Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, salva napisał:

Nie skąp, a stracisz mniej nerwów. 3GB RAM w porównaniu ze standardowymi 2GB w przystawkach na Android TV potrafi zdziałać cuda. Cebulaki mają swój świat. Niejeden tu pisał, że np musi cyklicznie restartować Mi Boxa, by płynnie działał, ale sprzęt super i poleca :D 

Jeszcze inni pokupowali Mi Box Stick z 1GB RAM i rzekomo też super. Także wiesz, typowy Polak = typowy szczęśliwy posiadacz. Moje z urzędu najlepsze...

Android kocha RAM ponieważ tak celowo został napisany. Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, bo najczęściej używane cały czas czekają w gotowości właśnie w pamięci. Dlatego nie ma żadnych kręcących się kółeczek jak w Windowsie, kiedy odpalasz apkę.

1GB ram, to faktycznie zdecydowanie za mało. Ja swojego C+ Boxa oraz oba telewizory TCL, wszystkie 2GB ram, nie restartowałem chyba jeszcze ani razu z powodu problemów z płynnością.

11 minut temu, Pawop napisał:

Będę korzystał jeszcze kilka lat, także się nie martw.
 

Ok.

 

Dodam że obcinanie apek idzie przeważnie rocznikami. Od 2017 do 2020 już niedaleko. Ale może dociągniesz to planowej wymiany telewizora. Trzymam kciuki.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Emilio1985 napisał:

W kwestii dopasowania klatek, to nie wina Androida, tylko deweloperów. Akurat wspomniany przez Ciebie C+ elegancko sie z tym uporał juz chyba z poltora roku temu.

Nic nie klatkuje na telewizorze z Android TV

To prawda, dorzucę jako przykład aplikację DAZN, ta sama prawidłowo obsługuje 25/30/50/60 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dodam że obcinanie apek idzie przeważnie rocznikami. Od 2017 do 2020 już niedaleko. Ale może dociągniesz to planowej wymiany telewizora. Trzymam kciuki.

Telewizor wymieniam co ok 5 lat, także spoko.
Chętnie kupiłvym taki telewizor z Tizenem, ale raczej żaden doradca nie da mi takiej gwarancji.
Kilkuletni Mi Box 4K, też już powoli nie wyrabia. Starsze TV mają stare Androidy. Także wszystkie urządzenia tracą wsparcie.
Na ile lat chciałbyś gwarancji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, salva napisał:

Nie skąp, a stracisz mniej nerwów. 3GB RAM w porównaniu ze standardowymi 2GB w przystawkach na Android TV potrafi zdziałać cuda. Cebulaki mają swój świat. Niejeden tu pisał, że np musi cyklicznie restartować Mi Boxa, by płynnie działał, ale sprzęt super i poleca :D 

Jeszcze inni pokupowali Mi Box Stick z 1GB RAM i rzekomo też super. Także wiesz, typowy Polak = typowy szczęśliwy posiadacz. Moje z urzędu najlepsze...

Android kocha RAM ponieważ tak celowo został napisany. Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, bo najczęściej używane cały czas czekają w gotowości właśnie w pamięci. Dlatego nie ma żadnych kręcących się kółeczek jak w Windowsie, kiedy odpalasz apkę.

 

Sam mam TV Android z 3Gb RAM  i porównując praktycznie z identycznym modelem który miał tylko standardowe  2 Gb to o niebo lepiej działa. Skończyły się restarty co kilka dni, teraz wystarczy raz na miesiąc albo wyłączanie jak dłużej poza domem.  Tak samo Shield ze swoimi 3 Gb dostaje po prostu kopa, dodając do tego inteligentne skalowanie obrazu widać bardzo wyraźnie poprawę zwłaszcza na dobrych TV 

 

 

