Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego po pierwsze to chyba nie rozmawiałeś z żadnym rzecznikiem, bo wtedy bys wiedział, że C+ nie pozwoliłaby sobie na taki błąd. Po drugie skoro podpisywałeś regulamin, a tam jak byk stoi, że ceny mogą ulec zmianie to zaakceptowałeś takie warunki. Złóż donos do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Na 100% Tobie odpowiedzą. Dla przykładu jak Pan X brał kredyt na mieszkanie np. we frankach i za 3 miesiące waluta zdrożała to leci do banku i rozwiązuje umowę? :brawo::brawo::brawo: W tym przypadku C+ trzyma się obowiązujących zasad i masz możliwość wypowiedzenia umowy bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Proszę tutaj jest kontakt do UOKiK i niech każdy, co ma wątpliwości sam się dowie czy C+ działa zgodnie z prawem: http://www.uokik.gov.pl/delegatury_uokik.php

 

Popieram Twoją wypowiedż w 100 % .

Myślę,że to "szukanie dziury w całym", jest przywarą części społeczeństwa, która nie umie się odnależć w gospodarce wolnorynkowej .

Też, wolał bym "kapitalizm z ludzką twarzą", ale cóż trzeba jakoś funkcjonować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie wypowiedzi kolegów @Mc.Art i @audib6, które spowodowały dyskusję, faktycznie dotyczą dwóch róznych problemów związanych z dostawcami satelitarnymi. Pierwsza wypowiedź dotyczy zasady uczciwej konkurencji i tu kolega ma trochę racji, natomaist druga wypowiedż dotyczy przestrzegania regulaminu, co w przypadku C+ jest zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to chyba nie rozmawiałeś z żadnym rzecznikiem

 

Mi nie zależy żeby kogokolwiek przekonywać, Ci co chcą i sikają w majty to niech sobie płacą a Ci mądrzejsi się po prostu nie dadzą.

 

Cyfra działa zgodnie ze swoim regulaminem, co nie oznacza że ten regulamin nie łamie zasad uczciwej konkurencji, to jednak sprawdzi UOKiK.

 

Poza tym gdyby nie mieli chęci zrobić ze swoich klientów idiotów nie wysyłaliby aneksów zwykłymi listami, gdyż zgodnie z art. 384 i następnymi, takowe nie mogą być podstawą do zmian cen. Ciemne społeczeństwo w 99% przypadków się przestraszy i będzie płacić od marca.

 

Dam inny przykład dla Kowalskiego.

 

Pracujesz w firmie X, płacisz kredyt hipoteczny w firmie Y.

Firma X wysyła do Ciebie wypowiedzenie umowy o pracę listem zwykłym. List ten Poczta gubi i nigdy do Ciebie nie dociera. Ty pracujesz dalej normalnie, za 3 miesiące (po okresie wypowiedzenia) przychodzisz do pracy a Twoje biurko jest sprzątnięte. Dziwisz się a pracodawca stwierdza że wypowiedzenie wysłał.

Firma Y robi podobnie, wszak stopy podwyższyć może. Wysyła do Ciebie list zwykły z Aneksem o podwyżce stóp przez co rata kredytowa rośnie z 500zl do 800zl. Ty nic nie dostajesz i płacisz dalej normalnie. Za kilka miesięcy przychodzi do Ciebie komornik a potem otrzymujesz z Sądu zawiadomienie o tym, że Twoja nieruchomość będzie licytowana (Sąd nie wysyła listów zwykłych, ciekawe dlaczego?).

 

Aneksy które otrzymaliście możecie wyrzucić do śmieci gdyż Cyfra nie posiada potwierdzeń ich dostarczenia, więc 14 dniowy termin zawity nie rozpoczyna się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mój pakiet: Superpremium + ps3 + multiroom, oferta zawarta w listopadzie 2011.

Dostałem pismo jedynie o zmianie ceny za multiroom, nic nie napisali o podwyżce abonamentu.

