Skocz do zawartości
  • 0

Satelitka i... stojacy problem


Geforce
 Udostępnij

Pytanie

Witam, jestem nowy na forum. Jestem zielony jezeli chodzi o TV SAT :mrgreen: . Niedawno kupilem 50'' telewizor, obecnie mam tv kablowa ale chce zmienic na telewizje N. Niestety jest pewien problem, mieszkam w bloku na parterze ktory nalezy do spoldzielni. Satelitke pozwalaja zamontowac jedynie na balkonie i ok, ale okna nie mam idealnie na poludnie a z tego co wiem ma byc 33o odchylona w strone Hot Birda (podejzalem u sasiadow) niestety w tym miejscu ok 15m od mojego okna stoi kolejny budynek 4-pietrowy wiec skierowanie satelity pod katem 30o odpada poniewaz natrafi na niego. Spoldzielnia zabrania montowania na dachu wiec co mam poczac? Moze bedzie jednak dzialal satelita i co mam zrobic by odebrac sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak masz widok ze swojego okna bardziej na północ, to nici z instalowania anteny. Jeżeli antena sąsiada jest ulokowana w miarę niedaleko od Twojego balkonu i istnieje możliwość sensownego poprowadzenia kabla tak, by nie rzucał się w oczy, nie był całkowicie podatny na wiatr i był jakoś schowany (nawet przez mieszkanie puścić, czy pod parapetem pod oknami), to można dogadać się z nim w celu zainstalowania u niego konwertera "Twin" i puszczenia tego kabla. Wątpię, że uda się ten pomysł zrealizować, ale jeżeli sąsiad mieszka tuż za ścianą, albo dwa mieszkania dalej, to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie maja sasiedzi w poblizu satelit. Ja mam okna i z polnocno zachodniej (patrzac od rownika) i poludniowo wchodniej, niestety satelita musi byc na poludniowo zachodniej. Czytalem jeszcze wczoraj ze mozna sie powolac o prawo budowlane dodajac jeszcze w jaki sposob chce zamontowac na dachu, a takie zamontowanie jest w/ogóle oplacalne (wiatr, snieg deszcz) a to wszysto polaczone 20m kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli złącza są dobrze zabezpieczone, to deszcz nic nie zaszkodzi. Jedynie śnieg może czaszę zasypać uniemożliwiając odbiór. A wiatr lubi czasem antenkę obrócić lub wręcz zerwać.

Ogólnie jest to dobre rozwiązanie, choć długość kabla może trochę paskudzić jeśli nie jest dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzis byl monter i stwierdzil ze bedzie sygnal :brawo: ale teraz problem jest jaka telewizje wybrac moze cos doradzicie? :D? Rodzice stwierdzili ze obowiazkowo Polsat (jako kanal) ma byc ale w N nie ma polsatu, a mi zalezy na HD wiec ktory wybrac? moze da sie jakos odkodowac polsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkodować Polsat da się - wykupić abonament Cyfrowego Polsatu :> Na tej platformie też możesz mieć dostęp do oferty HD - na razie są to trzy kanały: HBO HD, Polsat Sport HD i EuroSport HD. Pytanie tylko, czy Ciebie interesi taki pakiet? Zawsze możesz wziąć n, a z CP weźmiesz pakiet "Mini" i dostęp do Polsatu też będzie możliwy za niewielką opłatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Anteny od n-ki stanowczo odradzam. Na kanały w DVB-S2 najlepiej wyposażyć się w większą antenę - standardem są 80-tki, np. coś takiego.

 

W przypadku CP podpisujesz umowę na pakiet "Mini", otrzymasz odbiornik "Mini" za jednorazową opłatę 149 PLN - więcej szczegółow i płacisz miesięczny abonament w wysokości 9.90PLN.

 

Zdaje się, że musi być przynajmniej konwerter "Twin" zainstalowany przy antenie, bo zarówno odbiornik "Mini" CP, jak i nbox-y nie poisadają przelotek konwertera. W przypadku, gdy wybierzesz nbox-a recordera, to wtedy konwerter musi być już "Quad" i podany przeze mnie zestaw w Hollex'ie będzie nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz nie podłączałem anteny do tv bo takowej nie mam wiec nie wiem czy jest polsat. Upc ma polsata ale 90zl za pakiet z hd to zdzierstwo :P mnie interesuja tylko 2 pakiety: Nauka i kultura oraz filmbox ;p Mozna w n-ce kupic na czesci sprzecik? np konwerter i satelitke kupie sam a oni mi sprzedadza nboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dowiedz się najpierw, czy sąsiedzi nie opłacający abonament UPC mogą oglądać bezpłatnie w kablówce podstawowe kanały ogólnopolskie, w tym Polsat.

 

W n-ce można kupić sprzęt "na części", znaczy sam tuner. Antenę dokupujesz gdzieś indziej - przecież już o tym pisałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem ze pisales o antenie ale nie bylem pewien co do nboxa :wink: Co do UPC to chodzi co ci o abonament telwizji naziemnej? Bo tu kablowka jest tylko jedna-osiedlowa. W dniach spatrze jakas antene od kolegi to podlanczy sie do pudla dla proby i obluka co do polsatu :D

 

@edit

Znalazlem taka stronke: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=5 Mieszkam w okolicach gliwic wiec chyba bedzie sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ekhm, jeszcze raz.

Dowiedz się najpierw, czy sąsiedzi nie opłacający abonament UPC mogą oglądać bezpłatnie w kablówce podstawowe kanały ogólnopolskie, w tym Polsat.
Zanim podłączysz naziemną antenę sprawdź to, co tutaj jeszcze zacytowałem. Jak nie u sąsiadów, to w BOK zorientuj się, jakie kanały Tobie pozostaną po rezygnacji z sieci kablowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ahaaa juz rozumiem :P u nas w bloku kazdy ma kablowke wiec nie ma jak sprawdzic jakie kanaly beda, wiec zdzwonie sie z kablowka.

A teraz tak z innej beczki. Znalazlem taka oferte na allegro: :censored: niejaki wzmacniacz na jakiej zasadzie dziala? Jezeli nawet zamontuje satelite a bedzie troche przyslanial budynek to on wzmocni sygnal? :?:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zadzwonilem do kablowki i powiedzieli ze zostanie 1,2 i regionalna. Jednak prowizoryczna antena z radia udalo mi sie zlapac w mieszkaniu zasniezony i bez dzwieku polsat, wiec cos kablowka kreci z tym. Mam znajoma w Gliwicach gdzie zrezygnowala z innej kablowki i miala polsat. Wiec co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba nie myślisz, że powiedzą Ci prawdę w kablówce, żeby stracić klienta ;) Niestety obawiam się, że jeśli chodzi o ofertę kanałów naziemnych - musisz to sprawdzić osobiście lub chociaż przez kogoś znajomego mieszkającego w okolicy, który kanały naziemne ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...