Skocz do zawartości

telly.cz


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I owszem, i z apki C+ także i teksty o tym, że Telly jest super hiper aż tak bardzo jakościowo, że C+ się może schować to sprzedawaj na podwórku.😁

C+ ma swoje wady, a jakże by inaczej, ale pisanie, że jakościowo to dno do Telly.cz to absurd.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Żeby przetestować usługe telly.cz wystarczy czeski sim oraz czeskie konto (jest możliwość 14 dni + 14 dni po wypełnieniu ankiety)

 

Właśnie korzystam z tego pierwszego 14 dniowego okresu testowego.

Jako, że interesowała mnie głównie jakość kanałów sportowych to muszę powiedzieć, że:

- jakość kanałów jest średnia (niby jest opcja wyboru między 720p a 1080p) ale jakość na tv 65 calowym jest po prostu przeciętna. Sądzę, że na GONET.TV, której skończył mi się okres próbny jest podobna.

Może na mniejszych telewizorach tak tego nie widać, ale jak oko przyzwyczaiło się do lepszej jakości oglądania sportu (C+4k, Eleven Sport 4k czy chociażby dobrego HD w Polsat Sport Premium), to niestety jakość nadawanych kanałów sportowych jest niezadowalająca

 

Podsumowując, jako że za darmo jest trial wypróbować można na te 28 dni,  ale żeby za to płacić to już niekoniecznie, chyba że faktycznie na mniejszych tv do 40 cali tej gorszej jakości nadawanego sp[ortu aż tak nie widać.

 

Mam tylko nadzieję, że jak wejdzie VIAPLAY to coś w tej kwestii się zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jakubros napisał:

Mam tylko nadzieję, że jak wejdzie VIAPLAY to coś w tej kwestii się zmieni.

W końcu jakaś sensowna ocena telly.cz czyli sugerujesz, że za tą cenę nie warto. Trochę szkoda, bo chyba na ten moment mają najwięcej kanałów sportowych spośród innych ofert streamingowych. Natomiast w przypadku Viaplay sama jakość nie wystarczy, bo potrzebne są jeszcze prawa do transmisji. Jeśli skończą się one tylko na LE, to klientów nie będą mieć zbyt wielu. Dziwi mnie że przy takich łączach internetowych jakie są teraz praktycznie żadna platforma streamingowa nie potrafi zaoferować przynajmniej porządnego HD, o 4K nie wspominając. Ktoś pisał o Orange i Eleven 4k że całkiem dobrze się prezentują ale co z tego skoro znowu nie mają samej oferty streamingowej tylko w pakietach z internetem co jest absurdem bo nie wszędzie mają światłowody.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie warto. Warto wypróbować trial przez 28 dni za darmo (zwłaszcza jak ktoś ma juz czeski sim, to wystarczy juz tylko mail) i wyronić sobie własne zdanie na ten temat. Jak Ktoś ma mniejszy tv to może tej "gorszej jakości" nie widać ale na tv 65 calowym jest słabo.

 

Co do samego VIAPLAY, to właśnie liczę że uda im się dodać amerykańskie sport NBA, NHL oraz NFL oraz Ligę Włoską.

Mając przez miesiąc GONET.TV muszę powiedzieć że Czesi (za sprawą NOVA SPORT) bardzo dobrze pokazują NHL. Czasami nawet 3 mecze w ciągu jednego dnia (a raczej nocy). Niestety NBA już tak dobrze nie traktują (choć ostatniej niedzieli były 2 mecze - z tego co kojarzę o 18.00 oraz 20.30). Tego niestety u nas nie ma.

Dlatego też liczę na VIAPLAY w tym temacie ze względu na możliwe (choć nie wiadomo na jaką skalę) transmisje w UHD.

Cena do 40 zł za Ligę Niemiecką, Ligę Włoską, Ligę Europy oraz nowy Twór, w którym mają grac polskie zespoły  a także ligi Amerykańskie (jeżeli byłyby odpowiednio dobrze pokazywane) byłoby ceną do przełknięcia.

 

Pozostaje więc czekać na dalszy rozwój wypadków, choć coraz bardziej dziwne jest to że Polsat nie ogłasza zwycięstwa w wyścigu o Ligę Mistrzów.  Już 3 tygodnie po rozstrzygnięciu przetargu a oficjałki jak nie było tak nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubros napisał:

Witam.

 

Żeby przetestować usługe telly.cz wystarczy czeski sim oraz czeskie konto (jest możliwość 14 dni + 14 dni po wypełnieniu ankiety)

 

Właśnie korzystam z tego pierwszego 14 dniowego okresu testowego.

Jako, że interesowała mnie głównie jakość kanałów sportowych to muszę powiedzieć, że:

- jakość kanałów jest średnia (niby jest opcja wyboru między 720p a 1080p) ale jakość na tv 65 calowym jest po prostu przeciętna. Sądzę, że na GONET.TV, której skończył mi się okres próbny jest podobna.

