Skocz do zawartości

Systemy kodowania telewizji analogowej


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie pomyślane z tym płaceniem za wybrane pozycje. Oglądasz dosłownie tylko to za co zapłaciłeś, takie "prawie VOD". Moim zdaniem i w dzisiejszych czasach było by na takie coś zapotrzebowanie tym bardziej iż mamy kryzys i prawie u każdego można zaobserwować cięcia na budżecie przeznaczonym na gospodarstwo domowe. Płacę za ten film który chcę obejrzeć - a nie za to czego nie oglądam - i tak powinno być :D

Błędnie nazwałeś tą usługę. Z VOD nie ma praktycznie nic wspólnego. Za to bliżej jej do PPV - Pay Per View.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mieszkańca Starachowic...

Swoją drogą pamiętam że w Vectrze był Canal+ w Systerze czasem zapominali zakodowywać... pamiętam jeszcze że nadawali tak jakoś między 2000 - 2003 Fox Kids kodowany w Systerze z dźwiękiem i dzielony był z National Geographic po 20...

Teraz na analogu został kodowany HBO ale to jakieś filtry są na słupach specjalne... Słyszałem, że można przebić puszkę z kablówką w odpowiednim miejscu i będzie działać HBO ;) Wierzy ktoś w to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś się jednak dostać do nowych instalacji jakie zostały postawione w Starachowicach na potrzeby telewizji cyfrowej, internetu i telefonu kilka lat temu. Dawniej dało się dużo rzeczy zakombinować z tą kablówką, teraz jakakolwiek próba zmian grozi albo karą albo stałym odłączeniem od sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkańca Starachowic...

Swoją drogą pamiętam że w Vectrze był Canal+ w Systerze czasem zapominali zakodowywać... pamiętam jeszcze że nadawali tak jakoś między 2000 - 2003 Fox Kids kodowany w Systerze z dźwiękiem i dzielony był z National Geographic po 20...

Teraz na analogu został kodowany HBO ale to jakieś filtry są na słupach specjalne... Słyszałem, że można przebić puszkę z kablówką w odpowiednim miejscu i będzie działać HBO ;) Wierzy ktoś w to?

 

 

Za czesów kiedy stosowano filtry w PTK (dziś UPC) wystarcxzało otworzyc puszke i wymontowqac filter z kanałów HBO) wtedy dostęp poza Toba mieli także wszyscy podpięci do tej skrzynki.

Wiem bo własnie taką metode pokazał mi swego czasu technik z PTK.

 

 

Jednak nie ma to jak miec wykupiony abonament i niczym sie nie martwic :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jak jeszcze w mojej kablówce był nadawany analogowo kodowany HBO na starszym tv wystarczyło bardzo precycyjnnie dostroic telewizor do częstotliwości na której nadawano ten kanał aby usłyszeć conajmniej dzwięk i mieć obraz prawie bez zakłóceń. Takie coś można było robić tylko na starszych modelach bo pamietam że na nowszym to sie nieudawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post na tym forum. Mam wiele wspomnień z analogowej sat której używam do dziś :P , a tak wyglądał test kontrolny polsatu kodowania w negatywie.

http://www.youtube.com/watch?v=Ae_P38yMjBs

 

Film ten jest bardzo znany wśród koneserów wspomnień czar. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Pamiętam że jak jeszcze w mojej kablówce był nadawany analogowo kodowany HBO na starszym tv wystarczyło bardzo precycyjnnie dostroic telewizor do częstotliwości na której nadawano ten kanał aby usłyszeć conajmniej dzwięk i mieć obraz prawie bez zakłóceń.

 

Tak wygląda kodowanie HBO w systemie, o którym piszecie. Pionowe pasy przesuwają się szybko w prawą stronę. Obraz jest całkowicie zasłonięty, więc nie ma nawet możliwości zobaczenia zarysów obrazu, jak w przypadku Canal+ kodowanego w Systerze. Na drugim zdjęciu obraz po odstrojeniu częstotliwości.

 

hbokod.th.jpg hbokodo.th.jpg

 

A tak wygląda HBO zakodowane w formie negatywu. Chociaż trudno tu właściwie mówić o kodowaniu. Szkoda tylko, że na tym kanale i tak nie ma nic do oglądania.

 

hboneg.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętam że jak jeszcze w mojej kablówce był nadawany analogowo kodowany HBO na starszym tv wystarczyło bardzo precycyjnnie dostroic telewizor do częstotliwości na której nadawano ten kanał aby usłyszeć conajmniej dzwięk i mieć obraz prawie bez zakłóceń.
Tak wygląda kodowanie HBO w systemie, o którym piszecie. Pionowe pasy przesuwają się szybko w prawą stronę. Obraz jest całkowicie zasłonięty, więc nie ma nawet możliwości zobaczenia zarysów obrazu, jak w przypadku Canal+ kodowanego w Systerze. Na drugim zdjęciu obraz po odstrojeniu częstotliwości.
No i chyba różnie telewizory reagowały na dźwięk po nałożeniu filtru dla kanału HBO. Ze swojego doświadczenia pamiętam, że na jednym telewizorze (25'' CRT) zamiast dźwięku miałem szum (odstrojenie częstotliwości pomagało w uzyskaniu audio, ale i tak towarzyszyło jemu charakterystyczne "buczenie"). Z kolei na drugim CRT (14'') dźwięk był normalny (nawet nie trzeba było odstrajać kanału). Oczywiście co do wizji, to oba telewizory zachowywały się tak samo jak na załączonych wyżej obrazkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...