Skocz do zawartości

IO Pekin 2008


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie jak "poleci" sygnał z Chin do Europy? Bezpośrednio, przy użyciu jednego satelity chyba się nie da? Czyli będzie musiał lecieć Ziemia-satelita-Ziemia-satelita-Ziemia. Wiadomo coś nt. temat "stacji przesiadkowej"? :D Gdzie w Azji, na Bliskim Wschodzie jest jakieś centrum nadawcze w którym takie coś mogłoby być realizowane? Formalności załatwia organizator transmisji czy każda stacja na własna rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy znani ze swojej zaradności i potęgi raczej tą sprawę załatwili za pomocą wysłania swojej satelity,która emitować będzie sygnał do każdego zakątku świata za pomocą C Band ale możliwe że wynajmą jakiś transponder na jakiejś satelicie do realizacji feedów. Z moich uważnych obserwacji wychodzi mi, że ta satelita będzie pod linią horyzontu w Polsce bowiem Pekin leży gdzieś w okolicach 116st 23` E. Jednak to tylko przypuszczenia bo Chińczycy sprytnie ukryli tą informację i wszystkiego dowiemy się w ostatniej chwili. Ale nie róbcie sobie nadziei towarzysze na podglądanie feedów bo raczej żanych lepszych miejsc do przekazywania transmisji w Pakinstanie ani w niczego bliżej...a jak już to będzie przekazywane przez HB 13E to na 90 pare % będzie kodowane. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiązka do uplinku i downlinku może być skierowana w różne strony (przykładowo przeskoczenie Atlantyku za pomocą jednego satelity).

Będzie zapewne jeden "ogólny" przekaz, realizowany przez kilka satelitów, do różnych rejonów Ziemi. Oczywiście gdzieś na Ziemi będą musiały by być "stacje przesiadkowe" aby dostarczyć np. do USA.

Dodatkowo, jeszcze jakieś przekazy każda stacja TV będzie miała załatwione "na własną rękę", aby dostarczyć materiał (wywiady jakieś) do "centrali". Może to się odbywac via satelita lub po światełku.

 

Zresztą, takie transmisje są realizowane na okrągło, ot choćby takie F1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitą "końcowym" w Europie będzie Intelsat 706 (50,2E), co było zapowiadane. Wykorzystywane będą transpondery pasma C i Ku i dosył będzie prowadzić EBU. W każdym razie po drodze prawdopodobnie nastąpi odbicie od jeszcze jednego satelity - być może także Intelsata, ponieważ z tą organizacją EBU zawarło umowę.

Emisja z Intelsata 706 na 100% będzie kopiowana w inne miejsca na orbicie na potrzeby poszczególnych nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A jak w takich łączeniach jest rozwiązana sprawa zwrotnej? Takie połączenie live jest obukierunkowe? Czy też dziennikarze w Chinach słyszą studio w inny sposób?

 

A czy przypadkiem pytań ze studia nie przekazuje się po prostu przez telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem pytań ze studia nie przekazuje się po prostu przez telefon?

Mogłoby zostać zakłócone kontinuum czasu :lol: Wytłumaczenie o co mi chodzi mam w głowie, wieczorem spróbuje to rozwinąć :D

 

podobno tvp dopłaci do emisji igrzysk :read:http://media2.pl/media/39000-tvp-doplac ... rzysk.html

Już się tłumaczą bo pewnie szastali pieniędzmi przy realizacji. Pewnie korespondentom wynajęli najdroższe hotele, pozatrudniali firmy ciotek i wujków do obsługi i promocji IO. Wiem że to nie przez to ale na pewno tak było. Bo jeśli jest okazja się zabawić za publiczny grosz to czemu tego nie zrobić? Tym bardziej że może to być ostatnia taka okazja. PO chce zrobić porządek, przynajmniej stwarza takie pozory :D, z mafią w TVP.

P.S.Ten wątek miał być raczej techniczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy ktoś oglądał przekaz z otwarcia olimpiady w chińskiej telewizji?

Była to dokładnie ta sama transmisja, co np. w TVP1, ale w dwóch miejscach zauważyłem, że pokazali inne ujęcia, niż u nas (publiczność zamiast występujących artystów). Czyżby i to wymagało ocenzurowania? :P

 

Mogłoby zostać zakłócone kontinuum czasu :lol:

Chyba właśnie po to pytania ze studia się przekazuje przez telefon, żeby nie było takich dużych opóźnień, jak gdyby przekaz w obie strony miał iść przez satelitę...? Ale nie wiem, o co chodzi, bo nie doczekałem się wyjaśnienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączałem między Eurosport, CCTV4 i TVP1. CCTV miała własny przekaz. W sumienie dziwię się. Chińczycy codziennie mogą mieć widoki na kulturę Chin. Przekaz międzynarodowy był realizowany tak, żeby pokazać całą część artystyczną. Ponadto ten idący na świat był w HD, a chiński nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A na CCTV4 kiedy był przekaz z otwarcia? Sprawdzałem na CCTV4 z Eurobird 9 i tam otwarcia nie było :>

 

Było za to na CCTV News (tylko "część artystyczna") i był to dokładnie ten sam przekaz, co na innych kanałach. Tylko leciał minimalnie wcześniej (na TVP1 musiał jeszcze "przejść" przez Warszawę), poza tym różnił się we wspomnianych dwóch miejscach.

Był też podgląd na kanał olimpijski CCTV i także był ten sam przekaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosył był na CCTV 1 (??? Niektóre źródła podają, że to CCTV News) z 9E - tymczasowo włączyli tam ten kanał (11.881 GHz, pol. V SR=26700 FEC=3/4). Są tam dwa serwisy bez nazw. Jeden to właśnie CCTV, drugi to też CCTV, ale to jakiś feed - leci obraz CCTV z telewizora (kamera ustawiona na jakiś ekran).

 

Co do Intelsat 706 (50,2E) - dosyły są prowadzone, ale niestety kodowane w BISS. Sygnał bardzo silny, nie mam żadnych problemów z odbiorem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby zostać zakłócone kontinuum czasu :lol:

 

Tu chyba chodzi o teorię względności czasu i przestrzeni autorstwa Einstaina....cała sprawa wygląda tak:

powiedzmy że na Ziemi jest godzina 11 więc wszędzie, na Księżycu, Marsie, Jowiszu też jest 11, a więc w Warszawie jest powiedzmy 8:00 naszego czasu więc w Pekinie naszego czasu też jest 8:00. Na tej samej zasadzie działa GPS ale jak to dalej jest nie wiem bo jestem prostym kandydatem na technika elektroniki.. jakby się jakiś fizyk albo matematyk z branży czasoprzestrzeni znalazł tutaj to może to wytłumaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...