Skocz do zawartości

!!!!Instrukcja obsługi nboxa HD!!!!


Igor1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WOW! No ciekawa lektura. Oko specjalisty jest bezlitosne - w skrócie:

 

Potwierdziły się wszystkie wcześniejsze zapowiedzi (brak DiSEqC, brak możliwości zmiany kolejności kanałów na liście głównej, brak możliwości dodawania kanałów, edytowania listy transponderów, czy satelitów - nawet bez zeza kręcenie anteny nie ma sensu, bo innych pozycji satelitarnych nie da się dodać - o dodatkiwych HDTV z Astry można więc zapomnieć). Nie ma możliwości, aby jednocześnie aktywne były i złącza SCART i HDMI/YPbPr - albo to, albo to.

Są maksymalnie cztery listy "ulubionych" - tzn. podział na użytkowników (jak zrozumiałem, aby zmienić listę, trzeba zmienić użytkownika, co oznacza przymusowe grzebanie w skromniutkim Menu).

 

Nbox to w skrócie plug'n'play - podłączasz i ma działać, ale jak chcesz mocniej pogrzebać to nie da rady, bo inwencji twórczej w życie na tym sprzęcie wprowadzić się nie da.

 

Ważna sprawa to odgórna lista bez możliwości dodawania kanałów, czy ich przenoszenia (bo z instrukcji jasno wynika, że przenosić można tylko na listach użytkowników) - od n-ki będzie zależeć co będzie na liście, jak nie zechcą, to mogą Polsatu 2 nie dodać przykładowo i mimo, że jest niekodowany, to oglądać go nie będzie się dało. Dotyczy to także rzeszy zagranicznych FTA - zapewne zostaną wybrane tylko te z możliwie najleszą jakością obrazu...

 

Kolejna sprawa to brak przelotki do drugiego tunera - jeśli w szereg za nboxem będziemy chceli podpiąć inny tuner (CP, Cyfry) to nie wypali - nbox musi być zawsze na końcu łańcuszka. Samo wyposażenie na tyłach wyjątkowo skromne - jedno SCART, modulatora brak, więc jak ktoś ma cienki TV, to będzie się musiał zaopatrzeć w zewnętrzny modulator.

 

Na co są USB i Ethernet? Chyba tylko dla ozdoby, bo aktualnie nie posiadają żadnej funkcjonalności w oprogramowaniu - mogą zostać wykorzystane w przyszłości lub nie (jak slot na kartę bankomatową w Mediasatach :lol: )

 

Jedyna ciekawa rzecz to logo Java na splash screenie - kto zna się na programowaniu, wie, że może coś z tego będzie, ale zanim ktoś dobierze się do softu i zrobi jakąkolwiek alternatywę minie wiele miesięcy (lat?). Dla przykładu z Izraelu (pakiet Yes) też mają tunery od ADB i alternatywy jeśli chodzi o soft nie ma...

 

Podsumowanie: nie wiem czemu n-ka tak uprościła swoje boxy - przecież konkurencji się obawiać nie mogą z zagranicy, więc blokada DiSEqC jest conajmniej decyzją dziwną. Może chodziło, żeby zrobić coś maksymalnie prostego :?: No tak, tylko że trzeba umieć znaleźć kompromis między prostotą, a funkcjonalnością - to co tu widać to skrajna asceza :lol:

 

Dla jednych może być to wygodne, dla mnie jako DX-era jest to niedopuszczalne. Chociaż w sumie nie ma się co dziwić, bo gdzie za 99 zł można wypożyczyć tuner z DVB-S2/MPEG-4 - aby nie było za pięknie nałożyli orgom blokad software'owych :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jadę po orbicie :lol:

Samo wyposażenie na tyłach wyjątkowo skromne - jedno SCART, modulatora brak, więc jak ktoś ma cienki TV, to będzie się musiał zaopatrzeć w zewnętrzny modulator.

To żart czy z zazdrości. Skromny to jest tył mediasata. Mamy rok 2006 modulator jest "troszkę" nieaktualny.

Na co są USB i Ethernet? Chyba tylko dla ozdoby, bo aktualnie nie posiadają żadnej funkcjonalności w oprogramowaniu - mogą zostać wykorzystane w przyszłości lub nie (jak slot na kartę bankomatową w Mediasatach Laughing

Na co są? Na to: http://www.teledom.tv/

poszukaj przycisku M na nBoxie to się dowiesz.

Podsumowanie: nie wiem czemu n-ka tak uprościła swoje boxy - przecież konkurencji się obawiać nie mogą z zagranicy, więc blokada DiSEqC jest conajmniej decyzją dziwną. Może chodziło, żeby zrobić coś maksymalnie prostego Question No tak, tylko że trzeba umieć znaleźć kompromis między prostotą, a funkcjonalnością - to co tu widać to asceza Laughing

N jeszcze nie wystartowało. sprawa Astry i kanałow z niej na liścienie jest przesądzona. Cyfra+ do tej pory nie wprowadziła DiSeQ i nie widzę tylu narzekań. Tak nBox miał być prosty w obsłudze i jest mimo zaawansowania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2006, ale nie każdy ma nowoczesny TV - ba - nawet ja mam 1 TV bez SCART-a - bywają takie cuda (na szczęście dwa inne mają SCART 8) )

 

Co do teledom - zwracam honor - Ethernet zagospodarowany (tylko czy odrazu - wątpię). Do USB mówili coś o klawiaturach - kiedy? Kiedyś w przyszłości :lol: Do dekoderów Polsatu też pamiętam były klawiatury :lol:

 

Co do DiSEqC w C+ - niby tak, ale mamy alternatywę. Poza tym nie twierdzę, że robią dobrze - jest to równie prymitywne - tylko zamiast n-ka robić postęp - wprowadzają zacofanie - obsługa DiSEqC jest banalna (raptem cztery bajty składają się na jedną komendę do standardowego przełącznika), więc brak DiSEqC to (nie wiem jak to nazwać) - złośliwość, czy co :?: Żeby się nie dało porówenać jakości ich HDTV z tymi z Astry. (Mam nadzieję, że to przeczytają i się stukną zanim wypuszczą pierwsze nboxy i będzie update softu dający choć podstawowy DiSEqC dla zeza/monoblocka)

 

Co więcej jeśli nie zawarli tego w instrukcji to sprawa jest już przesądzona przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy.