Jak dla mnie boxa potrafi zastąpić bez problemu nawet dobry telefon  zwłaszcza w podróży bo w domu by skorzystać z pełnych możliwości efektów wizualnych czy dźwiękowych  nalży mieć raczej telefon z górnej półki co jest trochę bez sensu ze względu na wysokie koszty, zawsze taniej będzie kupić boxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat.
To na Samsungu z 2017, poza C+, jest wszystko co mam w TV z 2020 roku
Mam w szafie MiBox 3, z 2016 roku. Poprzednik MiBox S. Leży tam od roku. Niczego sobie nie dam uciąć, ale jeśli bym go wygrzebał z kartonu i podłączył do tv, to robiłby taką samą robotę jak przystawka z tego roku.
Coś tam by zapewne odtwarzał, ale z komfortem obsługi nie miałoby to nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

To na Samsungu z 2017, poza C+, jest wszystko co mam w TV z 2020 roku
Coś tam by zapewne odtwarzał, ale z komfortem obsługi nie miałoby to nic wspólnego.

Zapewne działałby dokładnie tak jak MiBox S, C+ Box, Realme 4K Stick, amazonskie firesticki, czy Chromecast 4. I mimo że to sprzęt starszy niż Samsung z 2017 roku, czy Twój z 2020 roku, to za 5 lat apki wciąż będą na nim działały. Niektóre może nie będą mogły być już aktualizowane, ale nie znikną jak na Samsungach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury kolego wypisujesz. Mam MiBoxa S i Chromecasta 4. Zupełnie inny komfort działania, płynność, itp. Oczywiście na korzyść Chromecasta. Aplikacje może i działają tak jak działały, jednak sama obsługa jest kilka razy slabsza.

Proszę więc, nie wypisuj tego co wypisujesz bez realnego porównania wypisanych przez Ciebie sprzętów. 

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będą działały ale co z tego? Nigdzie nie twierdziłem, że będzie inaczej. Na każdej z przystawek jest coś nie tak, a to HDR źle działa, a to obraz przycina, a to brak materiałów 4K itd. Na Tizenie nie mam tych problemów.
Gwarantuje Ci, że za 5 lat na moim TV dalej będą działać te apki, co teraz. Uważam, że już 5 letnie wsparcie jest zadowalające.
Działanie Mi Boxa S w porównaniu do Firesticka 4K czy Chromecasta 4 to niebo a ziemia. Wiem bo każde urządzenie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tizen ma aplikacje dedykowane pod system i sprzęt. Mało ich jest to nie problem mieć konkretną wersję do modelu TV.

 

Każde urządzenie z androidem ma z kolei aplikacje  globalne związane z systemem a nie URZĄDZENIEM. 

 

Jak producent zakończy wsparcie dla aplikacji czy modelu TV albo serwis zmieni strukturę serwisu, szyfrowanie itp.  to nawet po kilku latach nic nie zobaczysz jak się nie zalogujesz w prawidłowo w aplikacji która nie będzie zaktualizowana pod te zmiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Samsung albo LG nie wypuści swojego boxa np z tizenem do sprzedaży? 

Też mam TV Samsunga z 2017 i android tv. Tizen bez porównania szybszy, stabilniejszy, bez błędów. 

 

Nie zależy mi na wodorotryskach, tylko na podstawowych apkach do streamingu. Wiem, że przy android tv mam możliwość instalowania wielu aplikacji, ale od 2020 nic ponad to na android tv nie instalowałem. Zupełnie mi wystarczają apki do streamingu. 

 

To tak jak iphone, system zamknięty, są aplikacje takie jakie są potrzebne w życiu bez jakichś bajerów jak w androidzie. I tam w apple przy 1gb ramu wszystko lepiej i płynniej chodzi niż przy androidzie z 4gb ramu. 

 

Producenci tv jak lg czy samsung powinni wypuścić swojego boxa bo system mają bardzo dobry. Apple tv zbyt drogie jest niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
35 minut temu, Ralal89 napisał:

Dlaczego Samsung albo LG nie wypuści swojego boxa np z tizenem do sprzedaży? 