 

Czy ktoś może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy umowa na multiroom, którą mam szanse teraz wypowiedzieć (aby targować się o lepszą ofertę) jest częścią nierozłączną całej umowy? Czy mogę wypowiedzieć całą umowę ? I próbować wtedy targować się o lepszą cenę na cały pakiet ? Co wówczas z ps3?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. w CP miałem obniżkę abonamentu i nikt nie wysłął do mnie pisma,żebym zmienić umowę,bo teraz oferują to za 14,90 ,a nie za 19,90zł gdy podpisywana była umowa. Miałem takiego pecha,że zmiana zaszła nie wiem 2 miesiące później. Więc to nie działa jak widać w 2 strony. To tak dla przykładu. Jeśli komuś nie odpowiada podwyżka cen,powinien mieć możliwość zerwania lub zmiany pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to chyba nie rozmawiałeś z żadnym rzecznikiem

 

Mi nie zależy żeby kogokolwiek przekonywać, Ci co chcą i sikają w majty to niech sobie płacą a Ci mądrzejsi się po prostu nie dadzą.

 

Cyfra działa zgodnie ze swoim regulaminem, co nie oznacza że ten regulamin nie łamie zasad uczciwej konkurencji, to jednak sprawdzi UOKiK.

 

Poza tym gdyby nie mieli chęci zrobić ze swoich klientów idiotów nie wysyłaliby aneksów zwykłymi listami, gdyż zgodnie z art. 384 i następnymi, takowe nie mogą być podstawą do zmian cen. Ciemne społeczeństwo w 99% przypadków się przestraszy i będzie płacić od marca.

 

Dam inny przykład dla Kowalskiego.

 

Pracujesz w firmie X, płacisz kredyt hipoteczny w firmie Y.

Firma X wysyła do Ciebie wypowiedzenie umowy o pracę listem zwykłym. List ten Poczta gubi i nigdy do Ciebie nie dociera. Ty pracujesz dalej normalnie, za 3 miesiące (po okresie wypowiedzenia) przychodzisz do pracy a Twoje biurko jest sprzątnięte. Dziwisz się a pracodawca stwierdza że wypowiedzenie wysłał.

Firma Y robi podobnie, wszak stopy podwyższyć może. Wysyła do Ciebie list zwykły z Aneksem o podwyżce stóp przez co rata kredytowa rośnie z 500zl do 800zl. Ty nic nie dostajesz i płacisz dalej normalnie. Za kilka miesięcy przychodzi do Ciebie komornik a potem otrzymujesz z Sądu zawiadomienie o tym, że Twoja nieruchomość będzie licytowana (Sąd nie wysyła listów zwykłych, ciekawe dlaczego?).

 

Aneksy które otrzymaliście możecie wyrzucić do śmieci gdyż Cyfra nie posiada potwierdzeń ich dostarczenia, więc 14 dniowy termin zawity nie rozpoczyna się.

 

Pozdrawiam.

 

Myślę, kolego, że trochę przginasz pałę!

Proszę nie obrażać społeczeństwa, skoro jesteś w 1% -owej mniejszości .

Przynajmniej, tak wynika z Twoich "[beep]n".

Wrzuć na luz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu Panowie......przecież tu chodzi o kilka złotych miesięcznie,sam wysłałem rezygnację,ale raczej bardziej z powodu chęci zmiany opcji no i oczywiście jakiegoś małego rabaciku,ale nie przywiązuję do tego większego znaczenia,dobre dwa piwka miesięcznie mniej,to żadna strata.Szukanie dziury w całym,to mała przesada.Tyle emocji o taki drobiazg? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mój pakiet: Superpremium + ps3 + multiroom, oferta zawarta w listopadzie 2011.

Dostałem pismo jedynie o zmianie ceny za multiroom, nic nie napisali o podwyżce abonamentu.

