w nim zakladek/opcji ktore normalnie tam powinny tam byc. Do owych opcji moge miec dostep zaledwie przez chwile po przywroceniu ustawien fabrycznych, aczkolwiek po kilkunastu sekundach ponownie trace do nich dostep.

Czy ktos mial podobne problemy z Inea/tym modemem jesli chodzi o otwieranie portow?

Cześć 

Również miałem kiedyś tego thomsona , i niestety jest on wykastrowany z opcji. Wymieniłem go na Cisco ( most ) i podpiąłem mój router, i Tobie również polecam takie rozwiązanie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
Dzisiaj będę w Inei brał pakiet internetowy(150 MB + 135 kanałów) i tutaj moje pytanie - aktualnie mam internet przez modem EPC3925+ 5zł za użytkowanie wifi jednak chcę przejść na własny router, prawdopodobnie TP-Link Archer C2 i mostkować połączenie i tutaj moje pytanie - czy zostawić sobie ten Cisco jako mostek czy wybrać inny modem(a może wymuszą mi wymianę)? Jeżeli będę miał wybór to co najlepiej sprawdza się jako mostek i czy nie ma wtedy problemu z VPN'em w takiej konfiguracji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konfigurację ale jako router mam Asusa. VPN działa bez problemów.

VPNa chcesz zestawiać na routerze? Jeżeli tak to wydaje mi się że Archer C2 nie ma takiej możliwości dopiero Archer D2 ma możliwość zestawienia IPSec VPN chyba że robisz to na komputerze.

Edytowane przez JerzyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do Was pytanie czy ktoś ogląda filmy poprzez podłączenie pendrive do dekodera? Posiadam model ARC-1011YR_I, również dekoder z nagrywarką niestety jestem mocno zawiedziony możliwością oprogramowania obsługiwanych formatów/kodeków, dlaczego firma działająca na dużą skale oferuje taki ...? Jeden film w formacie mkv, działa normalnie inny w tym samym formacie po 17s się wyłącza i wyświetla się menu, dlaczego? Formatu AVCHD nie idzie w ogóle otworzyć... Sprawdziłem filmy na tunerze do telewizji cyfrowej Wiwa, film który po 17s nie działał na dekoderach oferowanych przez Inea działa bez zarzutu, inne formaty filmów również. Orientuje się ktoś czy Inea posiada inne dekodery, które sprawują się lepiej w odtwarzaniu filmów przez pendrive?   

 

Ps: Co do tematu odnośnie internetu sam kupiłem Archera D2, działa sprawnie.

Edytowane przez Abonent600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Inteka i USB działa - odtwarza divx, xvid i x264 - problemy pojawiają się z reguły tylko jeśli film ma więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową lub dźwięk w DTS - wtedy wystarczy na kompie usunąć wszystkie ścieżki dźwiękowe i zostawić tylko lektora w AC3 lub Dolby Digital.

Problemy są również czasem z filmami 4:3 które Intek na siłę rozciąga do 16:9 i słabo to wygląda.

 

Pamiętajcie, że oficjalnie USB w dekoderach jest nieaktywne i czy i jak działa nie można mieć do nikogo pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od piątku jestem podłączony do INEA. Mój pakiet to Internet GPON 150 MB, telewizja 135 plus Telefon Mobilny nonstop - czyli pakiet standard (109 zł plus 10 zł za PVR przez 18 m-cy, pierwsze 6 29 zł za dekoder PVR).

Oprócz tego canal + prestige na 2 m-ce i VOD.

Otrzymałem router huawei oraz brzydką skrzynkę wyglądającą jak mój pierwszy odbiornik satelitarny - INTEK PVR HD czy jakoś tak (miał być ADB, ale się okazało, że nie odbierał połowy kanałów).

Internet - tylko w eth4, po kablu speedtest zamyka licznik pokazując nawet 320. Po WI-FI - jakieś 78 MB. Apliakcja zalecana przez INEA  dostepna na ich stronie - obojetnie czy WI-FI, czy kabel - ciągle w granicach 36 MB/S . Co jest nie tak?? Zazwyczaj programy tego typu celowo zawyżają, a tu? 

VOD - to co robią z tym bezpośrednik połączeniem skrętką pomiędzy routerem a dekoderem to kpina. Mam odbiornik WI-FI (zaislanie USB, kabel sieciowy), który działa z TV i działa z laptopem. Z dekoderem też mógłby działać, ale ... od VOD jest port eth4 na routerze. Ktoś to obszedł?

Czy ten huawei lepiej się sprawuje niż alcatele? Cos można w nim poprawić (w tych ich fabrycznych nastawach)?

