Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dobrze ustawioną Antene! Ustawianą przez fachowca.

Działają mi wszystkie kanały HD, z którymi kiedyś był problem kiedy miałem nie ustawioną antenę.

Są to programy o częstotliwości 10834 według rozkładu kanałów na transponderach.

Przypadek? Prześledziłem własnie inne fora... mase ludzi odnotowało to samo. Dodam że nie mieszkam w Polsce i pogode mam idealną, problem zaczał się 2 dni temu. Więc problemu nie można zwalić na pogodę a już tym bardziej na źle wyregulowaną antenę. Obracałem też konwerterem według zaleceń SPECJALISTÓW... nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam kanały:

Blue Hustler Europe

Discovery Science Channel Polska

Animal Planet Europe

Discovery World Polska

Kino Polska

Movies 24

KidsCo East Europe

AXN Crime

AXN Sci-Fi Polska

JimJam Europe

Da Vinci Learning

Disney XD Polska

Eska TV

Sport Klub + Polska

Sport Klub Polska

ESPN America Europe

Boomerang Central & Eastern Europe

AXN Polska

TVP Historia

MTV Two

Jetix Play

HBO 2 Polska

HBO Comedy Polska

 

Siła na tych kanałach 93% jakość 0% BER 0.0E0

 

Za jednym razem pojawia się Brak Sygnału : prosze upewnic sie cy dekoder jest prawidlowo podlaczony.

Za innym razem komunikat : Brak dźwięku lub obrazu!

 

Antena 120 cm srednicy....

 

Zostawiłem dekoder właczony na kanale 25 (Kino Polska) po jakiś 2 minutach, pojawia się obraz, lekko haczy, po przełaczeniu na inny kanał i powrocie do kanału 25 znowu czarno.

 

Jeszcze raz dodam że wielu ludzi zaczeło w ciagu 2 dni zgłaszac ten sam problem. Specjalisci Konsultanci nakazują krecić konwerterami i ustawiać antene. Po co mam krecić i ustawiać skoro 2 dni temu działo idealnie, nie było zadnych wiatrow, opadów deszczu ani śniegu a tym bardziej przymrozków, temp na zew to srednio +2 stopnie.

Dziwi mnie tylko fakt że np Discovery HD z którym zawsze miałem problem śmiga idealnie Siła 90% Jakość 66%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam podony problem, a dokładnie wygląda tak. Od jakiś 3 tygodni, średnio co dwa-trzy dni, przy włączeniu dekodera, pojawia mi się informacja, o braku sygnału, a jako żee mam tylko jeden kabel na dekoder enki, bo drugi mam przeznaczony na cyfrę, wystarczy, że zamienię kabel z wejścia antenowego numer nr 1 na wejście 2 i sygnał, zaraz się załącza, jest ok, ale jak nastepnym razem pojawia się ta sama usterka, to zamieniam z wejścia 2 na wejście 1 i tak w kółko. Wcześniej nie miałem żadnych problemów, a enkę już mam ponad 7 miesięcy. Może ktoś mi podpowie co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uzyskałem informację od "Specjalistów konsultantów" że jest to problem z tym transponderem po stronie nadawcy i ma być w ciągu kilku dni usunięty... Zalecają wykonanie resetu boxa (odłączenie zasilania) i czekanie na poprawę problemu przez nadawcę... Wystarczy być miłym i grzecznie zapytać a nie "drzeć japy" jak większość abonentów, którzy "płacą i wymagają"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie VOD na nFilmHD VOD i nSeriale.

Za to płaci się jakiś tam abonament chyba coś około 20-30 zł i jeśli zamówię sobie jakiś film z nFilmHD VOD lub serial z nSeriale to czy płace coś dodatkowo do abonamentu za ściągnięty film lub serial? Czy to tylko płaci się ten abonament za to i mogę sobie ściągać co chce i ile chce? Na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,żeby mieć dostęp do VOD-NFilm HD i nSeriale trzeba usługi zamówić,abonament za pierwszy to jak się nie mylę 10 PLN a drugi 30 PLN.Filmy można oglądać ile będziesz miał na to ochotę.Możesz też zamówić NFilm HD w promocji za 9,90 na 6 miesięcy i VOD NFilm HD będziesz miał gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie bo chciałbym wziąć tą promocje za 68 zł i tam jest to nSeriale a w regulaminie jest napisane że po 3 miesiącach trzeba płacić normalną stawkę 30 zł to można po tych 3 miesiąc wypożyczania gratis wyłączyć te nSeriale bez żadnych kosztów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wraz z kupnem nowego telewizora uważam, że przydała by się ciekawsza oferta niż moja kablówka ;)

Więc wybrałem "N" i teraz wydaje mi się, że znalazłem odpowiedni temat na zadanie kilku pytań odnośnie tej platformy.

Najbardziej odpowiada mi opcja za 68 zł, i tutaj nie jestem pewien czy kanały: nfilm hd, nfilm hd2, hbo hd, hbo 2, hbo comedy są wliczone w cenę abonamentu, czy jest to tylko promocja ograniczona czasowo ? W skrócie czy będę miał je przez te 18 miesięcy.

Następną nurtującą mnie kwestią jest wybór dekodera między turbo, a zwykłym z nagrywarką, czy warto dopłacić te 150 zł w przypadku abonamentu za 68 zł ?

Z gier raczej nie będę korzystał, co do pojemności dysku, to też raczej nie będę go zapychał, więc prosiłbym o napisanie głównych różnic, trochę czytałem na tym forum, ale chodzi mi konkretnie o to, czy różnią się na tyle, że nie opłaca się wybierać "starszego"

I jeszcze kwestia anteny, i wszystkiego, czego będę potrzebował do rozpoczęcia "przygody" z "N". Pytałem dzisiaj w punkcie sprzedaży w MM, i powiedziano mi, że mogę kupić u nich zestaw za 120 zł z "talerzem" 80 cm, czy orientujecie się, czy ten zestaw zawiera wszystko, czego będę potrzebował do przymocowania anteny, i podłączenia okablowania do dekodera ? I kwestia zbliżona, czy jak mieszkam w bloku, i chcę przymocować antenę przy oknie to ma znaczenie to, że mogę to zrobić tylko z jednej strony, tzn. nie będę miał możliwości korygowania anteną w 360 stopniach.

No i ostatnie myślę, że nie potrzebne pytanie, ale może i tu macie jakieś zastrzeżenia, jaki kabel HDMI ? Bo jak patrzę w sklepach to są od 15 do 250 zł, na mój gust wystarczy taki za 50 zł, ale może wiecie lepiej, to pomóżcie :)

 

Trochę się rozpisałem, ale lepiej zapytać, niż później mieć problemy.

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO i nFilmy są w tej cenie przez cały okres trwania umowy... Jeżeli nie nagrywasz dużo i nie potrzebujesz zabawki to zwykły Recorder Ci wystarczy... zestaw antenowy nie zawiera stojaka ani kabli więc to na własną rękę będziesz musiał sobie dokupić we własnym zakresie... co do kabla HDMI za 50 zł powienien Ci wystarczyć... antena ma być ustawiona w kierunku południowo-zachodnim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...