Może na mniejszych telewizorach tak tego nie widać, ale jak oko przyzwyczaiło się do lepszej jakości oglądania sportu (C+4k, Eleven Sport 4k czy chociażby dobrego HD w Polsat Sport Premium), to niestety jakość nadawanych kanałów sportowych jest niezadowalająca

 

Podsumowując, jako że za darmo jest trial wypróbować można na te 28 dni,  ale żeby za to płacić to już niekoniecznie, chyba że faktycznie na mniejszych tv do 40 cali tej gorszej jakości nadawanego sp[ortu aż tak nie widać.

 

Mam tylko nadzieję, że jak wejdzie VIAPLAY to coś w tej kwestii się zmieni.

 

 

 

 

 

Nie do końca zgodzę się z kwestią jakości. Oglądam na 65 calowym TV i przede wszystkim wszystkie kanały sportowe działają płynnie. Nie ma efektu smużenia, jak na na Eleven Sports w C+.  Nadają w 50 klatkach na sekundę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego twierdze, że każdy kto ma możliwość przetestowania, powinien zrobić to sam, by móc samemu ocenić.

Nigdzie nie twierdziłem ,że nie działają płynne, bo działają, natomiast jeżeli przyzwyczajonym sie jest do pewnej jakości transmisji sportowej to ta jakość serwowana nie tylko przez TELLY.CZ ale również inne serwisy streamingowe jest niewystarczająca. Nie twierdzę, że nie można obejrzeć transmisji sportowej (sam wczoraj zerkałem na mecz Czechów), ale w dobie XXI wieku liczyłbym na coś więcej niż tylko "przyzwoicie".

 

Co prawda nie testowałem (choć próbowałem się do niego zalogować) niemieckiego serwisu DAZN, który ma bardzo bogatą ofertę sportową, ale czekam na VIAPLAY i jego jakość transmisji sportowych. Na razie przy sporcie niestety nie znalazłem nic lepszego niż jakość transmisji w C+4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości nadawanych kanałów sportowych to Telly planuje w przyszłości transmisje sportowe w 4K/UHD. Kiedy to się stanie, jest zależne od tego kiedy większa liczba programów w takiej jakości będzie dostępna dla operatorów na przystępnych warunkach finansowych.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubros napisał:

Dlatego twierdze, że każdy kto ma możliwość przetestowania, powinien zrobić to sam, by móc samemu ocenić.

Nigdzie nie twierdziłem ,że nie działają płynne, bo działają, natomiast jeżeli przyzwyczajonym sie jest do pewnej jakości transmisji sportowej to ta jakość serwowana nie tylko przez TELLY.CZ ale również inne serwisy streamingowe jest niewystarczająca. Nie twierdzę, że nie można obejrzeć transmisji sportowej (sam wczoraj zerkałem na mecz Czechów), ale w dobie XXI wieku liczyłbym na coś więcej niż tylko "przyzwoicie".

 

Co prawda nie testowałem (choć próbowałem się do niego zalogować) niemieckiego serwisu DAZN, który ma bardzo bogatą ofertę sportową, ale czekam na VIAPLAY i jego jakość transmisji sportowych. Na razie przy sporcie niestety nie znalazłem nic lepszego niż jakość transmisji w C+4K.

DAZN ma lepszą jakość niż Telly, niewątpliwe, ale płynność w obu przypadkach jest lepsza niż ELEVEN SPORTS w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 08:14, jakubros napisał:

Czy Ktoś się orientuje czy przy testowaniu usługi TELLY.CZ na 30 dni sprawdzany jest adres czeski (czy tylko konieczny jest czeski nr telefonu oraz czeski adres emai)l?

 

Mam Telly od kilku dni. Od razu wykupiłem pakiet średni za 400+26 koron. Nie wiem za co te 26 koron dodatkowych, w każdym razie wyszło 81 zł po płatności "polską" kartą kredytową Visa. Adres czeski wpisałem losowy z internetu. Numer komórkowy jedynie musi być czeski i raczej prawdziwy, ponieważ po jakimś czasie miałem na niego połączenie. Przy czym niechcący nie odebrałem tego połączenia, bo byłem tak zaspany, że je odrzuciłem, myśląc, że to budzik. :D Kolejny raz już nie dzwonili. UWAGA: Telewizję można oglądać dopiero po jakimś czasie od wykupienia pakietu, stąd nie panikujcie, gdybyście mieli komunikat błędu na górze strony. Trzeba poczekać nawet kilka godzin na aktywację.

 

Na jednym loginie można oglądać telewizją na dwóch urządzeniach jednocześnie, stąd - jeśli to się potwierdzi - będę szukał wspólnika, bo 81 zł to ciut za dużo, gdybym miał to płacić co miesiąc sam (mam jeszcze inne subskrypcje).

 

Co do jakości kanałów, które mnie interesowały, czyli z paczki MTV, to jest różnica na plus dla Telly w porównaniu z polsatowskim serwisem iPla. Co ciekawe, Telly ma kanał MTV Europe (w PL niedostępny), ale jego program zbliżony jest do MTV Polska, czyli generalnie gadanie zamiast muzyki, stąd na kolana nie rzuca. Tutaj screen: https://zapodaj.net/8f65091d7460e.jpg.html

Za to inne kanały MTV muzykę już mają i to bez reklam a Telly ma je chyba wszystkie :-)  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...