Wtedy przestaliby zarabiać na telewizorach, bo co rok można by było kupować sticka z nowym systemem. Chociaż ostatnio Samsung i LG zmienili strategię i będą zarabiać na reklamach w Smart TV. Licencjonują swoje systemy w krajach, w których są mniej popularne żeby zwiększyć zasięgi. Niedługo ich systemy będą zaśmiecone reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mingo napisał:

Bzdury kolego wypisujesz. Mam MiBoxa S i Chromecasta 4. Zupełnie inny komfort działania, płynność, itp. Oczywiście na korzyść Chromecasta. Aplikacje może i działają tak jak działały, jednak sama obsługa jest kilka razy slabsza.

Proszę więc, nie wypisuj tego co wypisujesz bez realnego porównania wypisanych przez Ciebie sprzętów. 

 

Nakładka Google TV W Chromecascie zupełnie mnie nie przekonuje. Zbyt cukierkowa. Pilot przypomina bardziej ten do bramy garażowej.

 

Napisałeś że aplikacje działają tak jak działały - i wszystko jasne. MiBox zrobi taką samą robotę jak dużo drozsze przystawki w kwestii streamingu. Co ma chodzić płynnie to będzie chodzić płynnie. A taki Viaplay bedzie klatkowac i na MiBoxie, i na Chromecascie i na jakimś wynalazku za cebuliony. Mozesz sobie do niego napchać nawet 10gb ram, ale nic to nie da. Wydasz tysiaka na skrzynke na której powinno działać wszystko, bo przecież kosztuje tysiaka i ma 3gb ram, a bedziesz sie zmagał z dokładnie tymi samymi problemami z działaniem takiego Viaplay, jak ktoś kto ma Miboxa. Nie widze sensu żeby przepłacać. 1 gb ekstra za 750 zł nie jest tego warte.

 

Nie wiem co Ty masz za MiBoxa i do czego go używasz skoro narzekasz na "komfort działania", ale mój oraz C+ Box (po zmianie launchera) brykają aż miło.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emilio1985 napisał:

Napisałeś że aplikacje działają tak jak działały - i wszystko jasne. MiBox zrobi taką samą robotę jak dużo drozsze przystawki w kwestii streamingu.

Napisałem, że działają ale podkreśliłem, że to JAK działają to już inna kwestia. MiBoxa S już dawno schowałem do szafy bo płynność aplikacji na nim w porównaniu do Chromecasta jest żenująca. 

 

Godzinę temu, Emilio1985 napisał:

Nie wiem co Ty masz za MiBoxa i do czego go używasz skoro narzekasz na "komfort działania", ale mój oraz C+ Box (po zmianie launchera) brykają aż miło.

Może po prostu nie miałeś do czynienia z Chromecastem czy innym sprzętem, stąd wydaje Ci się ze MiBox świetnie działa. Moja siostra też używa MiBoxa i cały czas myślała, że on świetnie działa. Do czasu aż nie pokazałem jej Chromecasta 4. Widzi różnicę. 

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na działanie swojego narzekać nie moge, więc może trafiłeś na jakiś lipny albo obchodziłeś się z nim jak z workiem kartofli. 

 

Miałem do czynienia z Firestickiem. Na początku myślałem że fajny, taki kolorowy, bajerancki, nowoczesny, ale po kilku dniach zaczęło zbierać mi sie na wymioty. Poza tym zostały wszystkie problemy jakie miałem na MiBox np w kwestii klatkowania na 50Hz, lub z działaniem Viaplay. Chromecast nic w tej kwestii też nie zmieni, a dodatkowo ten słitaśny Google TV... póki mogę to unikam. Mam możliwość przejscia na te nakładke na moich TCL-ach, ale zostaje przy zwykłym Android TV 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emilio1985 napisał:

No ja na działanie swojego narzekać nie moge, więc może trafiłeś na jakiś lipny albo obchodziłeś się z nim jak z workiem kartofli. 

Tak, rzucałem nim o ścianę i dawałem psu do zabawy.

Obchodziłem się z nim tak jak i z Chromecastem, czyli był na stałe wpięty do jednego tv. 

Takie po prostu mam odczucie, nie jest to sprzęt traficzny, dla wielu spokojnie wystarczy jako przystawka. Ja po prostu wolę Chromecasta 4, bo widzę róznice na jego korzyść.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...