 

Czy jest gdzieś dostępna lista kanałów wraz z numerami? Ta na ich stronie jest raczej nieaktualna

 

Przykład: BBC BRIT HD czy BBC HD - mam te kanały, a wg pakietu mieć nie powinienem :)

Edytowane przez waszek_rmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy jest jakaś nadzieja na to, że oferta kanałów filmowych poszerzy się o chociażby Paramount Channel, Universal Channel i TNT ?? Przecież te kanały są dostępne prawie na wszystkich platformach. Jeżeli chodzi o ofertę kanałową to Inea zatrzymała się w czasie chyba z dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma malego adb z dyskiem , idealny dziala ! zadne inne wynalazki tylko adb , a tak poza tym mogliby postarac sie o jakies nowsze dekodery albo jakas aktualizacja dekodera bo to  po prostu zwykly dekoder z pvr jaki dawaly platformy cyfrowe pare lat temu , brak wifi do vod itp 500gb dysk tylko ... biednie  jak oferta tv hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, u mnie miał być ADB, ale jakoś nie działał - do VOD musze mieć kabel, bo po wi-fi nie chce działać... jeszcze teraz się resetuje. Nie wiem kto jest decyzyjny po ich stronie, najpierw przywożą a potem się okazuje, ze nie może być u mnie... Czyli na ADB VOD działa po wi-fi? Co to za głupie ograniczenie inteka? JEszcze ten reset... nie wspominajac o tym, ze jak zmieniam głośność pilotem od amplitunera to zmienia się na dekoderze... Zmniejszam to się zmniejsza, a jak zwiększam to musze drugim pilotem poprawiać. Masakra jakaś. 6 lat temu miałęm enkę, tam był dekoder z którym problemów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden dekoder INEI nie obsluguje wifi bo ich dekodery nie maja wbudowanego wifi , jesli masz swiatlowod i TV po koncentryku to adb MUSI dzialac , jesli masz po IPTV to tego nie wiem i wspolczuje jesli musisz uzywac wynalazkow takich jak INTEK czy pochodne tego typu wynalazki ... na twoim miejscu brałbym sam internet i oferte NC+ jesli mozesz miec talerz za oknem , chyba ze oferta programowa inei Ci odpowiada , bo dla mnie jest wybrakowana i nie ma w niej kilkunastu kanalow ktor ogladam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje WI-FI - ok, ale można podłączyć moduł zasilany USB z kablem sieciowym. We wszystkich urządzeniach działa, tylko nie z dekoderem...

Nie chcę już żadnej anteny na dachu :) kanały mi pasują i cena dobra. Odnosnie dekodera to pisałem zgłoszenie do INEA, dlaczego nie zostawili ADB - skoro już był - jak się tłumaczyli to na teren Poznania, a ja jestem z Jarocina.

Odnosnie IPTV, to jak poznać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV z pudelka do ktorego masz swiatlowod idzie taki sam kabel LAN do dekodera , a koncentryk to taki sam zwykly druciak , ja mam swiatlowod na koncentryku plus skrzynka tp link do neta , gdyby nie to ze potrzebuje wiecej wejsc do LAN to bym zrezygnowal z TP linka i wzial samego GPONa z wbudowanym wifi ale takowy moze tylko chyba jeden LAN podlaczyc ... a ja potrzebuje 3-4 LANy do dekoderów NC+ jeden do laptopa wiec kiszka :/ niby przyszlosciowa technologia a ograniczona sama w sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mam po koncentryku - od routera idzie zwykły kabel antenowy do dekodera. Z tym jednym aktywnym portem LAN to tez paranoja. W sumie można podzielić te łącze jakimś dodatkowym routerem.

u mnie w okolicy na razie mało osób się zdecydywało na światło, generalnie gdyby nie to, ze dali mi 6 m-cy za free to tez jeszcze bym sie nie zdecydował - umowa orange do lipca.

Wkurza mnie ten dekoder, co mam zrobbić aby dali mi ADB  :) Jak w ence wprowadzili turbodekodery z dyskiem 500GB i miałem na niego chęć, to jechałem ze starym dekoderem i naściemnaiłęm, ze za głośny i dostałem nowy od ręki.. A tu? Żona już mnie katuje, bo musiałem szuflade w szafce zlikwidować aby go umieścić - bo grubaśny ten INTEK. a o kablu dodatkowym nie ma mowy... W ścianie od dekodera idzie mi antenowy, a o sieciowym nie pomyslałem...

 

Inaczej, jak to jest że dekoder rozpoznaje przesyłanie sygnału po wi-fi? Gdyby na wyjściu eth4 na routerze dać access pointa, to zadziałałoby?

Edytowane przez waszek_rmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz z tym dekoderem jesli chodzi o net . nie da sie podlaczyc wifi w zaden sposob , tylko kabel LAN z GPONa do dekodera jesli chcesz miec vod itp opcje w dekoderze , zadzwon do nich i powiedz ze chcesz ADB i niech Ci wymienia, ale z tego co pamietam jesli nawet sie zgodza i wymienia to policza sobie za to 50zl do kolejnej faktury , taka zlodziejska firma niestety , siostra jest zadowolona z adb , jest szybszy o niebo i nie halasuje jak traktor intek . 

 

Co do jednego LAN w GPON , nawet jesli mozna rozdzielic to switchem to ... jednak dodakowe pudelko a ja chcialbym pozbyc sie kolejnych kurzołapów wiec nie widze sensu rezygnowac z TPlinka jakiego obecnie mam na rzecz switcha , a rozdzielacz RJ do neta jest tylko do 100Mb neta , a ja mam od nich 0,5Gb wiec to takze strzal w stope z mojej strony .

 

W kazda strone lepiej a tak naprawde jeszcze gorzej , kabli kabelkow pudelka coraz wiecej tego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...