Skocz do zawartości

F1TV


G2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Zuziaja na Android TV (Shield Pro 2019) i na Apple TV mam z odtworzenia to samo, co live. Odpowiednio 5 i 6 Mb/s. Multiviewer dostaje inny profil?


Z jakiegoś powodu nie mogę edytować postu, więc muszę pisać nowy. Tu screen z multiviewer u mnie na PC. Wczorajsze GP Bahrajnu.

f5cbe009bdb1f63ef081aa337a0a6f3b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 U Ciebie są inne profile jakościowe, nie wiem czemu. Moje zrzuty z MultiViewer są z Linuksa, może system ma znaczenie, choć w sumie nie powinien. Są dwie transmisje z odtworzenia, jedna  międzynarodowa, a druga zwykła, jakby nie sprawdzać jest 7 Mbps. Trochę na to popatrzyłam, a potem na ten same fragmenty w Viaplay i mogę powiedzieć, że F1TV musi mieć inną konfigurację kodeka, obraz wygląda bardziej wyraziście niż w Viaplay choć nic nie dorówna UHD. Ideałem byłoby, gdyby F1TV zaoferowało tę jakość i dało się ją uzyskać w MultiViewer. W każdym bądź razie F1TV z HD działa niesamowicie płynnie, uruchomienie kilku transmisji równocześnie nie powoduje spadków jakości, przycinania itp. I co najważniejsze, nie trzeba żadnego VPN.

 

formula1-f1tv-00.jpg

 

formula1-f1tv-01.jpg

 

formula1-f1tv-02.jpg

 

formula1-f1tv-03.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub471Jaką wersję pobrałeś F1 TV 3.0 czy F1 TV(Android TV) 3.0? Ja pobrałem aplikację F1 TV wersja Android TV i zainstalowałem bez problemu.Sama aplikacja również działa bez żadnych problemów.

Sprawdziłem jakość wyścigu z odtworzenia na Android TV zarówno w przekazie międzynarodowym jak i dla F1TV 9Mbps.Podczas transmisji live było 6Mbps zarówno w przekazie międzynarodowym jak i w przekazie F1TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live idzie 6 Mbps, później z otworzenia są dostępne streamy z wyższym bitrate. Te aplikacje jak dla mnie są mało przejrzyste, w MultiViewer dużo lepiej jest to poukładane. Krótkie filmiki dostępne przez ACCESS takie jak highlights itp. mają 6 Mbps, logo F1 TV jest w nich po lewej stronie.

 

formula1-f1tv-04.jpg

 

formula1-f1tv-05.jpg

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australia 2022. Na szybko nie widzę różnicy pomiędzy normalnym 6Mb/s, a tym prawie dwa razy wyższym bitrate. Moim zdaniem to jakiś błąd aplikacji na android TV.


da305caaf6af05f072dd05703edd6441.jpg

Australia 2022. Na szybko nie widzę różnicy pomiędzy normalnym 6Mb/s, a tym prawie dwa razy wyższym bitrate.


Ok, porównałem „na oko” wspomniane GP Australii pomiędzy Android TV i 11 Mb/s oraz ATV i nieco ponad 6 Mb/s. To dokładnie ten sam obraz. Ostrość obrazu i ewentualne artefakty powodowane kompresją są dokładnie takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Android pokazuje 9 Mbps ogólnie dla replay, ktoś inny pisał, że ma 13 Mbps. W wolnej chwili rzucę okiem, może zależy od wersji aplikacji albo są jakieś kruczki. Wartości z MultiViewer, 6 Mbps dla live i 7 Mbps dla replay zgadzają się z transferem, tu nie mam wątpliwości. Ale po wyłączeniu akceleracji sprzętowej, włącza się inny, niższy profil.

 

f1-03.jpg

 

Po jej włączeniu, z powrotem aktywuje się wyższy profil jakościowy.

Australia 2022, feed zwykły i międzynarodowy.

f1-01.jpg

 

f1-02.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 08:10, all999 napisał(a):

@Zuzia To ciekawe z tym multiviewerem, bo ja na Android TV (Shield Pro 2019) i na Apple TV mam z odtworzenia to samo, co live. Odpowiednio 5 i 6 Mb/s. Multiviewer dostaje inny profil?

Sprawdziłam i to działa w taki sposób, że zaraz po zakończeniu transmisji z odtworzenia dostępne jest 6 Mbps. Trzeba trochę poczekać i pojawia się 7 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiły się kolejne aktualizacje MultiViewer, ale nie został rozwiązany problem z obniżoną przepływnością kamer onboard. W oryginalnej aplikacji jest więcej. Poza tym jak zwykle, działa bardzo dobrze, szybko, bez zacięć i innych tego typu niespodzianek, czyli standard dla tej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

W maju sporo aktualizacji również w nieoficjalnym projekcie,  nastąpiła zmiana nazwy z "MultiViewer for F1" na "MultiViewer" gdyż dodano obsługę NASCAR, a w planach także jest IndyCar. Dla F1 dodano sporo nowych funkcjonalności, ale kamery onboard nadal w 720p z niskim bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

22.02 na oficjalnej stronie pojawiło się już rozwinięcie tych zagadkowych "nowych sposobów na oglądanie".

Cytat

Pre-season testing is underway in Bahrain, and this season F1 TV subscribers can follow every angle of the 2024 Formula 1 season live with a number of new features available on the streaming platform.

 

Designed to further elevate the viewing experience, the new features make it easier for fans to follow the wheel-to-wheel racing action, including:

A revamped mobile-friendly design to make it easier to navigate and select F1 TV content on the go

A brand-new Interactive Schedule for web and mobile, enabling users to follow sessions live and access content straight from the schedule

More available payment methods with the addition of AMEX to make it easier for fans around the world to access F1 TV

https://www.formula1.com/en/latest/article.f1-tv-announces-new-features-and-confirms-presenter-line-up-for-2024.4yZLByWhabrBHn4pKWwbuK.html

Czyli tak naprawdę cały guzik, ale za to ceny do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...