Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 Unforgettable 80s Music Videos!

50. Madonna - Express Yourself

49. Men Without Hats - The Safety Dance

48. Ray Parker Jr. - Ghostbusters

47. Prince & The Revolution - Kiss

46. Ultravox - Vienna

45. Kate Bush - Running Up That Hill

44. Michael Jackson - Beat It

43. Europe - The Final Coutndown

42. The Weather Girls - It's Raining Men

41. Elton John - I'm Still Standing

40. Visage - Fade To Gray

39. Billy Joel - Uptown Town

38. Toto - Africa

37. Talking Heads - Road To Nowhere 

36. Bananarama - Venus

35. Belinda Carlisle - Heaven Is a Place On Earth

34. David Bowie - Let's Dance

33. Paul Simon - You Can Call Me Al

32. Salt-N-Peppa - Push It

31. George Michael - Faith

30. Bruce Springsteen - Dancing In The Dark

29. Tina Turner - What's Love Got To Do With It

28. Paul Hardcastle - 19 

27. Genesis - Land Of Confusion

26. U2 - I Still Haven't Found What I'm Looking For

25. Dear Or Alive - You Spin Me Round (Like a Record)

24. David Bowie & Mick Jagger - Dancing In The Street

23. Falco - Rock Me Amadeus

22. Kim Carnes - Bette Davis Eyes

21. Madonna - Like a Virgin

20. Michael Jackson - Smooth Criminal

19. Spandau Ballet - Gold

18. Cameo - Word Up

17. Rick Astley - Never Gonna Give You Up

16. Culture Club - Karma Chameleon

15. Cher - If I Could Turn Back Time

14. Prince & The Revolution - Purple Rain

13. Lionel Richie - Hello

12. Van Halen - Jump

11. Aerosmith Ft. Run DMC - Walk This Way

10. Bonnie Tyler - Total Eclipse Of The Heart

9. Queen - Radio Ga Ga

8. Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have Fun

7. Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody

6. Wham - Wake Me Up Before You Go Go

5. Peter Gabriel - Sledgehammer

4. Michael Jackson - Billie Jean

3. Eurythmics - Sweet Dreams

2. Madonna - Like a Player

1. a-Ha - Take On Me

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tygodnia, także ZAP-ki + zapowiedzi topków.

 

Zanim - ogólny komentarz: powoli chyba będę kończył uważne śledzenie - po tym tygodniu nowości było już niewiele, a to co wpadło, to był głównie Queen (trochę naciągany, bo obejmowało lata .70, a nawet odrobinę .90, chociaż akurat uważam, że lata .70 powinni też grać) + kilka ciekawych rzeczy wpadło w I Want My 80s Rock... And I Want It Now! - gdyby nie te dwa bloki, to poza nimi ja osobiście nie widziałem prawie nic, czego bym nie widział wcześniej. A żeby była jasność - weryfikuję 24h.

 

Co do Queen - zabrakło paru klipów z lat .80, np. „The Miracle”, ale też trzeba oddać, że wyciągnięto nieco rzeczy, których normalnie nie ma na playliście (a powinny być). Sama idea topu Queen kontra reszta jakaś taka niemrawa - klipy w sumie na zmianę i numery od czapy, bo raczej trudno uznać „I Want To Break Free” (będący na miejscu 1.) za najlepsze dzieło Queen ;)

 

Nie było też w tym tygodniu innych wypełniaczy jednego artysty, także tylko Prince przemknął i to tylko w poprzedni weekend - nie powtarzano tego.

 

Topki na nadchodzący tydzień (w sensie od dziś):

  • 50 Lessons In 80s Love!
  • Sinitta's 80s School Disco! (to jest nagrany gotowiec, może będzie mieć własne strapy - już nie pamiętam, ale puszczano to już w UK, prezentuje Sinitta we własnej Sinittowej osobie, także będzie blok z kimś mówiącym do widzów ;) )
  • 100 British Anthems Of The 80s!
  • 1989 Wrapped!
  • Global No.1s Of The 80s! Top 50

ZAP-ki:

