Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Programy nie są kodowane i DVB-T w 1 mux-ie nie będzie kodwane (chyba że pomyliłeś kodowanie z kompresją). Parametry dla Suchej Góry: kanał 42, MPEG-2, 64QAM, 8k, 2/3, 1/32; emitowane programy: TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów ale nie nastawiaj się zbytnio bo to też test i dcelowo będzie w MPEG-4 a nie MPEG-2 ale prawdopodobnie z końcem roku wyłączą sygnał i trzeba będzie czekać do oficjalnego startu 31.03.2010 choć też mam wątpliwości.

Poczytaj na stronie polskacyfrowa.org oraz na stronie emitel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy II etap ruszy do 30 marca na dzień dzisiejszy raczej wątpliwe. TVP nie zdązy rozstrzygnąć przetargu (mówi się aż o jednym roku opóźnienia!) a skoro tak to można liczyć tylko na testy. A do tych nadawcy nie będą się kwapić, co widać na przykładzie Krakowa. Jeśli nie będzie na nich "bata" w postaci w postaci sztywnego harmonogramu (który właśnie się rozleciał z winy TVP) to nic ich nie zmusi.

Aha, no i sygnał z Suchej Góry mają wyłączyć 31 grudnia chyba że znów przedłużą testy w mpeg2 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post na tym forum :D .

Sprawa pierwsza: czy coś nowego wiadomo w sprawie odbioru telewizji cyfrowej w Rzeszowie ? Czy termin 31 marzec br. jest realny ? Skąd będzie nadawany TVN i Polsat - Sucha Góra czy Rzeszów/Baranówka ?

 

Sprawa druga jest natury technicznej. Odbieram teraz sygnał cyfrowy z Suchej Góry (TV1 i 2, TV Regionalna) anteną taką jak tu: http://www.dipol.com.pl/pict/a1911.gif . Gdzieś wyczytałem, że sygnał cyfrowy ma inną polaryzację (pionową) niż analogowy. Czy to oznacza, że należy zamocować antenę tak, by pręty ułożone były w pionie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz listę nadajników i ich polaryzacje i w DVB-T i w analogu, http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow_tv_naziemnej_w_polsce_bib07.htm dla niezorientowanych przy polaryzacji "V" antena ma mieć pętlę (dipol) ustawioną pionowo więc zestwienie powinno co nieco rozwiać wątpliwości jak ma być umieszczona wspomniana antena. W twoim przypadku jeśli TVP 2 odbierałeś z Suchej Góry a nie z Baranówki to ta sama antena powinna dać radę DVB-T pod warunkiem że nie będzie to antena AZART montowana dawniej w blokach bo te mają najczęściej wzmacniacz dla danego kanału/kanałów i przemiennik choć w większości przypadków są już na wymarciu. Jeśli to instalacja w domu prywatnym i ma opcjonalnie wzmaczniacz (przedwzmacniacz) który działa w górnym zakresie to wszystko będzie działać bez przeróbek. Jak na razie wszystkie działające nadajniki w DVB-T mają polaryzację poziomą. Jak będzie dalej zobaczymy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma szansy na Polsat, bowiem nie jest on nadawany w multiplexie DVB-T z Suchej Góry.

woj. podkarpackie:

RTCN Rzeszów / Sucha Góra, k.42 (642MHz), moc 18kW ERP

Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750

 

Poza tym termin uruchomienia 2 etapu DVB_T do końca marca 2010 jest bardzo wątpliwy, bo nawet nie został wyłoniony przez TVP operator multipleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

to jest wszystko jakieś dziwne dla czego Podkarpacie na końcu musi być :shock::?: jak informuje Media2.pl do końca roku 1 multiplex zostanie uruchomiony w miastach Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Płock, Koszalin, Lębork, Jelenia Góra, Kłodzko, Zakopane, Opoczno, Dęblin, Zamość, Elbląg, Giżycko czy Iława. a u nas ciiiisza kiedy w końcu u nas ruszy 1 multiplex :?::?:

@abarth witam sąsiada ja mieszkam w Lutoryżu k. Rzeszowa i antenę mam ustawioną dokładnie na południowy-zachód w stronę Babicy TVP1, TVP2 oraz TVP info odbieram bez najmniejszych przeszkód i rada użytkownika Qrzysztof jest w 100% trafna aby dobrze i bez przeszkód odbierać DVB-T z Suchej Góry musisz się zaopatrzyć w dobrze rozbudową antenę zwykła siatka jest dobra do odbioru analogu z Rzeszowa a nie DVB-T sam się o tym przekonałem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przeoczenie. Sucha Góra dalej znajduje się w I etapie harmonogramu, z zastrzeżeniem o możliwości startu w II. Osoba pisząca artykuł nt. startu kolejnych nadajników, wymieniła wszystkie z II etapu, najwidoczniej zapominając że Sucha Góra nie wystartowała w I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak wybiorą operatora III multipleksu ( a będzie to już na dniach EMITEL jak nieoficjalnie wiadomo) będzie to równoznaczne z wyborem operatora I multipleksu? Czy na I mux musi być oddzielny przetarg? Jeśli tak to dalej jesteśmy w lesie bo nie słyszałem o przetargu na I muxa choć to on zablokował nam start NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...