Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień zamknięty, startuje nowy, dziś w sobotę będzie w ogóle taneczno-elektronicznie, bo mamy „Electric Dreams: 50 Synth-Pop Hits”, „Let's Dance! 50 Vids with... 80s Moves!” oraz „Let's Party! 80s Dance Anthems”.

 

Topki na nadchodzący tydzień:

  • Electric Dreams: 50 Synth-Pop Hits
  • Let's Dance! 50 Vids with... 80s Moves!
  • 1984-1989 Video Music Awards'... Hall Of Fame! (i to wygląda na top 100)
  • 1986 Wrapped!
  • Madonna x MJ x Whitney x Prince!

Po mijającym tygodniu chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że się wypykali - wpadło trochę nowych, ale już niewiele, poniżej 30 ZAP, ale może co do 15 mam pewność, że są nowe, reszta wydaje mi się, że się przewijała, może rzadziej, ale bywały. Zostawiłem dla porządku, żeby mieć pewność, że to było i już się nie powtórzyć ;)

 

Za to za tydzień warto będzie uważnie obserwować sytuację, gdyż wygląda, że nastąpi jakieś zapętlenie - Ultimate 50 80s Soft Rock Anthems, The Sun Always Shines On MTV! - nazwy już były, jeśli zawartość się powtórzy, to to by było na tyle miesiąca miodowego i wracamy do szarej rzeczywistości ;)

 

Spoiler

Trzy pierwsze myślę, że już grano.

 

117767.jpg

 

117768.jpg

 

117769.jpg

 

117770.jpg

 

117771.jpg

 

To niżej raczej też było.

 

117772.jpg

 

117773.jpg

 

117774.jpg

 

117775.jpg

 

tiny-piece-of-paper.jpg

 

117776.jpg

 

117777.jpg

 

117778.jpg

 

Holly Johnson raczej był, a Julio Iglesias - na 100%, ale brakowało mi ZAP-ka ;)

 

117779.jpg

 

117780.jpg

 

117781.jpg

 

117782.jpg

 

117783.jpg

 

117784.jpg

 

117785.jpg

 

117786.jpg

 

Phil Collins raczej był.

 

117787.jpg

 

DEJ TUK MAJ CZEJN!

 

117788.jpg

 

117789.jpg

 

Ponownie uśmiechnięci The Police...

 

117790.jpg

 

...i mniej uśmiechnięty Morrissey.

 

117791.jpg

 

117792.jpg

 

Dopiero niedawno doczytałem, że Dolby ścignęło Thomasa za użycie "Dolby", ale nie musiał zmieniać pseudonimu, ma tylko nie prowadzić działalności na tym samym polu, co Dolby.

 

117793.jpg

 

U2 byli, ale mam wrażenie, że z inną wersją (z innego koncertu), może się mylę...

 

117794.jpg

 

117795.jpg

 

117796.jpg

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2024 o 00:24, subscriber napisał(a):

I don’t know if you saw this, but my piercing eye saw something like an Easter egg :D

If it weren't for the freeze frame, I would hardly have noticed it 🙃

 

innercity.png



Widziałem dzisiaj ten klip

ezgif-frame-142.png

Moja sugestia:
Wygląda na to, że mają problemy z uzyskaniem czystej (bez mtv strap) wersji klipu (w tym klipie występują artefakty wideo – śnieg i smugi z VHS). Skleili ze sobą 2 wersje klipa - z mtv strap (wybrały fragment klipa, w którym nie widać mtv strap) i bez mtv strap i tak otrzymali czystą wersję bez mtv strap. Ale popełnili błąd o 1 "frame", przetwarzając ją w edytorze wideo

W dniu 28.07.2024 o 18:46, Muslinianka napisał(a):

Tak, mam nawet zdjęcie tego LA Mixu gdzieś. Leciał na Rhythm Is Gonna Get Ya! w wakacje 2022, to był program dwugodzinny co wtorki z tego co kojarzę. Ogólnie to mam sporo zdjęć z MTV, niektóre to zrzuty ekranu (takie jak wasze). a reszta wiadomo, zdjęcia telewizora 😅

 

Wracając do tego wakacyjnego programu, na pewno w nim swoją "premierę" miały: Reynolds Girls - I'd Rather Jack i teledysk London Boys - London Nights, który jednak pojawia się bardzo często od tamtej pory, w przeciwieństwie do pozostałych, natomiast Reynolds'y wyłapuje tylko co wakacje. Nie pamiętam żeby I'd Rather Jack leciało kiedykolwiek poza wakacjami.

