Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów , ogromna prośba do kolegów zgasła mi  apl skyshowtime  na fire tv stick , pobrałem już kilka różnych wersji i instalowałem przez explore ale niestety za każdym razem ten sam komunikat że aplikacja jest nie obsługiwana przez moje urządzenie , czy może mnie ktoś poratować działającą wersja apki która działa u niego na fire tv stick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Xiaomi MiBox 2gen można aktywować AFR za pomocą aplikacji tvQuick Actions PRO. Jest to płatna aplikacja, kosztuje coś koło 11 zł, ale robi taką samą robotę jak Refresh Rate na Chromecastach. Ja miałem kupon zniżkowy od Google, więc zapłaciłem 1 zł.

 

Można dla każdej aplikacji przypisać konkretne odświeżanie podczas jej uruchomienia, czyli C+ Online, Viaplay, TVP Sport - 50Hz, natomiast Netflix, Disney+, PV, Apple TV, itd - 60Hz (59,94Hz).

 

Aplikacja pozwala także mapować przyciski pilota itd.

 

Niestety AFR w tej apce nie działa na wszystkich urządzeniach, np Realme TV Stick 4k, aczkolwiek może się to zmienić w przyszłości.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xiaomi MiBox 2gen można aktywować AFR za pomocą aplikacji tvQuick Actions PRO. Jest to płatna aplikacja, kosztuje coś koło 11 zł, ale robi taką samą robotę jak Refresh Rate na Chromecastach. Ja miałem kupon zniżkowy od Google, więc zapłaciłem 1 zł.
 
Można dla każdej aplikacji przypisać konkretne odświeżanie podczas jej uruchomienia, czyli C+ Online, Viaplay, TVP Sport - 50Hz, natomiast Netflix, Disney+, PV, Apple TV, itd - 60Hz (59,94Hz).
 
Aplikacja pozwala także mapować przyciski pilota itd.
 
Niestety AFR w tej apce nie działa na wszystkich urządzeniach, np Realme TV Stick 4k, aczkolwiek może się to zmienić w przyszłości.
Ciekawe czy na Canal Plus Box działa ta apka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fipii

Aplikacja tvQuick Actions Pro działa na C+ Box.

 

Muszę jednak zaznaczyć, że zmiana odświeżania trwa zauważalnie dłużej niż na MiBox 2gen, czy Chromecast 4k (przy użyciu apki Refresh Rate). Jest to pewnie związanie z nieco starszym hardwarem. Objawia się to czarnym ekranem przez około 2-3 sekundy. Ale jeśli ktoś jest w stanie przymknąć na to oko, to warto rozważyć te apke.

 

Dla korzystania z C+ Online, YouTobe, HBO Max, Netflix, Disney+ czy PV jak znalazł.

 

Aplikacja nie działa na Chromecast 4k (i HD pewnie też). Tzn aplikacja jako taka działa, można korzystać z wielu innych funkcji, ale zakładka AFR jest niedostępna. Funkcja AFR, z tego co piszą deweloperzy przeznaczona jest na systemy Android TV 9-11 i to by wszystko wyjaśniało.

 

W przypadku Chromecastów trzeba używać apki Refresh Rate.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refresh Rate nie wymaga mapowania przycisków. Aczkolwiek jest możliwość skonfigurowania przycisku na pilocie pod wywołanie menu z opcjami odświeżania do wyboru.

 

Kiedyś pisałem poradnik o tej apce

 

Po zainstalowaniu apki możesz przeskoczyć od razu do pkt 4.

 

Refresh Rate był pisany z myślą o Shieldzie, więc teoretycznie powinien działać.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fipii
Aplikacja tvQuick Actions Pro działa na C+ Box.
 
Muszę jednak zaznaczyć, że zmiana odświeżania trwa zauważalnie dłużej niż na MiBox 2gen, czy Chromecast 4k (przy użyciu apki Refresh Rate). Jest to pewnie związanie z nieco starszym hardwarem. Objawia się to czarnym ekranem przez około 2-3 sekundy. Ale jeśli ktoś jest w stanie przymknąć na to oko, to warto rozważyć te apke.
 
Dla korzystania z C+ Online, YouTobe, HBO Max, Netflix, Disney+ czy PV jak znalazł.
 
Aplikacja nie działa na Chromecast 4k (i HD pewnie też). Tzn aplikacja jako taka działa, można korzystać z wielu innych funkcji, ale zakładka AFR jest niedostępna. Funkcja AFR, z tego co piszą deweloperzy przeznaczona jest na systemy Android TV 9-11 i to by wszystko wyjaśniało.
 
W przypadku Chromecastów trzeba używać apki Refresh Rate.
Zakupiłem ww apke. Mógłbyś pomoc w konfiguracji? Próbuje ogarnąć jak ustawić odświeżanie dla każdej apki wideo na sztywno. Kiedy wchodzę w opcje AFR, potem zjeżdżam na "Mode for app" przenosi mnie do menu gdzie muszę dać "Please give a user Access to app. Go to app - specjal app Access -> and turn on tvQuickAction. Za chorobę nie mogę znaleźć tego w ustawieniach androida.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fipii Musisz:

- włączyć apke w ułatwieniach dostępu

- aktywować wyświetlanie nad innymi aplikacjami

- zezwolić na dostęp do danych o użyciu.

 

C+ Box wrócił do szafy. Na MiBox 2gen pierwsza opcja jest w zakładce System. Druga i trzecia w Aplikacje --> aplikacje ze specjalnym dostępem. Na C+ Box powinno być mniej więcej podobnie.

 

Możesz też wyłączyć optymalizacje zużycia energii i aktywować w Modyfikacja ustawień systemu.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Firestick 4K Max.

Czy ktoś mógłby podać która wersja Hbo Max (Android TV) działa na firesticku ?

Próbowałem ściągnąć już mnóstwo aplikacji przez downloadera ale bez powodzenia.

Wykskakują błędy typu aplikacja nie została zainstalowana albo nie da się jej uruchomić itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista przystawek, wspierających AFR przez aplikacje tvQuickActions Pro https://tvdevinfo.com/tvquickactions/afr/

 

Od siebie dodam, że działa również na:

- C+ Box

- Xiaomi MiBox 2gen

 

Bardzo możliwe, że AFR będzie działać również na najnowszych wersjach Homaticsów, Strongów, czy Mecooli, które można kupić w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...