Spoiler

To dla @Muslinianka - akurat Blow Monkeys poszło przed ok. 1:40, a przed 7 rano trafił się Ph.D. (zrzut niżej). Generalnie jednak rzeczywiście większość z tych klipów wyparowała lub są super rzadko... Może będą wymieniać i za jakiś czas coś wróci kosztem tego, co teraz jest w wysokiej rotacji? Np. Robin Gibb swego czasu pamiętam, że był strasznie katowany, a teraz zniknął zupełnie... Niestety Bee Gees jest teraz gnębiony You Win Again... Cyndi Lauper ze „She Bop” była jakoś w poniedziałek, ale tu nie robiłem zrzutu, bo miałem stary. Ale ten klip od zmiany widziałem pierwszy raz, więc jest też rzadki/niemal nieobecny.

 

118165.jpg

 

118137.jpg

 

To bywa co jakiś czas, ale ładny ZAP się udał, grzechem byłoby nie wstawić :)

 

118138.jpg

 

118139.jpg

 

118140.jpg

 

118141.jpg

 

To dziś - akurat wpadło, gdy szykowałem post ;)

 

118164.jpg

 

118142.jpg

 

118143.jpg

 

118144.jpg

 

118145.jpg

 

118146.jpg

 

118147.jpg

 

118148.jpg

 

118149.jpg

 

118150.jpg

 

118151.jpg

 

A nawet wyjechało im się na 1991 ;)

 

118152.jpg

 

118153.jpg

 

118154.jpg

 

118155.jpg

 

118156.jpg

 

118157.jpg

 

118158.jpg

 

118159.jpg

 

118160.jpg

 

Kiedyś było więcej Tracey, także „They Don't Know” i „Breakaway”.

 

118161.jpg

 

118162.jpg

 

118163.jpg

 

EDIT: Coś nie wyszło z tą Sinittą, bo nie idzie ten blok, są luźne klipy, nie związane z blokiem i bez numeracji.

W tym samym czasie na UK idzie to samo, ale tam klipy mają numerację, mimo że to co idzie nie ma związku z disco - coś się namieszało :)

 

EDIT2: A jednak nie mam racji - jest jeszcze ciekawiej. Na międzynarodowym MTV 80s idą klipy bez numeracji i bez wejść Sinitty, ale na MTV 80s UK Sinitta jest między klipami - ooo

 

118193.jpg

 

Same klipy się zgadzają (także Sinitta wybrała takie trochę nie za bardzo disco), tylko wersja międzynarodowa jest obcięta z wejść prezenterskich - no szkoda...

 

118194.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinitta's 80s School Disco! (MTV 80s UK) (w Brytanii Jest Sinitta Prezentująca Playlistę i Numeracja a w Europejskim Nie Ma i Nie Ma Numeracji)

