Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Światłowodu nie będzie, bo firma , która posiada światłowód koło mnie, jest besztana na lewo i na prawo, że za wolno, że nie ma często internetu, olewają klientów. Moja siostra mieszka kilometr ode mnie i ma od nich światłowód, to mówi, że narzeka.

Pytanie nr. 1: Czy kiedyś inna firma będzie mogła przejąć ten światłowód - w związku z tym czekać?

Pytanie nr. 2: Co proponujecie - internet przynajmniej lub nawet max 20 mega (jak najniższa cena). Pewnie będzie internet z limitem. 

                      Co najmniej 3 mecze tygodniowo, dużo filmów i seriali  w TVP.pl. Dużo buszowania po internecie: szukanie informacji, filmiki na strefa kursów i udemy, muzyka na                             you tube. Naprawdę sporadycznie jakiś film ściągnąć z internetu. Dużo mi trzeba będzie tego internetu?

Czy jeśli stracę w miesiącu li8mit danych, to dalej będzie internet słabszy (ile?), czy zablokują mi internet?

Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez gelo441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego i jak obciąży sprzęt. Niech sobie policzy, ile rzeczy będzie robił na raz (on lub jego rodzina).

U mnie wujek z ciocią na wsi korzystają z internetu w telefonie do telewizji, YT, nie jest to 1080p (ale mają tam telewizor 1080i i jest on odpowiednio mały).

W dniu 12.10.2022 o 13:23, gelo441 napisał:

Czy kiedyś inna firma będzie mogła przejąć ten światłowód - w związku z tym czekać?

Na razie nie ma takich przepisów (firma która chce przejąć infrastrukturę musi się udać do firmy właściciela), dofinansowania z UE są dla terenów, gdzie nie ma światłowodu.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać coś, co działa bezproblemowo z czymś, z czym są zawsze mniejsze bądź większe problemy. 

 

 

 

W dniu 13.10.2022 o 09:29, PawelTSW napisał:

A 30 mb/s 60 zł zupełnie wystarczy

Nie 60zł tylko 40zł ze względu na 9 miesięcy gratis. 

 

Zrzut-ekranu-2022-10-12-o-14.00.12.png

Zapomniałem dodać, żebyście nie wtopili. W ofertach głosowych(rozmowy, smsy za free) wraz z internetem bez limitu od T-Mobile, udostępnianie jedynie za pomocą hotspota ze smartfona. Blokada na modemy/routery. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Viaplay i tak lepiej zainstalować KODI, tam jest płynniej (szczególnie na starszych systemach). Napisz, z jakich serwisów będziesz korzystał.

7 godzin temu, Wicek napisał:

Może nie tyle na lata ile żeby ruch na sportowych transmisjach był płynny. Czyli Chromcast 4 lub Mi Box S 4K. Co lepsze?

Każdy z tych dwóch sprzętów ma swoje wady i zalety. Nie lubię sticków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wicek napisał:

To poleć mi cos najmniej problemowe.

Z tych dwóch które wymieniłeś, Chromecast 4 bez dwóch zdań. Wbrew pozorom, bezproblemowych boxów wcale nie jest dużo, bo co z tego, że na wszelakich portalach aukcyjno - handlowych mnóstwo tego typu sprzętu, jesli większość ma problemy z softem, przede wszystkim z certyfikatami DRM. Bierz Chrome i powinieneś być zadowolony. Czysty dopracowany Android TV/Google TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Chcę oglądać zagraniczne serwisy sportowe. Dlatego zależy mi by łatwo zmieniać region za pomocą VPN. W telewizorze musiałbym ciągle zmieniać lokalizacje i na nowo wgrywać aplikacje. Jeszcze jedna kwestia. Czy na przykład jak mam aplikację Netflix to wystarczy jedna i tylko zmiana kraju przez VPN, czy każdy kraj ma swoją apkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 13:37, gelo441 napisał:

W tej chwili mam radiowy 7 - 8 Mega.

Ale piszecie, że to za mało. 

Radiówki chyba nie będzie większej niż 10 m?

Teraz patrzyłem na PLUSa i za droga zabawa.

Pewnie będę musiał zrezygnować z planów. Trudno. :(

Zobacz jakie masz nadajniki koło domu, http://beta.btsearch.pl/

Do oglądania  to minimum 60Mb/s, 30Mb/s wystarczy na FullHD i jeśli nikt inny nie korzysta z łącza.

 

Osobiście mam Orange i bez problemu oglądam w FHD i 4k.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wicek napisał:

Czy na przykład jak mam aplikację Netflix to wystarczy jedna i tylko zmiana kraju przez VPN, czy każdy kraj ma swoją apkę?

Jedna aplikacja, ale ponoć zaczyna się ubijanie kont tureckich (które ludzie najpierw kupują, a potem zmieniają VPN na różne kraje), więc wybierz tam jedno i konkretne VPN z danego kraju i trzymaj się danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma wejść właśnie takie regionalne rozdzielenie, będziesz miał dostęp tylko dla serwisu z kraju w którym robisz płatności. 

 

Po części jest tak już na Amazon Prime który sygnalizuje ze serwis ma ograniczenia że względu na przebywanie za granicą. 

 

 

Takie przełączanie pomiędzy krajam na vpn przydaje się też przy zakupach np. HBO max, kupić taniej niż w Polsce w Argentynie i korzystać w UK na polskim VPN. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...