 

Czy ktoś może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy umowa na multiroom, którą mam szanse teraz wypowiedzieć (aby targować się o lepszą ofertę) jest częścią nierozłączną całej umowy? Czy mogę wypowiedzieć całą umowę ? I próbować wtedy targować się o lepszą cenę na cały pakiet ? Co wówczas z ps3?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam, odnosnie podwyzki Mutiroomu to nie możesz zerwac całej umowy, poniewaz jest to wszystko tak ciekawie skonstruaowane że opcje są zawsze dodatkowe (mimo ze na podstawie regulaminu) i mozna z nich w dowolnym czasie zrezygnować u autoryzowanego przedstawiciela C+, bez konieczności skaładania pisemnego wypowiedzenia.

Z tego co wiem po rezygnacji z MR możesz w poźniejszym terminie dobrac go z powrotem, ale o szczegóły nalepiej e-maila do C+ lub telefonicznie, ponieważ nikt jeszcze z tych 2011r umów z PS3 i TV widocznie tego nie stosował.

W aneksie był obowiązek uzytkowania MR przez min 2 pełne m-ce rozliczeniowe aby mozna było zrezygnować.

Więcej szczegółów jest na ostatnich kilku stronach tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tu chodzi o kilka złotych miesięcznie

 

A policzyłeś, który już raz Cyfra dorzuca tych kilka złotych miesięcznie więcej? :smile:

 

To samo pewnie będzie na początku przyszłego roku.. Jeśli nie wcześniej.

 

To, trzeba tak "żonglować" ofertą, żeby był "wilk syty i owca cała "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja czy operator powinien podnosić cenę,kiedy i o ile,nie ma sensu To jego polityka za którą ponosi określone konsekwencje pod postacią zysków,lub strat Nam nic do tego.Dla mnie Cyfra+ to określony produkt na rynku,rządzący się swoimi prawami i zasadami,mający określoną cenę z możliwością jej wzrostu,więc albo go kupuję,albo nie.Wszystko ostatnio rośnie cenowo,więc i tu nie ma zaskoczenia.Można mieć zastrzeżenia do ceny poszczególnych pakietów,opcji,często jakości i zawartości kanałów w pakietach,ale cóż,oni kształtują ten biznes,znają jego zakamarki,mają rozeznanie marketingowe nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami,ale podkreślam jedno......Decyzja zakupowa leży w naszych rękach,nie ma obowiązku kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam pakiet Premium HD za 131zl miesiecznie (z MR)

 

zadzwonilem do cyfry z pytaniem czy cos sie zmieni i pani mi powiedziala ze

 

za multiroom nic nie doplacam

ale od marca dojdzie 7zl miesiecznie

jak sie nie zgadzam moge do konca stycznia wypowiedziec im umowe

 

ale jak powiedzialem ze to uczynie to zaproponowali mi rabat w wysokosci ... 7zł :) wiec wszystko po staremu by bylo

 

tylko ze za ta chamowe i takie podejscie chyba im mimo wszystko podziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, w tym sęk, że ja żongluję i negocjuję.

 

Mam tu na myśli osoby, które bagatelizują kolejne podwyżki i nie robią nic twierdząc, że to tylko kilka złotych. Za rok pewnie będzie "a co tam, jedno piwo mniej" :wink: niedługo uzbiera się cała zgrzewka..

dobrze piszesz bo podwyżki o te pare złotych to jest co kilka miesięcy; ja jakieś trzy lata temu zaczynałem od kwoty 68 zł pół roku później było to 73 następnie 85 później 98 a jak kończyła się umowa to zaproponowali mi cenę 127 zł przy przedłużeniu, oczywiście podziękowałem - aby była jasność ceny jakie podaję cały czas dotyczyły tego samego zestawu kanałów. Chodzi o to że cyfra stosuje tyle różnego rodzaju zakrętasów, promocji, obniżek kwotowych procentowych itd itp w trakcie całej umowy że trudno za tym wszystkim nadążyć, a ta podwyżka jest tego kolejnym przykładem - jedni bedą mieli podwyżki inni nie jedni bedą mieli o x podwyżkę inni o Y zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...