Skocz do zawartości

Tenis


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku jakie odjąć. Pomyśl trochę. To już jest odjęte. Bo usunięty został wynik z tamtego roku. Przecież jak od rankingu odejmiesz załóżmy te 280, a dodasz 2000 to jest to samo jakbyś dodał tylko 1720. Jest to jak najbardziej dobrze policzone.

Gdzieś musi być błąd w rachunkach i tyle.. Może właśnie coś z tymi tygodniami. Nie wierzę,że Ty dobrze liczysz,a caly tenisowy świat jest w błędzioe. Może to wyjaśni Karol jak otrzyma odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem, że cały świat źle liczy tylko, że może jakiś błąd popełnili, ale bardziej się skłaniam do tego, że chodzi o jakiś przepis, bo w każdym z czterech przypadków (zauważyłem jeszcze, że u S. Williams jest to samo) ranking jest mniejszy o te najmniejsze punkty z turniejów nieobowiązkowych, czyli jest jakaś regularność. Wcześniej myślałem, że jak któraś z pań ma 0 pkt z obowiązkowego to odejmują jej najmniejszy nieobowiązkowy, ale się nie zgadza, bo Azarenka uczestniczyła we wszystkich obowiązkowych, a ma ,,odjęte". Policzone jest to na pewno dobrze (jeśli nie ma określonego przepisu o ww przypadku), a do tego u innych tenisistek, żeby sprawdzić, liczyłem tak samo i gra gitara. Turniej w Miami w 2011 roku toczył się równe 52 tygodnie temu, więc i z tym się wszystko zgadza. Ja też czekam na wyjaśnienia od Karola. Od wczoraj szukam po necie czegoś o takim przypadku i nic to tutaj postanowiłem zapytać. Interesują mnie takie rzeczy i będę szukał dopóki nie znajdę. Karol napisał maila do WTA, a ja napisałem do Eurosportu. Może ktoś z nich odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

otóż nikt tego nie liczy.. ATP i WTA mają program komputerowy, który sam wszystko liczy.. ręcznie wprowadza się tylko wyniki w odpowiednie miejsca a program komputerowy sam oblicza punkty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek181823 mam nadzieję ,że się nie gniewasz za te sugestie,po prostu szukałem wytłumaczenia i myślałem,że może nie wziąłeś odejmowania pod uwagę:) Wszystko miejmy nadzieję się wyjaśni.

Ale ważniejsze,NAJWAŻNIEJSZE: AGNIESZKA RADWAŃSKA-MARIA SZARAPOWA 7:5,6:4. Brawo Isia!! Zagrałaś wspaniały mecz. Największy triumf w karierze. Najważniejsze było wytrzymaywać wymiany i zmuszać Szarapową do błędów i to się udało. Mecz stał na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny mecz w wykonaniu Agnieszki, która nie pozwoliła wejść w kort Marii dzięki czemu Rosjanka nie mogła szybko kończyć wymian i z czasem popełniała błędy. Polka świetnie grała zwłaszcza w najważniejszych momentach spotkania. Ogromne gratulacje.

 

A jeśli chodzi o te nieścisłości w rankingu to nie dostałem jeszcze odpowiedzi z WTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Agnieszki, bardzo dobry serwis (71% skuteczności pierwszego podania), Szarapowa popełniła kilka prostych błędów, ale kilka zagrań Agnieszki to klasa światowa, w pierwszym secie Agnieszka miała tylko jedną piłkę wygrywającą co świadczy o jej dużej klasie, ze potrafiła wygrać seta bez tego kluczowego elementu i potrafiła zmusić do popełnienia błędów Rosjankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już odpowiedź z WTA

Hi Karol,

Azarenka and Kvitova do have 16 tournaments counting on their ranking points, but both players received 0's for pulling out of commitment tournaments.

Azarenka has 0's counting on her ranking for missing Dubai 2012 and Cincinnati 2011.
Kvitova has 0's counting on her ranking for missing Dubai and Doha 2012.

Kind regards,

Kelly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska trzecia, ale na liście najlepiej zarabiających tenisistek w 2012 r. z kwotą ok. 1,7 mln $. Przed nią Azarenka i jej niewiele ponad 4 mln $ oraz krzykliwa Szarapowa z prawie 2,1 mln $. Krakowianka ma ponad 1 mln $ więcej na koncie od Woźniackiej, która jest czwarta w tej klasyfikacji. Natomiast w WTA nasza zawodniczka plasuje się niżej, bo na czwartym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sztabu szkoleniowego Wiktorii Azarenki dołączyła Francuska Amélie Mauresmo w przeszłości bardzo dobra tenisistka.

