Skocz do zawartości

BBC Radio 1


Vampi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ulubiona angielska stacja radiowa. Myślę, że należy się jej osobny temat.
Gra wiele gatunków muzycznych. Przyjemnie się jej słucha. :)
Co uważam za plus dla tej stacji (oprócz dobrej muzyki), to brak reklam. Zdecydowanie na plus.
Myślę, że wiele osób znajdzie w tej stacji coś dla siebie. A jak Wam słucha się BBC Radio 1?
Jestem ciekaw czy wiele osób z Polski słucha tej stacji. Co o niej myślicie? Zapraszam do dyskusji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był kiedyś numer 1, jeszcze jak było poranne "The Chris Moyles Show" czy lista przebojów "The Charts Show". Niestety cięcia kosztów w BBC kilka lat temu spowodowały że najlepsi prezenterzy przeszli do konkurencji. Obecnie subskrybuję tylko ich kanał na yt. A z radiem przerzuciłem się na tureckie MetroFM polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to wzór do naśladowania :) Stacja, która umiejętnie łączy mainstream i alternatywę, jest w stałym kontakcie z wieloma artystami oraz posiada wielu prowadzących i dziennikarzy, którzy się znają na rzeczy. Bardzo ubolewam nad tym, że w Polsce nie mamy podobnej stacji...

Muzycznie chyba najbliżej im była internetowa Planeta FM, ale z końcem 2017 roku przestali aktualizować playlistę i projekt oficjalnie upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nawet nie wiedziałem, ale ostatnio się już dowiedziałem. :)
BBC Radio 1 nadaje niektóre audycje wspólnie z BBC Radio 1 Dance.
Piszę o tym w ramach ciekawostki. Nie wiedziałem, a słucham już od dawna BBC Radio 1. Człowiek całe życie się uczy. :D

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj BBC Radio 1 ogłosiło ramówkę na jesień (btw. u nas Rada Programowa PR dopiero kilka dni temu odrzuciła wiosenną ramówkę Trójki xd) i najważniejszą zmianą jest odejście Annie Mac, która na antenie będzie się pojawiać tylko do końca lipca :( Wg mnie to duża strata do rozgłośni. Annie prowadziła audycje w BBC1 od 2004 roku, a przez ostatnie 6 lat prowadziła "Radio 1's Future Sounds with Annie Mac", które od poniedziałku do czwartku w ramówce pojawiało się jako pierwsza pozycja w paśmie wieczornym. Każdego dnia dziennikarka oprócz prezentowania wyselekcjonowanych kawałków, wybiera "Hottest Record", które bardzo często poprzedza wywiad z danym artystą. Dużo świetnej i różnorodnej muzyki... tak na szybko z pamięci np. Jungle, London Grammar, Royal Blood czy Princess Nokia i dużo mniej znanych. Natomiast w piątki nadawane jest "Radio 1's Dance Party with Annie Mac", które od wyżej wymienionego różni się typem prezentowanej muzyki ;) Dużo ciekawych propozycji i remixów, których w Polsce nie usłyszy się nigdzie. Poza tym w ramówce jest jeszcze pasmo "Annie Mac's Power Down Playlist", które najczęściej kojarzę z godzin nocnych, ale od jakiegoś czasu pojawia się także w dzień.

 

Flagowy slot po Annie ma dostać Clara Amfo, która do tej pory prowadzi audycje w daytime, gdzie obowiązuje zwykła playlista. Jednak sama Annie napisała coś w stylu, że lubi gust Clary i bardzo się cieszy z jej awansu. A piątkowe "Dance Party" zacznie prowadzić Danny Howard, który do tej pory miał swoje pasmo od razu po Annie, czyli w piątki o 20 czasu londyńskiego. Samym powodem odejścia Annie jest po prostu czas. Ma małe dzieci, które są obecnie w wieku szkolnym i chciałaby poświęcić im więcej czasu. Napisała, że wróci do radia, kiedy będzie odpowiedni czas. Jako ciekawostkę podam fakt, że w zeszłym roku z BBC1 odszedł Toddla T, który prywatnie jest mężem Annie :) Prowadził "Radio 1's Soundsystem" w noce z czwartku na piątek. Jako powód także podał czas - rodzina i praca jako producent.

