Skocz do zawartości

DVB-T2


pawel150992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie mam tych wszystkich kanałów. A miałem i odbiór był bardzo dobry. Co się mogło stać? Jak napisałem wcześniej mam dwie anteny (VHF i UHF) połączone zwrotnicą. Anteny są skierowane:  jedna na Dąbrowę a jedna na Zygry. Anteny są na strychu tuż pod dachem (dachówka). Na jednej połaci jest fotowoltaika. Czy zainstalowanie anten na zewnątrz pomogłoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia rozchodzenia się fal radiowych. W eterze nie ma stałego poziomu sygnału. Wiele zależy od samej pogody. Jak masz sygnał na granicy odbioru tego MUX, to przy lepszej propagacji sygnału odbierzesz. Antena pod dachem trochę lub więcej niż trochę tłumi sygnał. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok namierzyłem przyczynę, okazuje się, że wyciągnąłem z gniazda USB tunera pendrive, który siedział tam jeszcze z przed czasów przełączenia nadajników. Gdy pendirive'a brak w gnieździe nie ma sygnału na dwóch wymienionych muxach, jak jest włożony to jakość sygnału wzrasta do jakiś 70-80%.

 

Obstawiam, że prąd płynący do pendrive przez tuner w jakiś sposób wzmacnia sygnał anteny. Mam również drugi taki sam tuner, ale podłączony pod drugi telewizor z wzmacniaczem antenowym plus wzmocnieniem włączonym w tunerze i tam włożenie pendrivea powoduje praktycznie całkowity zanik sygnału.

 

Tunery to  opticum ax lion ns.

 

Ciekawe zachowanie, ale możecie też spróbować włożyć coś do gniazda USB tunera jeżeli macie jakieś problemy z odbiorem sygnału, u mnie akurat to się okazało "dziwną" przyczyną pogorszenia sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest śmiesznie z sygnałem. Na jednym TV mam podłączenie pod siatkową, pod drugim mam satelitarną i dekoder WHD 80 (Orange), jednak w telewizorze mam tuner i DVB-T/T2, i DVB-S/S2. Raz do wejścia na antenę naziemną wsadziłem kawałek kabla koncentrycznego bez anteny po drugiej stronie, a do wejścia na S/S2 satelitarną, i łapało, a jak odłączyłem satelitarną to i naziemna słabo działała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie nie ma programów z MUX2 . Jak napisałem wcześniej, anteny są na strychu pod dachem. Wystawienie tych anten na zewnątrz to trudna sprawa. Nie mogę nikogo znaleźć, kto zrobiłby to. Czy znacie jakiś fachowców od tego? Lokalizacja: Zgierz.

Czy wzmacniacz antenowy poprawiłby sytuację? Jeżeli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janek_ezg napisał:

Czy wzmacniacz antenowy poprawiłby sytuację? Jeżeli tak to jaki?

 Zgadzam się z dvbtoawcem i Zeuskiem.Dlatego,jeżeli nie masz możliwości z zamocowaniem anteny na dachu ,spróbowałbym zainstalować wzmacniacz sygnału.Jaki? Proponowałbym udać się do najbliższego zakładu serwisowego telewizyjnego i zapytać się na miejscu.Tam są ludzie obcykani z danym problemem i na pewno Ci pomogą.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość, ale to trudne. Mały wyłaz dachowy, fotowoltaika na dachu.

Ale chyba nie mam wyjścia. Czy znacie w Łodzi i okolicach firmę lub fachowca , która mogłaby to zrobić?

Mam jeszcze jedną sprawę. Jak porządnie, trwale połączyć przewód antenowy z wtyczką. Mam taki problem, że jak w domu ruszę meblem lub przewodem, to często muszę ponownie obsadzać wtyczkę antenową, bo coś w tym połączeniu nie styka. A co dopiero na zewnątrz, gdy wieją wiatry?  Ostatnio przewód antenowy wysunął się z wtyczki, która wchodziła do anteny. Jak powinno się obsadzać wtyczkę na przewodzie, żeby to było trwałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.06.2022 o 22:20, janek_ezg napisał:

Jak porządnie, trwale połączyć przewód antenowy z wtyczką. Mam taki problem, że jak w domu ruszę meblem lub przewodem, to często muszę ponownie obsadzać wtyczkę antenową, bo coś w tym połączeniu nie styka. A co dopiero na zewnątrz, gdy wieją wiatry?  Ostatnio przewód antenowy wysunął się z wtyczki, która wchodziła do anteny. Jak powinno się obsadzać wtyczkę na przewodzie, żeby to było trwałe?

 Podejrzewam że problemem może być właśnie ten przewód. Skoro wtyczka spada podejrzewam że masz bardzo stary przewód nie przystosowany do DVB-T. Wiem, zaraz pojawią się komentarze że nie ma przewodów do DVB-T2

Proponuję zakupić nowy przewód, do tego wtyk do tuner oraz oczywiście końcówki wtyk F. Nakręcony prawidłowo na przewodzie nie ma prawa sam spaść, mało tego nawet trudno go zdjąć

 

Kilka linków jak założyć wtyk antenowy typu F

link 1

link 2

link 3

link 4

Edytowane przez zoltar64
dodanie linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 09:55, Gregor887 napisał:

Nie ma wzmacniacza.

Na wschód muszę się "przebić" przez całe miasto, do Zygier pusto (anteny się widzą). Czy Zygry nadają wszystkie kanały?

Przestawić się mogę jak pogoda będzie sprzyjająca. Muszę wejść na maszt 😉

 

 

Dziś rano przestawiłem antenę na Zygry. Niemal na wszystkich kanałach mam 100/100. Jedynie Metro, Zoom. WP i cośtam 100/90. Wcześniej  na większości było 90 - 100/ 60 - 90. Warto było wchodzić na maszt.

Natomiast kilka dni temu pojawił się nowy problem. Nie ma normalnego łagodnego przejścia kolorów, tylko jasne/ciemne są poodcinane liniami. Jak w starych teledyskach 😀. To kwestia ustawień (nic nie zmieniałem), sygnału, czy telewizora?

Drogie Bravo, pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...