Skocz do zawartości

Kodi


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawadzi od czasu do czasu w samym Kodi zrobić porządki, mniej zaawansowanym wygodnie będzie np. za pomocą wtyczki EZ Maintenance+ (z repozytorium KWP).  Użycie przez wybór: Maintenance -> Clear Cache, Clear Packages, Clear Thumbnails. EZ Maintenance+ umożliwia też wykonanie kopii zapasowej konfiguracji i jej przywracanie, wykonanie pomiaru prędkości łącza, podgląd i upload logów i kilka innych ciekawych rzeczy.

 

Sam proces czyszczenia można zautomatyzować, żeby nie musieć o tym pamiętać.

EZ-Maintenance.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 13:34, tomciu napisał:

@mingo

 

Kodi mam co prawda na Debianie a nie na Anroidzie, ale nie zatyka Ci się pamięć podręczna i wystarczy wyczyścić cache?

Coś w tym stylu (KROK 3): https://support.google.com/googlecamera/answer/6306624?hl=pl

 

Nie mam Chromecasta, więc nie wiem, czy taka opcja w ogóle jest możliwa.

 

A propos kodi na Debianie - jaka jest najnowsza wersja na ten system, bo ja mam 18.6 i nie mogę znaleźć nowszej

Ewentualnie czy ktoś słyszał o tworzeniu nowej kompilacji na ten system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 13:34, tomciu napisał:

@mingo

 

Kodi mam co prawda na Debianie a nie na Anroidzie, ale nie zatyka Ci się pamięć podręczna i wystarczy wyczyścić cache?

Coś w tym stylu (KROK 3): https://support.google.com/googlecamera/answer/6306624?hl=pl

 

Nie mam Chromecasta, więc nie wiem, czy taka opcja w ogóle jest możliwa.

 

Dzięki za radę, następnym razem jak problem się pojawi spróbuję wyczyścić pamięć podręczna. Zobaczymy czy to pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartosz10 napisał:

A propos kodi na Debianie - jaka jest najnowsza wersja na ten system, bo ja mam 18.6 i nie mogę znaleźć nowszej

Ewentualnie czy ktoś słyszał o tworzeniu nowej kompilacji na ten system

Jest Kodi 19.4 choćby z backportów Debiana: https://www.deb-multimedia.org/

Ja używam Kodi 20 Nexus własnej kompilacji, ale można pod Debianem wziąć też wersję z Ubuntu Nightly Builds:  https://launchpad.net/~team-xbmc/+archive/ubuntu/xbmc-nightly

Z tym, że ostatnie rozwiązanie raczej dla bardziej zaawansowanych, bo trzeba ogarnąć zależności.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia

Czy do Kodi jest jakaś wtyczka do naszego Canal+ Online?

Pytam, bo coś mi świta w głowie, że bez certyfikacji działa tylko w 540p czy jakiś tak, ale nie mogę tego namierzyć.

I przy okazji:

Jak w tej chwili na linuksie i Kodi wygląda wsparcie dla najwyższego poziomu Widevine (to chyba level L1, tak?)

Edit:

Konkretnie chodzi mi właśnie o C+i 1080p. Są jakiekolwiek szanse na to pod linuksem?

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia

No faktycznie jest. Nie wiem jak wcześniej patrzyłem, że nie widziałem. Trochę zmyliło mnie to VOD na końcu, bo się zafiksowałem, że ma być online 🙂

 

@michael112

Właśnie miałem się o to pytać, ale mnie uprzedziłeś. Może ktoś, kiedyś...

 

Dzięki Wam, za aktualne informacje co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu aby móc uruchomić DRM via Widevine L1, odtwarzacz musi być "certyfikowany" przez dostawcę DRM i zapewnić jakiś bezpieczny sposób dla deszyfrowania. W urządzeniach mobilnych jest to wykonywane przez specjalny moduł do obsługi procesu kryptograficznego w systemie. To rozwiązanie działa pod warunkiem, że system nie jest modyfikowany przez użytkownika. Pomijając te zagadnienia W Linuksie jeszcze pozostaje fundamentalnie ważna rzecz, mianowicie certyfikacja jest kosztownym procesem, ktoś musi za to zapłacić.. A raczej nikt nie chce w projekcie Open Source poprzeć wydatków za wspieranie własnościowego rozwiązania typu DRM, które z definicji ograniczają użytkownika, czyli dokładne przeciwnie niż filozofia Open Source.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuzia napisał:

@tomciu aby móc uruchomić DRM via Widevine L1, odtwarzacz musi być "certyfikowany" przez dostawcę DRM i zapewnić jakiś bezpieczny sposób dla deszyfrowania. W urządzeniach mobilnych jest to wykonywane przez specjalny moduł do obsługi procesu kryptograficznego w systemie. To rozwiązanie działa pod warunkiem, że system nie jest modyfikowany przez użytkownika.

 

Sam nie wiedziałem, jak dokładnie działa.

Jeżeli ktoś widział moją aktywność w tematach Playera i Canal+ online, i zauważył że ja optuję za obecnością jak największej liczby kanałów C+ w Playerze, to właśnie dlatego że z mojego punktu widzenia te kanały mają lepszą jakość w Playerze.

