Skocz do zawartości

DVB-T2


pawel150992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Cytat

 

Zmiany w nadawaniu w województwie Łódzkim

 

Z uwagi na wyłączenie nadawania sygnału telewizyjnego z nadajnika Łódź „Komin EC-4” nastąpi konieczność przekierowania anten odbiorczych w zależności od lokalizacji na obiekty nadawcze RTCN Zygry i TON Łódź/Dąbrowa. Ponadto część województwa łódzkiego obecnie pokrywana z nadajnika Łódź „Komin EC-4” będzie miała odbiór z obiektów RON Skierniewice/Bartniki oraz TSR Kamieńsk.

 

 

https://www.emitel.pl/refarming/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam bardzo blisko EC4 i do tej pory do odbioru mux 1 2 3 wystarczały małe anteny domowe i włączone wzmocnienie anteny w tunerze, ciekawe czy teraz nie będę miał problemów z odbiorem.

 

Rozumiem, że mux TVP skoro nie przechodzi na dvbt-2 zostanie nadal na EC?

 

Tyle się mówi o wymianie telewizorów, tunerów, ale o tym, że niektórym może zaniknąć sygnał bo jest zmiana miejsca nadawania to już  nikt nie mówi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach godziny 3 nad ranem zauważyłem, że MUX 5 działa, a właściwie próbuje działać, bo sygnał pojawia się i znika. 

Jak się pojawi to siła/jakość jest 100%/100%, a jak znika to znika całkowicie, nie ma stopniowych spadków siły/jakości. Bloki w których działa lub nie są kilkusekundowe więc wyszukiwanie może go nie złapać a przy ręcznym trzeba trafić na działający moment.

Ja go mam wyszukanego wcześniej jak działał stabilnie więc widzę co się z nim dzieje teraz.

 

Coś tam działają przy nim jeszcze ale jak testowy to testowy :D

 

------

Aktualizacja

 

O 8:30 MUX 5 działał stabilnie, nie znikała jak kilka godzin wcześniej.

Edytowane przez grzesk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina bezsensownego testowego MUX-a w DVB-T2 uruchomionego z EC zamiast z docelowego miejsca nadawania. Ludzie sobie wyszukali oo jest sygnał o działa, to nie muszę nic robić. Nagle okazuje się tak jak w moim przypadku, że nadawanie będzie z zupełnie innego miejsca i trzeba pokręcić anteną. Jak dla mnie ten testowy mux mogli uruchomić tak z miesiąc wcześniej z nowych parametrów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...