Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podałeś żadnych danych na temat instalacji satelitarnej, czy na EuroBird'a przestawiłeś istniejącą antenę, czy też zastosowałeś dodatkowego zeza. Po samej marce konwertera trudno jest wywnioskować, czy to akurat LNB jest winny - za mało szczegółów zostało podanych... Przy ustawianiu anteny na 9E proponuję się kierować transponderami pracującymi w standardzie DVB-S/MPEG2. W sumie ustawienie anteny na tę pozycję nie jest takie trudne, wystarczy w menu tunera wybrać transponder HotBird'a, np. 11766V (RAI), wyjść do anteny i minimalnie przesunąć antenę na zachód jednocześnie obserwując pasek sygnału - najpierw powinien maleć, a następnie od razu wzrastać (wtedy będziemy na satelicie 9E). Potem pozostaje ustawienie do najlepszego odbioru (ewentualnie dla kanałów HD regulacja kąta skręcenia konwertera w uchwycie - tzw. skew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem od kiedy zamieniłem Thomsona na Samsung DSB-H370G więc problem jest taki:wszystko podłączyłem do instalacji która ma Diseq-Coax S-162 w/g opisu obsługuje on 1,0 zainstalowałem kanały polsatu wyszukal 178 ustawiłem jeden konwerter jako A a Astrę jako B potem z Astry chcąc sprawdzić czy złapał znalazłem np.TV Historia no i OK.Następnie po paru dniach funkcjonowania zaczęły się cyrki głównie jak ustaliłem z Transporderem 77 Hot bird gdzie jest część kanałów cyfrowego polsatu(m.in.kanał info,TVN,Travel ,zone europa itp) I od tego momentu nie mogę dać rady kiedy przywrócę ustawienia fabryczne jest to samo a czasami jest tak że włączę inny kanał np HBO a potem powrócę np.na kanał 8 (TVN) i jest a po jakimś czasie zaczyna gubić sygnał czasami od razu a czasami po paru dniach.Inne kanały na polsacie działaja (viva,hbo,hbo2,tvn7,tv4,tvp1,2) a przy przeglądaniu transporderów np.na Astrze sygnał ok a na Hotbirdzie zależy na którym ale na 77 (tam gdzie m.in info dla klientów kicha

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że stosowany przełącznik DiSEqC jest niekompatybilny z Twoim Samsungiem HD. W swojej instalacji pomiń DiSEqC, najpierw połącz konwerter z Astry bezpośrednio do tunera i zobacz, czy nie będzie cyrków z odbiorem. To samo zrób dla HotBird'a. Pozwoli to nam sprawdzić, czy problem nie leży w samych LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak zrobiłem,najpierw konwerter na Astre oczywiście bezpośrednio bez diseq i zainstalowałem np.tv historia,polonia,belsat czyli jak poprzednio a następnie ten sam krok z drugim konwerterem na Hotbird i ponownie dekoder zainstalował sieć (178 kanałów)ale kiedy chcę TVN lub np.Info polsatu lub radiowe np.RMF nic tylko szukam sygnału.

Już nie wiem o co biego bo gdyby to dekoder to nie byłoby nic a tu sieć łapie z 11158 ghz

a np 12284 H gdzie jest np.Info polsat zero i co ciekawe przy tym transporderze na Hotbird pasek sygnału jest zero a kiedy ustawię np.górny oscylator z 10600 na 10750 to ftedy pasek jest zielony i pokazuje nazwę Eutelsat ale kanałów jak nie ma tak nie ma

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz antenę ustawić centralnie na Astrę to ustaw ją, ale pomijając przełącznik diseqc. Następnie ustaw konwerter zezujący. Szukając Hot Bird'a, także nie podłączaj przełącznika diseqc. Po wszystkim, mając odpowiednie parametry sygnałów, złóż wszystko do kupy. Przypisz do satelitów odpowiednie tryby diseqc w dekoderze. Oscylatorów nie przestawiaj. Dolny 9750 MHz, górny 10600 MHz. Przy Eutelsacie W2 (prawdopodobnie o to Ci chodziło wyżej) tryb diseqc ustaw na "wył". Sprawdź, czy na pewno nie ustawiłeś konwertera na 16° E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Fergusona 8200... Otóż zauważyłem na swoim egzemplarzu pewną cechę, a mianowicie na kontrastowych elementach jak np. żółty trójkąt z kategorią wiekową w lewym górnym rogu ekranu ma jakby niebieską poświatę widoczną na ciemniejszych tłach. Efekt ten występuje na TV LCD podłączony przez złącze SCART. Mój sprzedawca kontaktował się w tej sprawie z serwisem i ponoć odpowiedzieli, że to taka cecha tego modelu.

Mam jeszcze inny tuner Thomsona i na nim tego efektu nie ma...

Z pozycji tzw. fotela tego nie widać - trzeba podejść blisko do telewizora.