Całkowicie nie trafia do mnie argumentacja zwolenników 50fps. Naprawdę, dużo lepsze jest dla mnie 25fps w 1080p aniżeli 50fps w 540p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania sportu, zwłaszcza bardziej dynamicznych dyscyplin, 25 FPS nie nadaje się, źle wygląda. Poza sportem nie przeszkadza. Ciekawostka, że francuski Canal+ dla urządzeń niecertyfikowanych przewiduje dla live 720p, a polski 540p więc jesteśmy w tej kwestii gorzej traktowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę ludzi oglądało jeszcze na telewizorach czarno-białych i też żyją :) Do wszystkiego można się przyzwyczaić, także i do 540p. Ale sport najlepiej wygląda w 60 FPS, miałam możliwość oceny streamu UHD i 1080p w FuboTV z 60 FPS  jest to zupełnie inna jakość niż 1080p z 25 FPS. Wracając do Canal+ Online, ten z regularnej oferty daje 540p z bitrate ~2,5 Mbps. Najzabawniejsze, że cześć kanałów Canal+ można oglądać w Full HD u innych operatorów (np. UPC) z Widevine L3, pod Kodi.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba mieć umowę, podobnie jak z Vectrą, gdzie też jest kontent Canal+. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że drastycznie chronione treści w Canal+ Online, są dostępne w innych miejscach bez takich uciążliwych restrykcji. Gdyby cięcie jakości było do wspomnianych 720p od biedy można to jakoś przełknąć, ale 540p to za mało nawet na smartfony. A propos urządzeń mobilnych, na zrootowanych, czy z systemem LineageOS też mam 540p, podobnie pod przeglądarkami, także to nie tylko kwestia Kodi. Bardzo mi się taka polityka Canal+ nie podoba, ale to już osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zuzia napisał:

Oczywiście, że trzeba mieć umowę, podobnie jak z Vectrą, gdzie też jest kontent Canal+. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że drastycznie chronione treści w Canal+ Online, są dostępne w innych miejscach bez takich uciążliwych restrykcji.

 

Może to właśnie o to chodzi? Klienci z umowami są traktowani lepiej? Chociaż to mało logiczne, bo to właśnie subskrybent może odejść w każdej chwili i usługodawcy powinno zależeć na tym, aby go zatrzymać jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 ale weź pod uwagę, że regularna cena Canal+ Online wynosi 45 zł, to nie jest mało jak na polskie warunki. A degradacja jakości pod przeglądarkami i na części urządzeń do 540p jest karygodna. Tym bardziej, że u siebie jako minimum dają 720p. Logiki w tych restrykcjach nie ma żadnej. Tłumaczenie, że to dla ochrony kontentu można włożyć między bajki, skoro taki Sky pod Kodi daje dla live UHD i 1080p dla VOD i kanałów TV.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sky niczego nie daje do żadnego Kodi. Te wszystkie "wtyczki" to zwykłe pirackie stream-y podszywające się pod oficjalne aplikacje i jakoś uzyskujące dostęp do treści. Pewnie Canal+ wykrywa jakiś problem z DRM i limituje dostęp. Żadna legalna platforma nie wspiera Kodi i jego wtyczek. 

Edytowane przez gregory003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie znasz tematu. Owszem, istnieją wtyczki udostępniające nielegalne treści, ale te wtyczki o których piszemy, obejmują legalne portale streamingowe. Jest normalne logowanie się na konta, a dostęp udzielany jest tylko do treści, które wykupiono w danym pakiecie.

Jeśli niektórzy coś takiego wciąż uważają za piractwo, nic na to nie poradzę. Chcę mieć w jednym miejscu dostęp do treści od rożnych dostawców, bez potrzeby przełączania się co chwilę z jednej aplikacji na drugą.

Kodi posiada nawet funkcję zebrania strumieni do różnych kanałów telewizyjnych i uruchomienia ich na jednej liście podobnie jak w dekoderze telewizyjnym i przełączenie z jednego kanału na drugi trwa tyle, ile wczytanie konkretnego strumienia, a nie otwieranie powoli aplikacji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby korzystać ze Sky, czy Canal+ w Kodi trzeba mieć opłaconą subskrypcję i to idzie poprzez zabezpieczony strumień DRM jak w oryginalnej aplikacji, czy przeglądarce, bo inaczej się nie da. Ciekawostką jest, że Viaplay wsparło powstanie wtyczki udostępniając swoje API szwedzkiemu deweloperowi. Jeśli chodzi o inne wtyczki, to niewspierane oznacza, że do tych wtyczek dostawcy treści po prostu nie zapewniają supportu. Przymusu korzystania z Kodi nie ma, instaluje sobie kto chce.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregory003 napisał:

Przecież Sky niczego nie daje do żadnego Kodi. Te wszystkie "wtyczki" to zwykłe pirackie stream-y podszywające się pod oficjalne aplikacje i jakoś uzyskujące dostęp do treści. Pewnie Canal+ wykrywa jakiś problem z DRM i limituje dostęp. Żadna legalna platforma nie wspiera Kodi i jego wtyczek. 

Tak jak napisali poprzednicy, zanim napisze bzdurę to zapoznaj się dobrze z tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem kodi na androidzie wersja 19. Mam problem. Ustawiam wszystko jak należy od zainstalowania pvr iptv simple client do zainstalowania w nich wszelkich list mp3 {już ponad 50} i o dziwo żadna nie działa. Pokazuje się tylko nieraz ładowanie a po nim w sekcji telewizja puste numery kanałów gdzie wchodząc w nie wywala błąd . Co robię źle . Wszystko ustawiam według instrukcji np.według strony w kodi w pigułce. Może ktoś pomóc może też z jakąś aktywną nawet demo listą kanałów mp3 do sprawdzenia. Za wszelaką pomoc bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika ;)

Czy w KODI da się obsłużyć w EPG jednocześnie więcej niż jedną listę m3u? Np. miałbym takie pliki z Vectry oraz z Televio i chciałbym na ich podstawie wczytać listę programów do EPG (może być na dwóch zakładkach pomiędzy którymi przełączałbym się).

Ewentualnie  - czy jest jakiś w miarę prosty edytor plików m3u, który pozwoliłby mi scalać tego typu pliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...