Skocz do zawartości
  • 0

Problem z sygnałem


Kolos
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam taki problem. Mianowicie mam tuner fergusona i karte cyfry konwerter samsunga i talez od wizji. Gdy pogoda jest taka sobie a nawet zla to wszystko mi dobrze odbiera, natomiast gdy pogoda jest dobra i świeci słońce to mi co jakis czas (co chwile) zanika sygnał i po chwili wraca. Co muszę zrobić aby nie znikał mi sygnał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepiej wymienić antenę na większą, bo na takiej drobnej antence to za wiele nie uzyskasz. Jeśli nie chcesz się bawić w zezy i takie tam to kup antenę 80 cm i starczy, a żeby mieć większą pewność na porządny sygnał to kup antenę 90 cm. Większej nie trzeba jeśli nie chcesz "zdobywać nieba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie wczoraj cały dzień się bawiłem w ustawianie i na nic. Jak tylko słońce zachodziło było ok a jak znów wychodziło to sie rwie. Rozważałem wymianę anteny na większą ale chciałem się upewnić czy to może pomóc. Dzięki za rady. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może konwerter jest też do kitu, ale ja stawiam na zbyt małą antenę, bo to jest zawsze główna przyczyna takiego, a nie innego poziomu jakości sygnału.

 

bogdan425: Do n-ki też dają i widać, co jest. Nigdy żaden mądry człowiek nie da komuś takiej antenki, bo to są badziewia, a nie anteny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Właśnie wczoraj cały dzień się bawiłem w ustawianie i na nic. Jak tylko słońce zachodziło było ok a jak znów wychodziło to sie rwie. Rozważałem wymianę anteny na większą ale chciałem się upewnić czy to może pomóc. Dzięki za rady. POZDRAWIAM

Spróbuj jeszcze lekko pokręcić samym konwerterem (2 - 3 stopnie w osi umocowania konwertera i odwrotnie do ruchu wskazówek zegara).

Antena po Wizji TV = Cyfra+. To co je odróżnia to logo.

Albo jest tak, jak pisze @james_b zdycha (pada) konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam taki problem. ustawiłem antenę na HB 13E chcę złapać TVNa. Tuner mam analogowy. ustawilem 1751 bo to tvn, i obraz jest żyleta, zamiast głosu są [beep]zące szumy. Klikając na audio nic sie nie pojawia, w dostrojeniu mam mozliwość wybrania polaryzacji V1 H1 H2 U2, częstotliwośći (1751) oraz czegoś z kropkami, mniej więcej tak wyggląda 5.1.0.1 nie ejstem pewny czy dokladnie w tych miejscach kropki. Co mozna winić za [beep]zenie? dodam ze konwerter, nie ma tej siateczki zabezpieczającej przed deszczem, porwała się. Czy to wina tunera czy konwertera?

 

PS. obraz potrafi byc naparwde piękny, by za minutę snieżyć całkowicie, i za jakieś parę sekund powraca dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To stary konwerter, tam gdzie ma wpadać wiązka skupiona z anteny była taka siateczka(teraz dają normalnie w plastiku całość), siateczki brak, pewnie szumy większe. Pokombinuję z głosem. Robiło tak na każdej stacji. z tymi kropkami to nie wie o co chodziło przedmówcy. Wybór polaryzacji jest normalny U1(vertical) , H1(horizontal) ,H2, U2. Z pilota naciska SET , i sie pokazuje własnie U1, H1, H2, U2, wybieram U1, wciskam jeszcze raz set, ejst nastawienie częstotliwości, jeszcze raz SET i pokazuje sie taka liczba odzielana kropkami, 5.1.0.1 moze to od dźwięku. Jakieś dwa lata temu całość działała dobrze. Sprzęt był nie używany przez okres 2 lat ;] moze coś zmienili z tą podnośą dźwięku lub ta uszkodzona siateczka i widok odkrytych dipoli powoduje znaczne szumy ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam taki stary konwerter, gdzie zamiast siateczki jest wyrżnięta pokrywka od Delmy. Niestety próbowałem sprawdzić, ale konwerter jest poobklejany i taki duży, że chyba nie patrzył tam gdzie trzeba, czy był popsuty ciężko mówić (dotknąłem jakąś śrubkę to mnie uraczyła prądem).

:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...