Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj dostałem nbox rekordera i chciałem go podłączyć do neta, do laptopa i niestety nie działa, ogólnie mam ruter i laptop jest podłączony przez Wifi, do rutera jest dlatego więc podłączenie dekodera do rutera bezpośredni jest nie możliwe ( ściany idt.), wysłałem pytanie do n-ki mailem wczoraj ale jak zwykle nie mają biedaki czasu by odpisać, pisze ze adres IP dekodera nie odpowiada, pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj dostałem nbox rekordera i chciałem go podłączyć do neta, do laptopa i niestety nie działa, ogólnie mam ruter i laptop jest podłączony przez Wifi, do rutera jest dlatego więc podłączenie dekodera do rutera bezpośredni jest nie możliwe ( ściany idt.), wysłałem pytanie do n-ki mailem wczoraj ale jak zwykle nie mają biedaki czasu by odpisać, pisze ze adres IP dekodera nie odpowiada, pomóżcie

 

Jakim kablem łączysz laptopa z Nboxem ?Musi być z kabel krosowany.W laptopie we właściwościach połączenia wifi musisz włączyć opcję udostępniana połączenia.

 

A kolejne ewentualne pytania zadawaj we włściwym wątku ;)viewtopic.php?f=8&t=10218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO HD

Mam pytanie. Czy jest możliwość oglądanie filmów z orginalnym dźwiękiem DD 5.1 iz polskimi napisami? Z polskim lektorem nie ma 5.1, a jak zrobię angileskii 5.1 to nie ma polskich napisów. Czy jest tak cały czas, czy może zaley to od filmu? To samo jest na Nfilm HD. Jedynie na MGM HD wczoraj był dźwięk DD 5.1 angielski i polskie napisy.

Niestety z tego co wiem to HBO HD nie umożliwia oglądania filmów w oryginale z napisami polskimi, a co ciekawe HBO analogowe w Vectrze umożliwia. Nawet próbowałem zadać pytanie na stronie HBO dlaczego tak się dzieje, ale od ponad miesiąca nie otrzymałem odpowiedzi. Zresztą podobny problem występuje na Cinemax HD, a na analogowym napisy są. Strach pomyśleć, że wszystkie HBO mają nadawać w HD i pewnie problem się powtórzy. Natomiast N film HD zazwyczaj udostępnia filmy w wersji oryginalnej z napisami w języku polskim. A tak nawiasem mówiąc to czy u Was też występują zacięcia na Cinemax HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy HBO HD całkiem niedawno w Nce były napisy polskie, ale były rozjechane z dźwiękiem to raz, a po drugie były nisko na ekranie, co u nie których powodowało że dolna linijka nie była widoczna. Podobno technicy HBO pracują nad tym i wkrótce w HBO HD mają pojawić się poprawne polskie napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktywacji opcji dodatkowych (HBO, Cinemax).

Rozumiem, że niepełny okres rozliczeniowy jest rozliczany proporcjonalnie.

Jak wygląda kwestia rezygnacji? Zakładając, że aktywuje opcje w połowie Lutego.

Najszybciej mogę dezaktywować z końcem bieżącego miesiąca, następnego czy np. z dowolną datą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trudno jednoznacznie ocenić, jakie warunki może zaproponować n. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby promocja dla abonentów innych platform była uzależniona od płaconego tam abonamentu: im wyższy, tym więcej można będzie dostać w n.

Chociaż z drugiej strony peen pisał w tym wątku: viewtopic.php?f=8&t=2483&start=1489 o ofercie MiniFull tańszej o 10zł. Musisz zadzwonić i się dowiedzieć. I jeśli możesz - to podziel się z innymi otrzymaną ofertą.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim skromnym zdaniem - jeśli masz w mieście APS n - to udaj się do niego. Umowę będziesz miał wprowadzoną do systemu zaraz po podpisaniu i szybko będziesz miał aktywną.

Jeśli zamówisz przez kuriera - licz się z tym, że podpisana umowa musi wrócić do n, by została aktywowana w systemie. Nie sądzę, aby zaraz po otrzymaniu przesyłki od kuriera i niezwłocznym zmontowaniu całości nBox został aktywowany.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jak sobie inaczej to wyobrażasz? Zamawiasz przesyłkę na stronie www. W jaki sposób podpisujesz umowę? Korzystasz z podpisu elektronicznego? Kurier dostarcza nBox'a wraz z umową. Sądzisz, że umowa jest aktywna w systemie od momentu jej wklepania do systemu? Wysyłka nie musi (choć powinna) nastąpić tego samego dnia, co rejestracja Twoich danych w syetemie i przygotowanie umowy. Sądzę, iż aktywacja umowy z przesyłki kurierskiej następuje najwcześniej następnego dnia w godzinach popołudniowych. Od tego momentu następuje oczekiwanie na aktywację nBox'a. Nie wiem tylko, czy okres pierwszego bezpłatnego miesiąca liczy się od daty aktywacji umowy w systemie czy aktywacji nBox'a...

 

Następna kwestia - nie wiem, jak wygląda to w rzeczywistości, ale kurier jest zapewne zobowiązany do sprawdzenia abonenta (dowód osobisty) podpisującego umowę. W przypadku podpisywania umowy w APS dowód jest kserowany dla n.

Musi być jakieś zabezpieczenie przed braniem abonamentu na "słupa". Chociaż nBox'y nie są chodliwym towarem i są raczej bezużyteczne w przypadku braku autoryzacji karty. Jedyne co pozostaje wartościowego to twardy dysk...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...