Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a właśnie, a na tym dekoderze mogę oglądać kanały z astry 1 ? bo wcześniej mi nic nie wykrywał jak miałem ustawione na astrze, a tam w ustawieniach się przestawić nie da na astre ... nie wiem o co cho ...

Na Astrę da się przestawić. Służą do tego strzałki prawo/lewo. Przechodzisz do ustawień: Instalacja, Ustawienia LNB. Ustawiasz wszystko dwukrotnie, zapisując ustawienia. 1) Satelita - HotBird 1-6, Tryb diseqc - diseqc A. 2) Satelita - Astra 1, Tryb diseqc - diseqc B. Przyciskiem Return cofasz się do Skanowania selektywnego, wybierasz wspomniane satelity i gotowe.

 

jak to dwukrotnie ? co masz na myśli ?

poza tym , co dam na astre to wraca na hot birda ;/

 

kurde bo potrzebuje eurosportu, ale nie tego polskiego tylko oryginalnego z pierwszej wody ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dwukrotnie ? co masz na myśli ?

Miałem na myśli to, że najpierw ustawiasz Hot Bird, zapisujesz zmiany, drugim razem ustawiasz Astrę. Zrób tak, na pewno powinno być dobrze. Nie patrz na to, że po ponownym wejściu w menu, w ustawieniach LNB wróciło Ci na Hot Bird 1-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem w momencie przełączania kanału z HB na Astrą .

W momencie przełączenia z HB na Astrę kanał wchodzi po ok 10-15s, potem poruszanie się po Astrze jest już bez opóźnień.

Tak samo powrót na HB jest bez problemów.Diseqc ustawiłem HB Diseqc B , Astra Diseqc A. Testowałem też inne ustawienia np Astra B a HB A, wtedy astra wchodzi natychmiast ale HB nie odbiera.

 

Czy to może byc wina ustawienia anteny czy może Diseqc .

 

Sprzęt mam od niedawna na początku po ustawieniu anteny przęłączanie między satelitami odbywało się płynniej (do 5sekund).

Zauważyłem też że na mierniku sygnału dużo szybciej wchodzi mi transponder 2 niż transponder 1na Astrze. (Sygnał na mierniku zielony nawet na słabych transponderach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Faktycznie, posiedziałem chwilę przy antenie, i są efekty.Trzeba było ją lekko skorygować.

Teraz kanały przełączają się płynnie, praktycznie nie widać kiedy jest zmieniany satelita.

 

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek i nadal nie wiem jak na tym tunerku oglądać programy HD z Eurobird 9 (9.0E).Antene mam poprawnie ustawioną na tego satelite,natomiast w menu DSB-H370 brakuje danych Eurobird 9 (9.0E). Jest wprawdzie opcja wprowadzenia danych w menu instalacja-> skanowanie transponderów -> Satellite 1 .Tylko jakie wartości mam tu wpisać. I czy to wszystko co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ustawieniach LNB mam wpisane satelilite 1 (0.0°) i oscylatory 9750 MHz do 10600 MHz (ustawienia fabryczne) to po wejściu do "skanowanie transponderów" i wpisaniu częstotliwości z Eurobirda tuner uparcie szuka ich na na Hotbirdzie 1-6 (13.0°).Może coś mam wpisać zamiast ustawień fabrycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie umiem tej astry ustawić, zaraz mnie szlag trafi!

 

Mam teraz normalnie na H-B, a chciałbym na astre1 ustawić. Co nie zmienię to wraca na H-B!!?? Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć jak dziecku z zaburzeniami koncentracji? Może mi się wtedy uda, a może mam jakiś z[beep]any tuner. Masakra, sorry, że tak marudzę z tym, ale naprawdę nie wiem jak to zrobić, a potrzebuję tej Astry i kanałów z niej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam potem to zapisać? żeby zobaczyć te kanały, bo wracam a tam dalej kanały z polsatu cyfrowego

 

generalnie chodzi mi o eurosport z astry1 (ten po angielsku), tylko tak właśnie sobie pomyślałem, że może ten tuner może go nie odbierać, bo ja go wcześniej odbierałem ze starego analowego tunera! czy zatem mogę eurosport z astry odbierać na tym samsungu ? czy nie ?

 

a teraz załączyłem stary tuner ? i też nie ma eurosportu! czyżby zablokowali? usunęli go z astry ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ;/ na jakiej astrze on w końcu jest? szukałem na 1 2 i 3 ... kurde no! znajduje mi jakieś kodowane eurosporty tylko :(

 

dobra, już nie zaśmiecam, forum, bo zaraz ktoś będzie krzyczał, ale jeżeli ktoś chciałby mi pomóc znaleźć ten tajemniczy eurosport z astry, to zapraszam na priw. dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie umiem tej astry ustawić, zaraz mnie szlag trafi!

Mam teraz normalnie na H-B, a chciałbym na astre1 ustawić. Co nie zmienię to wraca na H-B!!?? Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć jak dziecku z zaburzeniami koncentracji? Może mi się wtedy uda, a może mam jakiś [beep] tuner. Masakra, sorry, że tak marudzę z tym, ale naprawdę nie wiem jak to zrobić, a potrzebuję tej Astry i kanałów z niej!

Może to pomoże https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=8680 - prawie na samym dole pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przełączyłem na stary analogowy tuner i tam też znaleźć eurosportu nie mogę. ale mam kanały z astry z polaryzacji poziomej, nie mogę znaleźć kanałów z polaryzacji pionowej. w sumie nawet jak ustawiam polaryzacji pionąwą to nic sie nie zmienia. ale mniejsza z tym. chociaż może to ma jakiś związek z tym, że nie mogę eurosportu z astry znaleźć na samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...