Skocz do zawartości

DreamTV Mini Ultra HD - legalny multiroom dla E2


meckbar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem VU+ Solo2 i szukając w sieci informacji o możliwościach tunerów "linuksowych" natknąłem się w sieci na test ciekawego urządzenia. Zakupiłem go na próbę i jestem pod wrażeniem jego możliwości.

Urządzenie na Androidzie 9 umożliwia streaming sygnału z podłączonych do sieci odbiorników Enigma2 (Dreambox, Vu+ itp.), a także korzystanie z m.in. serwisu Netflix.

rueck.jpg

 

Cena urządzenia to ok. 95,- €. Bawię się nie dopiero od dwóch godzin i (jak na razie) to według mnie akceptowalna cena.

 

Dane techniczne:
Procesor Quad Core Amlogic S905X2
Rozdzielczość 4K 2160p 60fps
Kodek H.265 UHD
16 GB Flash
2 GB RAM
Dual Wifi 2.4/5GHz
DreamTV OS
Bluetooth
1x HDMI 2.1
1x wyjście cyfrowe S/PDIF
1x RJ 45 LAN 100/100Mbits
1x Slot na karty SD
1x USB 3.0
1x USB 2.0
1x USB Service Port
Wielkość urządzenia: 131x75x25 mm

 

71g++9n--8L._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa Netflixa jest akurat mało przyjazna. Głównie ze względu na fakt, że urządzenie nie reaguje na pilota (przyciski menu, audio, info, itp.) tylko trzeba korzystać z funkcji wyświetlonych na TV i najeżdżać na nie kursorem, którym sterujemy korzystając ze strzałek na pilocie. To jest dla mnie na duży minus. 
 

Natomiast obsługa multiroomu jest świetna. Ma się wrażenie, że korzysta się z tunera E2 podłączonego do TV. Urządzenie przejmuje wszystkie ustawienia z mojego Vu+ (bukiety kanałów, EPG). W tej kwestii duży plus. 
 

Co do temperatury to zmierzyłem po ok. 3 godzinach pracy termometrem na podczerwień i pokazywał w najcieplejszym miejscu obudowy (od spodu) 45,2 st. C. 
 

W weekend sprawdzę jeszcze czy odtwarza naprawdę wszystkie formaty (najważniejszy dla mnie to *.ts, z którym nie radzi sobie mój odtwarzacz Blu-ray).

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar

Piszesz, że to urządzenie przejmuje wszystkie ustawienia z twojego tunera Vu+.

Czy za pomocą tego urządzonka jest możliwe oglądanie jednego kanału, a za pomocą tunera Vu+ innego w tym samym czasie? Oczywiście mam tu na myśli kanały kodowane.

Druga rzecz, że w przypadku korzystania w tunerze Vu+ tylko z modułu CAM którejś z naszych rodzimych platform satelitarnych, urządzenie omawiane w niniejszym wątku będzie raczej bezużyteczne z racji tego, że moduły te są jednostrumieniowe, co nie pozwala "dzielić" za ich pomocą uprawnień odbioru dla różnych kanałów w tym samym czasie. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak dobrze nie ma ?

Jeżeli mój VU+ jest wyłączony to mogę oglądać co chcę (jak na tunerze z E2). Po włączeniu „dawcy” mogę oglądać to samo co wyświetla dawca. 
Obecnie w VU+ mam moduł DeltaCAM twin z kartą cameleon (Smart) i kartą HD+ (SIM). 
 

DreamTV mini ultra HD zadowoli użytkownika, który chce „przenieść” sygnał swojego tunera z E2 do pomieszczenia, w którym ma zasięg sieci, ale brakuje mu instalacji satelitarnej lub zależy mu na odbiorze PayTV w dwóch pomieszczeniach, z zastrzeżeniem, że niekoniecznie musi  oglądać różne programy w tym samym czasie. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O wiele tańszy Xiaomi Mi TV Box S radzi sobie pod tym względem o wiele lepiej. Ma rekomendację Netflix także dla programów - filmów w 4K.

2. Odtwarza o wiele więcej formatów których nie da się oglądać na dekoderze z E2 - Linux czyli pliki filmów MPEG2 kodowane w H265 - HEVC.

3. Dodatkowo na Xiaomi Mi TV Box S można zainstalować KODI oraz wtyczkę Vu+ / Enigma2 Client i mieć listę kanałów z dekodera E2 - Linux.

4. Jest o połowę tańszy niż Dream TV Mini Ultra HD.

 

5. Dowolny drugi dekoder na Linux - E2 ma wtyczkę Remote Channel Stream Converter.

6. Można dzięki niej zaimportować listę kanałów z pierwszego dekodera.

7. Oglądać na tym drugim dekoderze kanały - programy z głównego dekodera.

8. Drugi dekoder na linux - E2 nie musi być wtedy podłączony do anteny satelitarnej.

9. Nie przetestowałem jednej opcji czy na drugim dekoderze z zaimportowaną listą kanałów z pierwszego dekodera. Drugi dekoder odkoduje kanały korzystając z modułu CI/CI+ włożonego do drugiego dekodera.

 

10. Dowolny mini komputer z odpowiednio mocnym procesorze np. dla kanałów 4K to Intel G4600 - 8 GB RAM, dla kanałów HD wystarczy nawet i Intel G2000 oraz 4GB RAM.

11. Zainstalowane Kodi i z pilotem można wykorzystać do oglądania programów z dekodera na Linux - E2.

11. Wtyczka Vu+ / Enigma2 Client i działa co ma działać.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz/miałeś możliwość testowania tego urzędnia? Fakt, jest tańszy o jakieś 40% (znalazłem ceny między 56,- a 95,- €), ale czy odtwarza więcej formatów? I przede wszystkim czy pracuje stabilnie?

Swoją drogą przydałby się "zestaw próbny" z krótkimi nagraniami w różnych formatach - idealny zestaw testowy.

 

DreamTV Mini Ultra HD po podłączeniu i konfiguracji (podaniu adresu IP od VU+, loginu i hasła) pobrał wszystkie informacje z tunera E2 całkiem samodzielnie - to wygodne i przyjazne dla użytkowników nie posiadających szerokiej wiedzy. Nie wiem jak to wygląda w przypadku Xiaomi Mi TV Box S (nie będę kupował następnej skrzynki, żeby się dowiedzieć).

Na urzędzniu możesz korzystać z PlayStore. Instalcja KODI też jest możliwa choć sam tego nie testowałem bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Potrzebuję go jako "exporter sygnału" do drugiego pomieszczenia i tutaj spełnia swoje zadanie w 100%. Zobczymy jak będzie ze stabilnością pracy. Na razie widzę, że dość często pojawiają się aktualizacje OS. Swoją "przygodę" rozpocząłem z wersją DREAMTV-OS-1.1 upublicznioną 22.05.2020 r. Poprzednie 5 wersji upublicznionych w tym roku to były DREAMTV-OS-1.0 z wyższym Build number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti każde urządzenie, które ma możliwość zainstalowania Kodi - Vu+/Enigma Client będzie działać.

Tyczy się to także przystawek - dekoderów, nawet i TV. Ważne, żeby miał w miarę aktualnego Androida.

Także Dream TV Mini Ultra HD.

W Xiaomi Mi TV Box S ma czystego Androida 8.1, a nawet już 9.0 Pie.

 

https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/41189-android-pie-xiaomi-mi-box-s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...