50. Yazz & The Plastic Population - The Only Way Is Up

49. Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now

48. Brother Beyond - The Harder i Try

47. Neneh Cherry - Buffalo Stance

46. Vanessa Paradis - Joe Le Taxi

45. Aswad - Don't Turn Around

44. Lisa Stansfield - All Around The World

43. Transvision Vamp - Baby I Don't Care

42. Bros - I Owe You Nothing

41. Aztec Camera - Somewhere In My Heart

40. Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have Fun

39. Bonnie Tyler - Total Eclipse Of The Heart

38. Donna Summer - This Time I Know It's For Real

37. Fairground Attraction - Perfect

36. Rick Astley - Together Forever

35. Gloria Estefan - Rhythm Is Gonna Get You

34. Kylie Minogue & Jason Donovan - Especially For You

33. Womack & Womack - Teardrops

32. Salt-N-Peppa - Push It

31. Paula Abdul - Straight Up

30. Duran Duran - The Reflex

29. Technotronic - Pump Up The Jam

28. Pet Shop Boys - It's A Sin

27. Eurythmics - Sweet Dreams

26. Los Lobos - La Bamba

25. Pepsi & Shirlie - Heartache

24. Samantha Fox - Nothing's Gonna Stop Me Now

23. Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth

22. a-Ha - Take On Me

21. Billy Joel - Uptown Town

20. Forrest - Rock The Boat

19. Bananarama - Love In The First Degree

18. Wet Wet Wet - Sweet Little Mystery

17. Taylor Dayne - Tell It to My Heart

16. Spagna - Call Me

15. Five Star - System Addict

14. Mel & Kim - Respectable

13. Soul II Soul - Back To Life

12. Jason Donovan - Too Many Broken Hearts

11. Black Box - Ride On Time

10. Erasure - A Little Respect

9. Sonia - You'll Never Stop Me Loving You

8. Tiffany - I Think We're Alone Now

7. Madonna - Like a Player

6. Kylie Minogue - I Should Be So Locky

5. Rick Astley - Never Gonna Give You Up

4. Wham - Wake Me Up Before You Go Go

3. Bros - When Will I Be Famous

2. Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody

1. Sinitta - So Macho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miłe, że nawiązałeś do mnie w kontekście zaginionych teledysków. Cieszę się, że parę z tych teledysków jednak się pojawia, tylko szkoda, że w mniejszej ilości...

Ostatnio wpadło mi jeszcze parę innych do głowy, których tytuły postaram się wypisać w oddzielnym poście - aktualnie nie mam czasu.

 

Co do Sinitty - tak jak zostało to przeze mnie przewidziane wczoraj - "następny So Macho po Top 100 pojawi się w tym gotowcu", okazało się prawdą.

 

A Bananarama, ciekawe że coś innego niż oklepany Venus.

 

dBJvvJ3.jpeg

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie pomyłki zastanawiam się bardziej, co było lepsze - międzynarodowe MTV 80s działające na własną rękę czy kanał emitujący po swojemu rzeczy z wersji brytyjskiej...

Jeszcze jedno.

Odnosząc się do posta @Mularczyk45, chcę zauważyć, że MTV nie mogło się powstrzymać, aby w tym zwykłym bloku z błędną nazwą jak "Sinitta's 80s School Disco" puścić dosłownie ten sam klip, jaki pojawił się z dwie-trzy godziny w dzisiejszym specjalu:

aKy8ti7.pngZec7nRb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się ramówka rozjechała - nie było Global No.1s Of The 80s! Top 50, nie ma też teraz Power Ballad Heaven!

Zamiast tego jest Every Number 1 Of The 80s! ale bez numeracji - zarówno na wersji międzynarodowej, jak i w UK.

Sęk w tym, że w UK według ramówki przynajmniej na ten moment ten blok powinien iść aż do 23:00, więc kolejne programy z międzynarodowej też by musiały nie pójść.

Mam wrażenie, że to może mieć związek z faktem iż dziś w UK jest dzień wolny (Summer bank holiday). Ramówka UK to uwzględniła, ale naszej zapomnieli już poprawić ;)

Dodatkowo w tym momencie wersja UK jest delikatnie do przodu z klipami (także coś pominęli w trakcie), ale pewnie reklamy u nich zaraz sprawią, że to się odwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to troszkę 1 lipca, kiedy była podobna sytuacja co teraz, choć niekoniecznie identyczna. No cóż w każdym razie, międzynarodowa nie dba o edycje listy programów, a to nie pierwszy raz zdaje się. W ostatnich latach na pewno były już takie sytuacje, o ile mnie pamięć nie zawodzi. A sam program, nie wygląda na topkę, a bardziej na zwyczajny blok. PS. podczas pisania posta, na międzynarodowej gra Midge Ure - If I Was, który też pojawia się rzadziej.

Ciekawi mnie czy kiedykolwiek doczekamy się poprawek literówek w paru strapach, bo jak na razie to usuwają swoje paski na koszt strapów z mtv europe, lub dodają nazwę albumu tam gdzie trzeba. Samych literówek na pewno byloby też sporo do wypisania, ale jedną najbardziej aktualną wpadką jest ta w piosence Rolling Stones'ów, gdzie album jest zapisany jako Emotinal Rescue.

 

Oglądam program od jakiejś 16, i od tamtego czasu (a pewnie i nawet wcześniej!) wpadło trochę dobrych utworów, na razie zdjęć nie załączę bo wyjątkowo są amatorskie.

