Skocz do zawartości

Zasilacz awaryjny UPS


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić zasilacz awaryjny UPS, by podtrzymywał mój domowy sprzęt RTV i router od Orange. Zainteresowałem się firmą Green Cell, jednak na ich stronie znalazłem informację, że do zasilacza awaryjnego nie można podłączać urządzeń poprzez listwę zasilającą lub też przez rozgałęziacz. Czy to prawda? Nigdy nie miałem tego typu urządzenia. Jeśli to zły dział to z góry przepraszam.

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zasilacz UPS marki CyberPower. Mam do niego podłączony stary komputer stacjonarny (obecnie już rzadziej uruchamiany), laptop (poprzez jego własny zasilacz), a także, co ważniejsze, domowy serwer NAS, router i dwa switch'e. Dodatkowo do tego samego zasilacza UPS mam też podłączony telewizor i mój tuner Vu+ Duo 4K. Wszystko to podłączone jest do zasilacza UPS za pomocą kilku przedłużaczy. Wszystko działa poprawnie. :)

W instrukcji od mojego zasilacza UPS, z tego co kojarzę, też jest chyba informacja, aby nie stosować rozgałęźników i przedłużaczy. Jednak ja myślę, że nie należy się tym przejmować. :) Kiedyś na forum firmy Synology (tej właśnie marki mam mój serwer NAS) też o to zapytałem to też mi tak tam odpowiedzieli.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markar

W moim przypadku zasilacz UPS firmy Ever niestety odpada. :(Mój serwer NAS nie będzie z nim współpracował. Na to przynajmniej wygląda, bo zasilaczy UPS firmy Ever nie ma na liście kompatybilności podanej na stronie internetowej firmy Synology. Natomiast do zasilania samego komputera, routera, czy też sprzętu RTV to taki zasilacz UPS firmy Ever jak najbardziej może być odpowiedni. :)

Mój serwer NAS jest z moim zasilaczem UPS połączony przewodem USB. Oprogramowanie tego serwera współpracuje z tym UPS-em. Gdy brak jest prądu z sieci energetycznej i zasilacz UPS działa w trybie bateryjnym to gdy poziom naładowania tejże baterii osiągnie odpowiednio niski poziom to serwer NAS automatycznie przełącza się w tzw. tryb bezpieczny, co chroni go, jego system operacyjny, a także zapisane na nim dane w sytuacji nagłego jego wyłączenia na skutek zaniku zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UPSu chciałbym podłączyć takie urządzenia:

1. Dekoder Wifibox+

2. TV 43LH615V

3. Funbox 2.0

4. Radiobudzik

5. Soundbar Samsunga

6. Odtwarzacz DVD- Sony DVP-SR760H

 

Próbowałem obliczyć ile ten sprzęt bierze prądu. Z tego, co liczyłem to dekoder PC+ bierze 17 Watt, telewizor 35 Watt, Radiobudzik 5 Watt, Funbox 2.0 około 24 Watt (znalazłem w necie taką wartość) i Soundbar, nie wiem jaki to jest model, bo ma już co najmniej 5 lat, znalazłem również w necie, że średnio soundbary pobierają około 30 Watt, odtwarzacz DVD nie wiem ile, więc tak na oko przyjąłem 20 Watt. Podsumowując, mój sprzęt bierze około  130 Watt. Myślałem, by kupić UPS o mocy 360Watt i mocy pozornej 600VA (nie orientuję się, co znaczy ta wartość). Jeśli jest tu ktoś obeznany z elektroniką, niech podpowie, czy taki mały UPS starczy na moje potrzeby. Można pomyśleć, że zasilacz UPS jest mi zbędny, bo nie mam w domu serwerów, ani skomplikowanego sprzętu komputerowego. Jednak w mojej miejscowości, szczególnie latem, są częste kilku sekundowe zaniki prądu, które są denerwujące. Więc czemu mam nie skorzystać z zasilacza awaryjnego, skoro mogę? ?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...