 UPD: Kilka minut temu (około 21:00 CET) na MTV 80s był teledysk L.A. Mix - Check This Out z MTV Europe strap bez MTV 80s strap. Jestem bardzo zaskoczony

Edytowane przez 1993andrey1993
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje, że jest klip ze strapem MTV Europe, ale bez obecnego MTV 80s zdarzają się ostatnio - dotyczy to też obecnie wszystkich klipów London Boys (Requiem, London Nights) oraz Sandry - Everlasting Love. Nawet jeśli to pomyłka, to bardzo satysfakcjonująca, bo dwa podpisy są bez sensu :)

 

Z Inner City spostrzeżenie ciekawe o tyle, że to oznacza, że komuś zależało, żeby ten klip poskładać, zamiast iść na łatwiznę albo nie grać w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D Właśnie oglądam. To aż miłe, że postanawiają odkopać. Teraz mnie ciekawi czym się kierowali: tym, że skoro na 80s UK leci to samo, to puszczą bezrefleksyjnie, czy może to była decyzja obu stron, skoro układają program to może by odkopali wszystko co tam mają i używali gdzieś indziej. To samo widzę przy filmikach na YT bodajże z kanału MTV Classic (czy to nie ten UK? jak się myle to poprawcie) który te parę lat temu pokazywał podobne klipy co teraz śmigają na obu kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mr. Orbita napisał(a):

Takie sytuacje, że jest klip ze strapem MTV Europe, ale bez obecnego MTV 80s zdarzają się ostatnio - dotyczy to też obecnie wszystkich klipów London Boys (Requiem, London Nights) oraz Sandry - Everlasting Love. Nawet jeśli to pomyłka, to bardzo satysfakcjonująca, bo dwa podpisy są bez sensu :)

Po raz pierwszy zauważyłem tę praktykę w MTV 80s na początku stycznia tego roku. Widziałem klip Pet Shop Boys - Opportunities z MTV Europe strap bez MTV 80s strap. Nagrałem ten klip i obejrzałem go jeszcze raz - really, MTV 80s strap naprawdę brakowało. Teraz tę praktykę na MTV 80s zaczęto przenosić na inne klipy.

 

36 minut temu, Mr. Orbita napisał(a):

Z Inner City spostrzeżenie ciekawe o tyle, że to oznacza, że komuś zależało, żeby ten klip poskładać, zamiast iść na łatwiznę albo nie grać w ogóle.

Myślę, że łatwiej było założyć wersję z MTV Europe strap, niż męczyć się z takim montażem, żeby uzyskać czysty klip.
Choć problem może leżeć w czymś innym - obydwie ich kopie VHS (kopia z czystym klipem i kopia z MTV Strap) mają uszkodzone fragmenty (uszkodzona taśma na kasecie na oboich klipach, uszkodzona kaseta), tj. Żadna wersja nie może zostać wyemitowana, musisz zebrać jeden klip z dwóch.
Niestety nie ma tu na forum osób, które w Londynie pracują na tym kanale. Więc pozostają tylko takie moj domysły

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yes, today is a good day, i have seen three videos with old MTV Strap: Sandra - Everlasting Love, Billy Ocean - Loverboy & Duran Duran - Union Of The Snake they were on the 80s Double Shots: 2 From 1!

what surprised me, that the clip Sandra - Everlasting Love, they showed it without turning on additional subtitles, which made me happy :D

 

@1993andrey1993 try to find this clip INNER CITY - BIG FUN on MTV Germany i think it could be the same there 🤔

Edytowane przez subscriber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu obserwuję ciekawą kwestię – to, co wcześniej było pokazywane w niemieckim MTV, później trafia do MTV 80s, dotyczy to także kopii klipów z designem MTV Europe. Co prawda były wyjątki – widziałem klip Motley Crue – Girls Girls Girls z MTV Europe strap w 2020 roku na francuskich MTV Hits i na niemieckim MTV, ale ostatnio klip ten pojawił się na MTV 80 w czystej postaci (bez MTV strap).