 

Pozostałe imo najważniejsze zmiany to:

- odejście Diplo - również wielka szkoda (akurat jego audycja setowa jest moją ulubioną w BBC1),

- Jack Saunders dostaje czas antenowy dwie godziny wczesniej (Future Artists with Jack Saunders pn-sr i Radio 1's Indie Show w czw). To akurat na plus, bo chłopak ma naprawdę dużo energii i ciekawy gust ;) Jest też prezenterem Rock Charts w MTV Music UK, które zostało stworzone coś jako rekompensata za całkowitą likwidację MTV Rocks UK

- Powstanie nowa, oddzielna audycja wzorowana na paśmie Annie, czyli "Radio 1's Powerdown Playlist", którą będzie prowadzić Sian Eleri. To będzie jej druga audycja, bo "Radio 1's Chillest Show" zostaje :)

- Rickie, Melvin and Charlie robią miejsce Jackowi, bo znikają z pasma wieczornego (20-22) i będą w daytime za Clarę. Może i dobrze? Przeszli do BBC1 ze stacji komercyjnej i dużo osób zarzucało im zbyt komercyjny styl prowadzenia jak na pasmo wieczorne. Tak czy siak, muzykę grali ciekawą - trochę jak BBC1Xtra - więcej czarnej muzyki, R&B i trochę klubowej. Nawet w czwartek ostatnie pół godziny audycji nadają pod szyldem "Club Charlie" - jest to specjalny mix przygotowany przez Charlie, która notabene nadal będzie gospodynią sobotniego "Radio 1's Dance Anthems" ;)

 

 

 

 

Edytowane przez jackie :-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale pojawił się ważny news 😁

 

Dzisiaj o 17 czasu brytyjskiego z okazji Dnia Ziemi startuje BBC Radio 1 Relax w aplikacji BBC Sounds.


Inauguracja równocześnie także na antenie BBC1. Dokona jej wspomniana w poprzednim poście Annie Mac i Grimmy. Później w ramówce będzie "Radio 1's Power Down Playlist with Annie Mac", które ma być nową audycją w jesiennej ramówce (ale bez Annie ☹️) i potem kolejno: "Radio 1's Chillest Show", "Radio 1's Decompression Session" i "Radio 1's Movie Mixtapes". W nocy po prostu "Radio 1 Relax", czyli po prostu playlista.

 

Projekt zapewne będzie działał na takiej samej zasadzie jak BBC Radio 1 Dance, czyli część programów będzie nadawana wspólnie, a reszta to będzie właśnie zmiksowana playlista z prowadzącym z BBC1. Tak czy siak, fajna inicjatywa, zwłaszcza w czasach pandemii. Założę się, że będzie to o wiele ciekawsza propozycja niż np. nasze Meloradio 😉 Uważam także, że jest to o niebo lepszy pomysł nadawcy publicznego niż tworzenie internetowo-cyfrowego Polskiego Radia Kierowców w kraju, w którym DAB+ praktycznie nie istnieje w świadomości ludzi, a w samochodach większość ludzi słucha stacji z UKF albo muzyki z własnych nośników.

 

---

 

Poza tym chciałem napisać kilka słów o BBC6, bo nie ma osobnego tematu 😉 Mają fajną inicjatywę "6 Music's Throwback Thursday" i w każdy kwietniowy czwartek robią taki "special day". 1 kwietnia z okazji Prima Aprilis było "6 Music Goes Pop", 8 kwietnia "6 Music Goes Back To The 80s" i analogicznie 15 kwietnia "To The 90s", dzisiaj "To The 00s", a za tydzień "To The 2010s".

 

BBC6 to taki muzyczny odpowiednik naszej dawnej Trójki, ale moim zdaniem jest mniej nadęte 😊 Stacja dostępna od początku tylko w DAB i w internecie, ale w UK to nie jest problem 😝 

 

Edytowane przez jackie :-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...