Urszula Radwańska przegrała w 1 rundzie turnieju WTA w Kopenhadze z Dunką Karolina Woźniacką 6:7 i 2:6, w pierwszym secie Ula prowadziła już 5:2 miała nawet 3 piłki setowe jednak ich nie wykorzystała i przegrała całego seta po długiej walce, w drugim secie wyraźnie lepsza była już Woźniacka i dość łatwo wygrała 2 seta i cały mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot znowu przegrał z I rundzie, tym razem w Monte Carlo z Melzerem 5:7,2:6.

Clijsters nie wystąpi w Roland Garros. Woli się wykurować i przygotować do Wimbledonu i Igrzysk. Po Igrzyskach ta znakomita tenisistka kończy karierę.

Na igrzyskach nie wystąpi rakieta nr7 Marion Bartoli,która jest pokłócona z rodzimą federacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radwańska w ćwierćfinale uporała sie po ciekawym 3 setowym meczu z Chinka Na Li, dotychczasowy bilans był remisowy, dwa spotkania wygrała Chinka, dwa Radwańska, tylko pierwszy set był słabszy w wykonaniu Agnieszki, dwa kolejne pod kontrolą i pewne zwycięstwo. Azerenka we wczorajszym meczu z Niemką Monę Barthel męczyła się, długi mecz prawie 3 godzinny, Niemka bardzo dobrze serwowała, w trzecim secie miała kilka dobrych okazji wypracowanych po dobrym serwisie, kilku nie skończyła i w końcówce Białorusinka okazała sie lepsza, Azarenka po jednej z akcji została wygwizdana przez publiczność po tym jak zaczęła sie kłócić z sędzina po dobrym serwisie Niemki, serwis był prawidłowy a Białorusinka upierała sie, ze był autowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska niestety dość gładko przegrała z Azarenką 1:6, 3:6, pierwszy set bardzo słaby, w drugim było niewiele lepiej, tylko kilka udanych akcji, słabsze drugie podanie, Agnieszka w 2 secie wyglądała na bardzo zmęczona i skorzystała z pomocy fizjoterapeutki, mecz przegrany, jednak brawa za cały turniej się należą. O zwycięstwo w turnieju deblowym w Barcelonie powalczą Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska nadal zajmuje 4 miejsce w najnowszym rankingu WTA, Urszula Radwańska zajmuje 96 miejsce a Marta Domachowska 173, prowadzi nadal wiktora Azarenka, w rankingu męskim Łukasz Kubot awansował o jedna pozycje i jest 50. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali na 8 miejsce w rankingu ATP deblistów, na liście kwalifikacyjnej do Masters polski debel znajduje sie na 5 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

W poniedziałek będzie jednak już trzecia,bo odjęte zostaną punkty za Madryt,który jest rozgrywany tydzień później niż w roku ubiegłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie te mecze były podobne do siebie, bardzo pojedyncze dobre zagrania Agnieszki, jakby bez wiary wychodziła na kort nie wierząc w pokonanie Azarenki, wydawało sie, ze niebieska nawierzchnia będzie sprzyjać Agnieszce, po tylu porażka to może utkwić w psychice jakiś kompleks, trzeba będzie znaleźć na to jakąś receptę. Niebieska ziemię która pokryty jest kort w Madrycie krytykują niektórzy zawodnicy np. Rafael Nadal który po przegranym meczu powiedział, jeżeli taka nawierzchnia będzie w następnym roku to on na tym turnieju już nie zagra. Dobra wiadomość jest taka, ze do finału turnieju deblowego w Madrycie awansowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Agnieszka Radwańska odpadła w 3 rundzie French Open po porażce z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 1;6,2:6. Był to trzynasty pojedynek obu tenisistek i 10 zwycięstwo Rosjanki i siódme z kolei, Rosjanka miała aż 31 uderzeń kończących przy 16 Radwańskiej, obydwie popełniły po 16 niewymuszonych błędów, Rosjanka też dużo lepiej serwowała i zasłużenie wygrała nad wyjątkowo slabo dziś grającą Agnieszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo dobrze zagrała Kuzniecowa, świetnie returnowała serwis Agnieszki, która bardzo słabo grała w najważniejszych momentach spotkania. Parę razy prowadziła 40:15 przy swoim podaniu lub rywalki ale nie potrafiła tego wykorzystać. Boli zwłaszcza, że przy takim wyniku przy stanie 2:3 dała wygrać gema dla Rosjanki i po tym definitywnie straciła wiarę w zwycięstwo.

Niestety również przegrał Łukasz Kubot, choć w pierwszym i drugim secie serwował na wygranie seta ale ani razu ta sztuka mu się nie udałą. Dobrze, że chociaż wygrali siatkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...