 

4 minuty temu, subscriber napisał(a):

yes, today is a good day, i have seen three videos with old MTV Strap: Sandra - Everlasting Love, Billy Ocean - Loverboy & Duran Duran - Union Of The Snake they were on the 80s Double Shots: 2 From 1!

what surprised me, that the clip Sandra - Everlasting Love, they showed it without turning on additional subtitles, which made me happy :D

Today also were (with MTV Strap): London Boys - London Nights, Taylor Dayne - Prove Your Love, Bomb The Bass - Beat Dis, Carol Hitchcock - Get Ready

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teledysków ze strapami z MTV EUROPE było dziś dość sporo. Zwłaszcza parę na tym Let's Party! co teraz leci. Tak jak napisał kolega wyżej, na przykład klip do utworu Carol Hitchcock - Get Ready, który nie był pokazywany od dość dawna.

 

A na 80s Double Shots pokazali teledysk Petera Gabriela z tym standardowym strapem co był w USA (i de facto jest teraz na 80s). On doszedł chyba też kawał czasu, razem z What You Need INXS. 

 

Co do tego trafiania teledysków, jak to się ma dokładniej? Ta praktyka serio przypomina mi to co wyżej zostało przeze mnie opisane, czyli odkopywanie różnych teledysków, pokazywanie ich nazwijmy to pilotażowo na konkretnych stacjach w dedykowanych pasmach a następnie wrzucanie na kanały dekadowe.

 

A tymczasem drugi raz tego dnia, Spagna - Call Me. Pierwszy raz była na 80s Double Shots.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, subscriber napisał(a):

@1993andrey1993 try to find this clip INNER CITY - BIG FUN on MTV Germany i think it could be the same there 🤔

I think that in this case there will be no differences (there will be no such thing as with the previously mentioned Motley Crue), since the Inner City - Big Fun video turned out to be problematic for MTV Networks. It seems to me that all MTV channels in Europe will only have this version, which was on MTV 80s

 

 

16 minut temu, Muslinianka napisał(a):

A na 80s Double Shots pokazali teledysk Petera Gabriela z tym standardowym strapem co był w USA (i de facto jest teraz na 80s). On doszedł chyba też kawał czasu, razem z What You Need INXS.

Zapomniałem o klipie Petera Gabriela z MTV USA strap, który też dzisiaj leciał. To już trzeci raz, kiedy go widzę. Pierwszy raz widziałem go w kwietniu tego roku w bloku "Indie 80s", drugi raz - w tym tygodniu wieczorem w bloku "I Want My MTV80s!". INXS - What You Need z MTV USA strap (czy dobrze rozumiem, że mówisz o tym starym "Live" z MTV Music Awards?) widziałem w styczniu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muslinianka @1993andrey1993 I definitely forgot about him, but I'll surprise you this videoclip was most likely first shown on MTV Germany in MTV All Nighter: Forgotten 80s (14/01/2024)

again, I didn't really see the channel in January and it could have been the other way around 🤔

 

@1993andrey1993 INXS - What You Need i recorded like you in Indie 80s too

Edytowane przez subscriber
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi ten program (Let's Party! 80s Dance Anthems) momentami przypomina stare "Pump Up The 80s Party!"(stan przed wrześniem 2023)? Z drugiej strony na aktualnej odsłonie programu imprezowego nie czuć tego ducha co tutaj.

