Skocz do zawartości

Zagadki satelitarne


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla was nową zagadkę: Z jakiej dawnej stacji ten zap? - stacja nadawała w latach 1995-2001?

78482255.jpg

 

To jest zap Telewizji Niepokalanów, nadającej z astry 1. Miałem wtedy Wizję TV :cry: . Stacja miała o ile się nie mylę jakieś powiązania z pulsem, pod koniec jej istnienia przez pewien czas nadawano tylko palnszę kontrolną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Polska nigdy nie nadawał na Astrze. :)

 

Kanałem, który pojawił się po zakończeniu nadawania przez Filmnet, był brytyjski Channel 5 (dzisiejszy FIVE) :) Wszystko się działo na transponderze 10.921 H satelity Astra 19.2E. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal stawiam na Canal+

 

Doublepeter Film Net był programem beneluxu i miał odnogi skandynawską ,centralną Europę i grecką .Po przejęciu go przez C+ wszędzie nazwa Film Net została zastąpiona nazwą Canal+ po za Grecją gdzie marka C+ nie była znana i funkcjonuje pod nazwą Film Net.I nie ma tu nic wspólnego otrzymana koncesja polska do wykupu Film Netu w Polsce bo to było przejęcie całkowite tej marki przez Canal +

 

oraz

 

Żegnaj FilmNet

-----------------------

28 lutego zniknie z polskich ekranów FilmNet. Jest to wynikiem fuzji

Canal Plus z grupą Nethold (właściciela m.in. FilmNetu). Ponieważ oba

kanały mają podobną filmowo-sportową ofertê, FilmNet zdecydował o

wstrzymaniu sygnału na terenie Polski. Tym samym firma MultiChoicePolska

straciła prawa do jego dystrybucji i marketingu. Opłaty abonamentowe

FilmNetu za okres po 28 lutego zostaną wliczone w abonament Canal Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który Bloomberg? Wersja UK czy DE?

 

Z moich starych zapisków wynika, iż w połowie lat 90-tych na Astrze 19.2E nadawały dwie wersje FilmNet. Pierwsza była odmianą "Central Europe", kanał nadawał na 10.921 H (później Channel 5), a druga wersja nazywała się FilmNet Plus Sverige i nadawano ten program z 11.362 H (później Sky Box Office 3, a dopiero później Bloomberg DE). :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brytyjska badz europejska wersje Bloomberg TV.

A jesli chodzi o FilmNet to mam namysli ten pakiet ktory byl przeznaczony rowniez dla naszego kraju tj. Discovery, MTV Europe, FilmNet.

O ile mnie pamiec nie myli, byl to rok 1996/97 jak wylaczono kodowany w Videocrypt FilmNet i od razu wlaczono niekodowany Bloomberg TV.

W tym miejscu w analogu nadawala jeszcze rok temu niemiecka wersja Bloomberg TV - prosze nie mylic faktow z tym co wyzej napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz! Którą wersję FilmNet z Astry 19.2E masz na myśli?

filmnetvf2.jpg

 

Tu masz scan tabeli, z której wyciąłem powyższy obrazek:

3237c7eb64c8cd50hw2.th.jpg

Jest to stan z 1994 roku. :]

 

Twierdzisz, że zaraz po wyłączeniu FilmNet na tej samej częstotliwości pojawił się Bloomberg TV UK (czy Europe - nie ważne), a później w tym samym miejscu wystartowała niemiecka wersja Bloomberg. A więc nie mam żadnych wątpliwości, że chodzi o transponder 11.362 H. Sęk w tym, że na wspomnianej częstotliwości nadawał FilmNet (wersja szwedzka - ogólnie Skandynawia) i kanał nadawał w D2-MAC.

 

FilmNet z polską wersją językową (ogólnie wersja europejska) nadawał na częstotliwości 10.921V, na której nigdy nie był emitowany żaden Bloomberg. Tu było też (jak twierdzisz) kodowanie w Videocrypt. Po wyłączeniu FilmNet z tej częstotliwości ruszył Channel 5.

 

Kto z nas myli fakty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11362 - częstotliwość.

Tak jak już mówiłem, że na kanale 11 odbierałem FilmNet - oczywiście w wersji kodowanej.

Być może to faktycznie był ten drugi FilmNet - w tamtych czasach odbierałem na tunerku Vortec tylko 48 kanałów.

Niestety, ale innych kanałów w tym ten "nasz" FilmNet, po kanale 48 nie znałem i być może nie zdawałem sobie sprawy z tego, że odbieram inny FilmNet niż ten dla europy centralnej.

Żeby było już wszystko jasne - na kanale 11 tj. transponder 11362, po wyłączeniu tej drugiej wersji FilmNet włączono niekodowany Bloomberg TV - tyle co mam do powiedzenia.