Pytanie więc, czy inni też tak mają?

Ponjiżej zamieszczam zdjęcia.

Ważne sprawy. Tuner musi być podłączony przez SCART (tzw. złącze euro a nie HDMI), w ustawieniach musi być tryb 576i RGB na innych tego nie ma. Najlepiej też, żeby był podłączony do telewizora LCD, bo na zwykłym CRT może tego tak nie widać.

Najlepiej widoczne jest to na ciemnych tłach, na jasnych jest prawie niewidoczne.

 

FERGUSON 8200

 

07dfb7425b70a49emed.jpg

 

 

dla porównania THOMSON D651

 

b3b3dbf3ac7a14a3med.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

 

Pozdrawiam

 

czy najnowsza wersja softu eliminuje to zjawisko?Czy ktoś też ma taki efekt?

 

 

Sprawdziłem naszego SAMSUNGA.Ma to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na wszystkich możliwych kanałach nadających ten znaczek. Na różnych tłach, z bliska, z daleka, pod różnymi kątami. I co ? Na szczęście nie zaobserwowałem tego efektu przy podłączeniu poprzez HDMI I Component. Raz miałem ten dekoder podłączony poprzez SCART. Jak ujrzałem wygląd menu, komunikatów o kanale itp. pochodzących z dekodera, to natychmiast odpiąłem kabel SCART. Chyba bez sensu jest stosować SCART przy tym dekoderze i telewizorze LCD, lub plazmowym. No fakt, telegazeta działa przy tym połączeniu :smile:, ale innych korzyści nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, najczesciej zauwazam to na PS HD i Eurosport HD, na Discovery HD zdazylo sie raz, na HBO HD tez raz czy dwa. Za to MTV HD nie ma tego problemu.

A jeszcze jedno. Nie masz czasem nagle "szatkowania obrazu" na kanalach HD? Bo takze takie cos u mnie powstaje i raczej nie jest to wina sygnalu (pasek jest zielony, na Mini D1 pokazywalo ponad 80%). Fakt, mam te mniejsza antene (nie HD), ale to chyba az takiego znaczenia nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ markar.

 

Ja mam podłączonego Samsunga na wszystkie możliwe sposoby , sprawdzałem na połączeniu opisanym przez Ciebie , ale u mnie takie zjawisko nie występuje . Spróbuj tak : jak masz przez euro to wciśnij na pilocie TV funkcję AV 1 , AV 2 lub wyższą bo gdy tuner samoistnie daje obraz w TV to jest troszkę piasku , ale gdy włączam AV , obraz jest wyczyszczony i bynajmiej u mnie , jest jak na możliwości CP idealny . Mało co ustępuje HDMI i componentowi .

Popróbuj, może coś Ci pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie ma anteny HD (ale wiem, miałeś na myśli 70). No i właśnie może (ale nie musi) być przyczyną mniejsza antena. Ja mam 90 i z Hot Birda nie zaobserwowałem jeszcze szatkowania. (co innego z Astry przy monobloku, plus zła pogoda i szatkowanie można zaobserwować). Akurat mam dostępne tylko Discovery HD i MTVN HD. Szkoda, bo dekoder w sumie fajny, ale jak powiedziałem, aż tak nie są mocne te przycięcia. Następnym razem spróbuję przełączyć telewizor na component i zobaczę, czy przycinanie utrzyma się. Jeszcze dodam, że cały czas mam podłączony dekoder poprzez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ markar.

 

Spróbuj jeszcze tak , podłącz tuner do AV 2 i zobacz czy to coś poprawia.

Ja mam do AV 1 podłączone kino , a tuner normalnie chodzi na AV 2 . Jeszcze jedno , gdy włączam tuner to TV samoistnie przechodzi na odbiór z tunera i wtedy może jest trochę pikselozy gdy włączymy ,, menu ,, w tunerze . Problem ziarkowania znika natychmiast po przełączeniu na AV , component czy HDMI .

Jestem też trochę zdziwiony tym , że co niektórzy tak strasznie zachwalają odbiór przez HDMI , a nigdy nie sprawdzali jakości przez euroscard RGB ani przez component .

Byłem u kolegi i gdy podłączyłem mu w/w sposób , był zdziwiony takim obrazem . Wiem , że od tamtej pory ogląda prawie zawsze przez euro , a jeszcze ma tą korzyść , że gdy chce TXT nie jest zmuszony do przełączania wejść i wyjść .

Popróbuj , może coś się poprawi z tą obramówką . Daj znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że chodzi Ci też o mnie. Otóż, ja raz podłączyłem ten dekoder poprzez SCART i stwierdzam, że jakość obrazu, jak i wygląd informacji z dekodera jest dużo lepszy przy podłączeniu poprzez HDMI. Jeśli chodzi o porównanie połączenia Component i HDMI, to nie widzę różnicy. Różnica jest jedynie w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...