 

Swoją drogą nie wiem na ile w UK sprawdza się formuła typu "zróbmy codziennie długie programy tematyczne i mnóstwo topek", ale na "naszym" 80s to niezbyt pasuje. Oczywiście plusem w obu przypadkach są teledyski, tylko no, coś czuję, że niedługo to wszystko się przeje i dojdzie do ich zapętlenia. Żeby się nie okazało, że u nas zostanie to co zostanie a włodarze sobie wymyślą, że scalenie obu wersji MTV nie ma sensu i lepiej rozwijać je oddzielnie. Poza tym, jedyne co mi się nie podoba na MTV 80s UK to ta szata graficzna, jakaś taka marna, w sumie taka schludna niczym na 90s (te strapy tam są jakieś niewymiarowe).

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze 2 klipy - Monie Love - Grandpa's Party i kolejny klip Inner City (nie pamiętam tytułu, był długi). Obydwa teledyski pochodzą z lat 80., oba były emitowane w niemieckim MTV z MTV Europe strap. Jest prawdopodobne, że wkrótce pojawią się w MTV 80s.
Przy okazji, kilka minut temu zacząłem obserwować desynchronizację sygnału audio i wideo na MTV 80s. Satelita Thor. Czy Astra ma ten sam problem?
 

14 minut temu, Muslinianka napisał(a):

Swoją drogą nie wiem na ile w UK sprawdza się formuła typu "zróbmy codziennie długie programy tematyczne i mnóstwo topek", ale na "naszym" 80s to niezbyt pasuje. Oczywiście plusem w obu przypadkach są teledyski, tylko no, coś czuję, że niedługo to wszystko się przeje i dojdzie do ich zapętlenia. Żeby się nie okazało, że u nas zostanie to co zostanie a włodarze sobie wymyślą, że scalenie obu wersji MTV nie ma sensu i lepiej rozwijać je oddzielnie. Poza tym, jedyne co mi się nie podoba na MTV 80s UK to ta szata graficzna, jakaś taka marna, w sumie taka schludna niczym na 90s (te strapy tam są jakieś niewymiarowe).

Uważam, że w przyszłości te top50/top100 należy zamienić na bloki. Na przykład teraz umieścili top tematyczny na 100 klipach ale, relatywnie rzecz biorąc, 250 klipów pasuje do tego tematu. Okazuje się, że będziemy oglądać stale te same 100 klipów, w tej samej kolejności, a pozostałe klipy istotne dla tego tematu (250-100=150 klipow) zostaną zignorowane? Topy powinny więc być zjawiskiem przejściowym i w przyszłości zamienić się w zwykłe (nie top) bloki o tych samych nazwach

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muslinianka well, as you understand this version of channel appeared on the base MTV Classic UK, they had a habit of making huge hit-parade there and for some reason it's such a huge splinter in music UK channels 🤪

 

but that doesn't mean I'm throwing stones at them, on the contrary, the British version, as soon as it opened, immediately began to show what the international version didn't reach, I watched the first 3 months and was pleasantly surprised :jupi:

 

in fact, I want to tell you first of all, after the opening of these versions of the channels over the last couple of years really has been serious work both there and here, and the fact that they started broadcasting the British version on the international MTV 80, I think it's an experiment, and I think that people from London read the forum, if they didn't read it, I don't think that yesterday in Chill Out Zone they would have shown another special edition of it, but that's my opinion ;)

 

Edytowane przez subscriber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvester był też na międzynarodowej od dobrych paru miesięcy. Natomiast nie pamiętam czy miał on wpisany album jak teraz.

 

Może coś z synchronizacją nie tak, u mnie teraz się skończyło Erasure - Victim Of Love i zaczął Tarzan Boy od Baltimory.

 

@subscriber yes i mean this channel. I watched some videos from this channel on YouTube and i remember mainly M - Pop Muzik (showed on 80s since july) and some videos which weren't never showed like I Want You Back by Bananarama (i love this band and it's weird they are showing only basic songs than for example Love Truth And Honesty added in 2023...). BTW. What about more 80s videos from VH1 Classic?

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...