One lecą zapewne według tej listy: https://www.everyhit.com/number4.html, taka ciekawostka. Jednak nie wszystko się pojawia bo pominęli ostatni utwór od Jive Bunny...
Wszystko się zgadza; generalnie program sympatyczny. Na pewno na międzynarodowej trwa krócej niż na UK, gdyż skończył się ok. 21:16, czyli przed chwilą. Od razu zaczął się "Europop Goes The 80s!" który rozpoczął Dead Or Alive - You Spin Me Round.

Przedstawiam spis rzadkich lub okazjonalnych klipów jakie leciały od tej 16, wraz z adnotacjami odnośnie wyglądu teledysku:

Spoiler

The Housemartins - Caravan of Love
Jackie Wilson - Reet Petite
Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone
Ferry Aid - Let It Be (w teledysku pojawia się też nietypowa plansza z tytułem, podobna stylistycznie do tej pomarańczowej z M - Pop Muzik)
The Holies - He Ain’t Heavy, He’s My Brother (trudno określić z którego roku to teledysk, bo wyglądał na jakiegoś live z lat 70/wczesnych 80)
Cliff Richard - Mistletoe and Wine
Mersey Aid - Ferry Cross the Mersey (na wstępie teledysku pojawia się czarna plansza z opisem zdarzenia, któremu jest dedykowana piosenka - piszę to dlatego, bo w Like A Prayer również jest taka plansza, ale z ostrzeżeniem)

 

lsps9lt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 1993andrey1993 napisał(a):

Dziś nietypowa i ciekawa transmisja. Niestety, to już koniec... Teraz Sinitta prowadzi program w języku angielskim na MTV 80s International. Pamiętam tęn top 50, to było w sobotę na MTV 80s. Ten top 50 nie był szczególnie interesująca


Mnie bawi, że oni te przerywniki (które teraz się pojawiają) traktują identycznie jak przerywniki z planszą MTV 80s. Czyli logo znika i pojawia się przy teledysku. Ciekawa procedura, a ta Sinitta w studiu wygląda jakby prowadziła pogodę lub coś w tym stylu.  Znaczy okej, że robi interakcje z widzami, ogólnie przez te gotowce mam odczucie, że ten kanał jednak żyje w jakiś sposób, bo jest narrator (kiedyś nie do pomyślenia). 2023 to był zdaje się rok eksperymentalny, bo mieliśmy MTV Unplugged z Duran Duran z wczesnych '90, a teraz gotowe twory made by MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muslinianka napisał(a):

A pamiętasz dwa przerywniki typu: logo MTV 80s na tle w stylu retro (podobne do tego z logiem na czarnym tle) i jeden z identów, w którym lektor mówił coś nt. VH1 Classic? Ten ostatni był gdzies do 2022.

Tak. We wstępie, w którym powiedzieli, że VH1 Classic się skończył, pokazali Margaret Thatcher (o ile się nie mylę na zdjęciu) i powiedzieli „Ohhh… Maybe just for music!”.
Były też 2 identy - MTV z gwiazdami (raz) i ten już nudny pan, który połyka logo MTV (dwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać VH1 Classic w 2013 roku, kiedy Brytyjczycy już zrujnowali ten kanał. Słyszałem, że gdy tym kanałem rządzili Polacy, kanał miał identy i dużą bazę klipów, m.in. i ze strapem MTV Europe. Ktoś tu na forum nawet napisał, że wtedy klipy powtarzały się rzadziej. W lipcu 2012 roku Brytyjczycy zniszczyli VH1 Europe i VH1 Classic Europe, kiedy centrum nadawcze przeniosło się z Warszawy do Londynu.
Teraz próbują wszystko ożywić, ale dlaczego wszystko zniszczyli w 2012 roku? O ile się nie mylę, do lata 2012 głównym redaktorem muzycznym był Polak Jacek Fudala, a od lata 2012 – Brytyjczyk Anthony Reachford

 

5 minut temu, Muslinianka napisał(a):

Powinni coś wymyślić świeżego, zanim będzie za późno. A zakładam, że za jakiś czas sytuacja się tak rozwinie, że dojdzie nam chcąc nie chcąc nowa szata graficzna, czego nie chcę...

