Skocz do zawartości

F1TV


G2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pod jakim systemem? Na oko sprawdza, czy gdzieś to odczytał? MultiViewer działa pod macOS, Windows i Linuksem, na tym ostatnim sprawdziłam i nie pobiera profilu z HEVC tylko ten sam co przeglądarka. Swoją drogą to jest z pewnością świetny projekt dla fanów F1, ja za bardzo nie rozumiem specyfiki tego sportu, ale zaskoczyło mnie, że jest to tak dobrze zoptymalizowane. Inna sprawa, że sam serwis daje płynność, nie ma problemu z równoległym odtwarzaniem kilku transmisji. Jako ciekawostka, obrazowo pokazane przykładowe zastosowania: https://multiviewer.app/showcase

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem dostęp do F1TV w wersji Pro.Obejrzałem testy jakość obrazu jest bardzo dobra.Przeglądając bibliotekę F1 TV natknąłem się na VOD Formuły 2,Formuły 3 oraz Formuły 1 z minionego sezonu.Szczerze nie spodziewałem się tak dobrego bitrate’u w aplikacji na Android TV najwyższy profil to 1080p bitrate 10,991 Mbps,a w przeglądarce 1080p 6,811 Mbps.Ciekawe jaki będzie bitrate podczas transmisji na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy profil pod Android dotyczy tylko transmisji z odtworzenia, te na żywo mają 6 Mbps.

https://i.postimg.cc/brMjJhdv/F1-TV-Android-LIVE.jpg

https://i.postimg.cc/gkFWfY9M/F1-TV-Android-REPLAY.jpg

 

Najciekawiej prezentuje się pod MultiViewer, można sobie ustawić według własnych preferencji.

Multi-Viewer-LIVE.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, all999 napisał(a):

Ja nie wiem, ale jeśli to kogoś interesuje, to proszę pytać tu:

 

 

 

 

 

 

W dniu 25.02.2023 o 11:49, all999 napisał(a):


d250f2d58db19da8b720717ce4d6c090.jpg

 

 

Zaintrygowało mnie, bo napisał to dziennikarz podpisany imieniem i nazwiskiem, a nie jakiś anonim z sieci, dlatego zainteresowałam się serwisem F1TV, gdyż użycie HEVC w transmisjach sportowych byłoby dość nowatorskie jak na Europę, dotąd widziałam to w nielicznych amerykańskich platformach. Niestety mam informację od deweloperów projektu, że ich MultiViewer wcale nie obsługuje HEVC. Oczywiście jakość jest nieco wyższa niż w Viaplay co wynika z nieco wyższego bitrate, a pewnie i konfiguracji kodeka AVC.

F1develop.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość archiwum jest na tyle duża, że chyba tylko zaawansowani fani F1 umieją się w tym poruszać, przykładowo, jest mnóstwo streamów do wyboru, z różnych widoków kamer.

 

switch-stream-F1.jpg

 

Ciekawostką jest możliwość włączenia opcji debugowania, gdzie są dość obszerne statystyki, także podgląd rozdzielczości, bitrate, framerate, CDN itd.

 

debug-F1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, filip932 napisał(a):

Archiwum w F1 TV jest ogromne.Archiwum zaczyna się od 1970.

Faktycznie, dość głęboko można sięgnąć do historii.

 

history-F1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba klikać w "blogowe linki partnerskie" link bezpośredni: https://www.formula1.com/en-pl/subscribe-to-f1-tv?clickref=1101lwBgVaNL

Promocja z trialem 7 dni, na dole.

Oczywiście trzeba mieć odpowiednią kartę, przy próbie zakupu polską zwraca: "The payment authorization failed. Please ensure your credit card details are correct or please use a different card."

PS. Właściwie wystarczy ten link: https://www.formula1.com/en-pl/subscribe-to-f1-tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości wyboru i konfiguracji pod własny gust robią wrażenie. W zasadzie ograniczeniem są jedynie zasoby urządzenia i przepustowość łącza.

 

F1-TVPro01.jpg

 

F1-TVPro02.jpg

 

F1-TVPro00.jpg

 

F1-TVPro04.jpg

 

F1-TVPro05.jpg

 

F1-TVPro06.jpg

 

Są dwa podstawowe źródła live, jedno międzynarodowe, gdzie jest do wyboru ścieżka dźwiękowa w kilku językach, drugie tylko z angielskim komentarzem.

F1-TVPro03.jpg

 

Parametry mają takie same 1080p, 6 Mbps AVC/H.264, 50 FPS.

F1TVPro1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cidik napisał(a):

czyli dokładnie tyle samo co Viaplay na urządzeniach Apple. Teoretycznie jakość powinna być taka sama, chyba że mają lepiej "skonfigurowane" kodeki. 

Mogę porównać praktycznie, ale na Android TV, bo nie mam Apple i tu przewaga jest na korzyść F1TV, nie miażdżąca, ale jest. Ale zaznaczam, że z replay F1TV ma wyższe bitrate niż 6 Mbps. Dużo większa przewaga jest niewątpliwie w multi-live (także multi-screen), czyli można równocześnie oglądać wiele transmisji z różnych kamer, działa to płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dokładnie tyle samo co Viaplay na urządzeniach Apple.


Właśnie odpaliłem sobie drugi trening na ATV i na Viaplay mam średni bitrate 5Mb/s. Bezpośrednie porównanie z F1TV na dużym TV to dla mnie nadal duża różnica na korzyść F1TV.
Ale zaznaczam, że z replay F1TV ma wyższe bitrate niż 6 Mbps.


I na ATV i na android tv mam replay w 6Mb/s. Bezpośrednio w apce F1TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 do replay jeszcze wrócę tymczasem dzięki uprzejmości @Delta21 mogę podać odczyt z Apple TV i tak F1TV przy 1080p średnie bitrate wynosi ponad 6 Mbps, a w peaku 9 Mbps.

 

f1tv-apple.jpg

 

Zaś Viaplay dla transmisji dodatkowych Formuły w 720p - średnie 5,6 Mbps, w peaku 8 Mbps. Także F1TV pod Apple ma wyższe parametry.

viaplay-apple.jpg

Godzinę temu, all999 napisał(a):

Właśnie odpaliłem sobie drugi trening na ATV i na Viaplay mam średni bitrate 5Mb/s. 

 

Wszystko wydaje się zgadzać, bo podstawowy tryb dla głównego live powinien mieć w tym przypadku 5,4 średnie i 5,9 Mbps peak.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, odczyt z MultiViewer, transmisje z otworzenia mają 7 Mbps, pokrywa się to z danymi diagnostyczni. Pod aplikacją na Android pewnie będzie więcej aczkolwiek, ale to jeszcze pozostaje do sprawdzenia.

 

formula1-f1tv.jpg

 

Co do samej jakości, wszystko zależy od punktu odniesienia. Najlepiej wypada Sky Ch ze względu na jeszcze wyższe parametry HD oraz UHD HDR z ~20Mbps, ale z kolei nie ma tych wszystkich ficzerów dostępnych w F1TV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...