 

Zaawansowanie technologiczne to tylko HDTV, bo reszta idzie w gwizdek i marnuje się przez złe wykorzystanie dostępnego hardware... (Innymi słowy hardware mogłoby być na miarę jeszcze nie wypuszczonego DM8000, ale ograniczenia software'owe robią z tego sprzętu coś oscylującego w okolicach sprzętów C+ - jedyna zaleta to HDTV, ale też maksymalnie to ograniczyli i nie ma szansy na oglądanie czegokolwiek innego w HDTV poza ich kanałami)

 

EDIT: Jeszcze o usłusze TeleDOM

 

W pierwszym okresie sprzedaż tele.DOM-u odbywa się wyłącznie za pośrednictwem operatorów kablowych udostępniających ten serwis. Skontaktuj się ze swoim dostawcą telewizji kablowej, żeby sprawdzić możliwość podłączenia tele.DOM-u.

 

Hmmm... zastanawiające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pamięta ile czekało się na soft dla Mediasatów i czyja to była zasługa (podpowiem - długo i przypadku, bo pasował soft słany dla TVBS Europe z Astry i tak dalej popłynęło - pojawili się rodzimi modyfikatorzy). Na razie wysokie kary odstraszą potencjalnych kombinatorów :?

 

Poza tym przykładowo Sagemy do tej pory niczego alternatywnego się nie doczekały dla przykładu (wogóle żaden z odbiorników CP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam o Sagemach pisali na innym forum. Ale to co innego. :wink:

Romar 7.

 

Edycja Mr. Orbita: Coś tam ostatnio bezerker skrobnął - zgodnie z informacjami można dzięki temu wsadzić kartę C+ do Sagema, niestety jeszcze trochę błędów jest... Poza tym minęło trochę od wprowadzenia Sagema :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak samo nikt inny nie musi się kwapić z softem do n-ki, poza tym bezerker miał swoje powody - jeśli korzystałeś z tego softu, wiesz, że do doskonałości mu jeszcze brakuje trochę... Jak pisałem wysokie kary za rozplombowywanie nboxów skutecznie wystraszą kombinatorów na dłużej i mimo świetnego hardware potencjał będzie się kurzył :?

 

Ogólnie podsumuję swoje przemyślenia tak:

 

Jak zwykle jest grupa, której się podoba prostota i są jednostki (jak ja), które uważają że z lekka przesadzili z tą prostotą - każdy wybierze co mu się podoba.

 

Mimo wszystko 99 zł za wynajem tak prostego odbiornika (ale o takim hardware, tylko co z tego jak się go na razie wykorzystać się nie da) to mimo wszystko dobry interes.

 

Może kiedyś przemyślą te decyzje z blokadami software'owymi, bo jest to po prostu głupie - w dobie zaawansowanej technologii blokują dostęp do rzeczy tak elementarnej jak obsługa obrotnicy, USALS i DiSEqC, czy przestawiania kanałów na liście głównej i list ulubionych (bo jest ich zaledwie 4 i to rozwiązane w sposób nietypowy) - takie rzeczy mają nawet najgorsze japońskie badziewia na bazarze (ale za to nie mają HDTV - zależy kto co woli mieć).

 

Anyway: każdy wybierze co mu pasuje i z czym czuje się najlepiej - ja jako DX-er nie zaakceptuje tak ograniczonego software'owo tunera nigdy - póki nie zmienią podejścia do softu zostanę z HDTV na komputerze (póki co bez DVB-S2 - tylko DVB-S, ale i na kartę DVB-S2 przyjdzie czas i jej możliwości będą mnie z pewnością satysfakcjonować 8) ).

 

Sama cena jak na cud jeśli chodzi o hardware jest rewelacyjna, ale nałożone ograniczenia są mocno przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie tez do jadacych po N-ce.Jak dla mnie te oprogramowanie to skandal,zaczynaja od razu jak Cyfra i to mi sie bardzo nie podoba.Owszem mam jeszcze ferka,ale planowalem wlasnie jego podpiac pod astre,a boxem pociagnac hotbirda.Ale z tych planow nici,trzeba bedzie ostro kombinowac i mieszac kablami,zeby jakos w miare to gralo.Pierwszy i w dodatku potezny minus dla N-ki.Jak dojda do 10 trzeba bedzie ku uciesze wielu przeprosic sie z Cyfra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie o HDTV nie mysle. Oby dobrze odbierał i bedzie ok.

HD soon 8)

 

Aha, do TV bedzie podłączona i kablówka i n-ka. Czy zeby powrocic do oglądania kablowki trzeba bedzie wylaczyc dekoder, czy poprostu n-ka bedzie odbierać na AV (tak jak konsola :wink: ) ? Mam nadzieje ze nie bede musiał wypinać kabelka n-ki zeby wskoczyła kablówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...