Proszę się zapytać jakiegoś eksperta co kojarzy lata 1995-97 i to co było w danym momencie nadawane.

Jestem na 99% przekonany, że po wyłączeniu na kanale 11 kanału FilmNet, włączono Bloomberg TV UK/Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że dobrze odpowiedziałem? :> A gdzie jest nagroda? :wink:

 

A pamiętasz historię transpondera 11362 H? Najpierw był FilmNet (wersja szwedzka), później Bloomberg TV Europe (?), na pewno nadawał z tych parametrów Sky Box Office 3, ostatnim analogowym kanałem był Bloomberg TV DE, który został wyłączony około rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody nie będzie :D bo nie zadałem zagadki jaki kanał włączono po wyłączeniu Bloomberg TV UK/Europe, tylko jaki kanał włączono po wyłączeniu FilmNet - odpowiedź brzmi - Bloomberg TV UK/Europe.

Jeśli chodzi o Sky Box Office to pamiętam jak nadawał on na kanale 26, po godzinie 23:00.

W godzinach 6:00-23:00 nadawał Disney Channel, a po 23:00 Sky Box Office.

Pamiętam również płatny kanał filmowy TeleClub, który nadawał na kanale 9.

Kanał TeleClub nie był całkowicie zakodowany - miał okienka niekodowane, ale tylko te które promowały sam kanał i dany film jaki się pojawi.

Tuż przed emisją filmu, leciał w FTA, a co do sekundy - gdy emisja filmu zaczęła się tak TeleClub zakodowano.

 

EDIT:

@Rafix - troszke namieszalem zadajac zagadke - przyznaje sie :( , poniewaz nie zdawalem sobie sprawy z tego ze byl to inny FilmNet.

Ale jesli chodzi o Bloomberg TV UK/Europe, to mam racje i bede sie niej trzymal.

@Rafix - na PW wysle na dniach wirtualne piwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra @Piotr G., trzymajmy się "Zagadek satelitarnych". Mi chodziło wyłącznie o wyjaśnienie kwestii z tym FilmNet-em, jakby co, to istnieje wątek przyklejony w dziale "Wspomnień Czar" - chętnie powspominam ;)

 

EDIT:

Nagrody nie będzie :D bo nie zadałem zagadki jaki kanał włączono po wyłączeniu Bloomberg TV UK/Europe, tylko jaki kanał włączono po wyłączeniu FilmNet - odpowiedź brzmi - Bloomberg TV UK/Europe.
No toć zagadka brzmiała tak: "W drugiej połowie lat 90tych nadawał w ramach mini platformy MultiChoice na satelicie Astra, 19' wschód kanał FilmNet.

Moja zagadka brzmi tak:

Po wyłączeniu kanału FilmNet, w miejsce jego jaki kanał włączono?"

 

Potem jeszcze raz potwierdziłeś, że chodzi Ci o FilmNet, który był przeznaczony m.in. dla naszego kraju. Dowód: "A jesli chodzi o FilmNet to mam namysli ten pakiet ktory byl przeznaczony rowniez dla naszego kraju tj. Discovery, MTV Europe, FilmNet." Tak więc nagroda mi się należy, wisisz mi wirtualne piwo. Koniec i kropka! :)

 

EDIT2:

Jeszcze poszukam informacji o tym analogowym Bloomberg Europe... ale jak będę miał 100% racji, to będziesz mi wisiał dwa browary, znaczy piwa 8) Ewentualnie może być tak, że każdy z nas ma po 50% racji, bo jednak nie dysponuję wykazami z lat 96-97 i nie mam 100% przekonania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadza sie, kanał azerbejdżański w języku azerbejdżańskim. Nazywa sie ANS. Nadaje z Turksata ze słabej wiązki wschodniej. Ale ostatnio sygnał jest dosyć silny i spokojnie łapie go na antenie 1,2 m.

 

ans.jpg

 

To może przy okazji Turksata i ja zadam zagadkę

 

TRT2.jpg

 

Która to część Dekalogu Kieślowskiego? Tylko nie piszcie, że to "Çalmayacaksin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Widzę, że zagadka okazała się za trudna, wobec tego trochę ułatwię :P

PS: żeby było trudniej, małe co nieco ocenzurowałem, a w pytaniu zawarty jest mały haczyk :P
Zrzut kanału nadal jest aktualny, cenzura na screenie nadal jest bo to by było zbyt łatwe (choć różnie bywa - pod latarnią z reguły jest najciemniej :lol2:). Wyjaśniając ten "haczyk"... o kanale pisałem w czasie teraźniejszym, choć kanał nadawał i obecnie już nie istnieje. Dodatkowe ułatwienie: niekodowany kanał rozrywkowy, który był dostępny z Astry 19.2E. Niestety nadawał tylko kilka miesięcy. A więc ktoś zna nazwę kanału i wie jaką rozrywkę oferował? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...