Najważniejsze, że nie robią 16:9 ze złym bitratem, co jest teraz w MTV 80s UK. Ze względu na okropny obraz nie podoba mi się brytyjska wersja tego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że MTV 80s UK broni się jedynie dostępem do wideo, które tam u nich są normą, a na międzynarodowej czymś nowym. Mam mieszane uczucia co do oprawy graficznej i widząc tą z 80s UK a nawet z 90s, to wiem, że jest to bardziej kreacja na jedno kopyto. Pamiętam, że gdzieś była mowa o tym, że co grali na MTV Germany, pojawiało się na MTV 80s (chyba nawet na tym forum) i w taki sposób MTV 80s miało parę miesięcy temu swoją własną bazę teledysków, które grali kiedy chcieli (Beethoven, Love's About To Change My Heart, I Can't Help It), a teraz to już nie wiem jak to działa. Gubię się i ciężko mi teraz rozróżnić co jest nowe a co nie. W dodatku jak nasze międzynarodowe MTV 80s tworzyło te programy typu Indie 80s!, to grali tam coś czego nawet nie kwapią puścić się w ramówce nawet teraz.

Trochę ciekawe, że na UK mamy strapy identyczne do tych z lat 80, a na międzynarodowej oryginalną czcionkę. To się wyklucza, prawda?

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie taka rzecz. Czy w MTV 80s będzie niekonwencjonalna muzyka elektroniczna, która była w MTV Adria (2009-2017) i MTV Germany (2022 - obecnie) w MTV Chill Out Zone?

7 minut temu, Muslinianka napisał(a):

Trochę ciekawe, że na UK mamy strapy identyczne do tych z lat 80, a na międzynarodowej oryginalną czcionkę. To się wyklucza, prawda?

Nawet logo jest nieco inne. Ale dla mnie nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że nie można zepsuć obrazu. Większość klipów z lat 80. była w formacie 4:3 – ten format powinien pozostać w MTV 80s International

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co powinni zmienić z tym to dostosować większość klipów czy nawet te gotowce do 4:3, bo oglądając teraz program z Sinittą widzę różnicę w rozdzielczości. Przerywniki są mniejsze a teledyski wyglądają normalnie. Obawiam się, że będzie wyglądać to komicznie lub coś się rozjedzie.

A co do teledysków to widzę pewną zależność, że dopiero po czasie coś odgrzewają i wrzucają, a to może trwać nawet lata. Dla przykładu na youtube jest kanał nagrywający kiedyś klipy za czasów MTV Classic i tam teledyski były takie same co są grane na obu 80s, a także pare innych, których ani razu nikt nie widział. Ciekawą tam muszą mieć politykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IDTH napisał(a):

Właśnie chciałem pisać że dzisiaj jest notowanie z Sinittą jako prowadząca. A widzę więcej się działo w ciągu dnia.

To ciekawa akcja, że przy pierwszej emisji wycięli Sinittę z międzynarodowej, ale dziś już nie :)

Numeracji nadal brak, a dodatkowo wejścia z Sinittą są jak padło wyżej - bez logotypu.

Sam format obrazu jest poprawny - to było nagrywane dla MTV w 16:9, w UK puszczają więc na pełny ekran, a na naszym 4:3 mamy letterbox. Alternatywnie mogli przyzoomować, ale nie ma co kręcić nosem - jednak fajnie, że te wejścia nam oddali, bo tak to mieliśmy listę z Sinittą... bez Sinitty ;)

 

Co do Every Number 1 Of The 80s! - wyłapałem myślę w miarę komplet klipów rzadszych/nowych u nich, wpadł także np. 2x John Lennon, Band Aid, Don McLean, Flying Pickets, może jeszcze ze 2-3, ZAP-y mam, pewnie wrzucę klasycznie koło weekendu. Ale nie było tego jakoś dużo więcej ponad to, co już padło wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że u nas są nowe a tam podstawą. Choć któryś z Band Aid leciał już wcześniej na międzynarodowym (?), tak podaje lista na IMDB. Na tej stronie generalnie są podawane programy oraz spisy piosenek z programów z międzynarodowego MTV 80s, które zawsze się pokrywały z tym co rzeczywiście leciało. Tylko nie wiem czemu, kanał jest tam podpisany jako UK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...