Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt


Roioan
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem nowy w tych sprawach i chciałem spytać się o parę rad. Chciałem założyć telewizje cyfrową, ale na swoim sprzęcie. Z tego co wiem potrzebne jest:

Antena satelitarna,Dekoder i tunner (coś takiego). Może mi ktoś doradzić jakie modele kupić? Czy jest możliwość, abym na jednym telewizorze odbierał Cyfre +, Cyfrowy Polsat i N? Jeśli tak, to jak to zrobić? I jeszcze jak ktoś będzie doradzał to prosił bym o dekodery z dyskiem do 120GB.

Chciałem jeszcze, aby C+ była rozdzielona na 2 telewizory.

 

EDIT:

Odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gdy zdarzy ci sie przycinka w nagrywaniu na plycie np:wadliwa płyta, stracisz możliwość obejrzenia nagranej audycji. Przy nagrywaniu na dysk jeszcze mi sie nie zdarzył błąd, po za tym można dowolnie edytować nagrany materiał ... Reasumując jesli nagrywarka DVD to tylko z HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz też np. powycinać reklamy i nagrać na płytę.

W dodatku nie marnuje się tyle płyt - jeśli chcesz coś nagrać, bo np. nie ma cię w domu, to po obejrzeniu z dysku możesz nagranie usunąć, i oczywiście jest to wygodniejsze i ma większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najłatwiej to uzyskać na kartach DVB-PCI do komputera - z odpowiednim kodekiem oglądanie stanowi samą przyjemność :jupi:

 

Natomiast co do tunerów - właściwie od czasów Quali-TV QS-1080 IRCI (jakoś tak on się zwał) nie było nic w kwestii 4:2:2. Żaden z popularnych obecnie produktów nie wspiera tej formy przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli kiedyś kupiłem satelitę jeszcze z analogowym tunerem, to zeby podłączyć cyfrowy tuner wystarczy tylko podłączenie tuner-talerz przez kabel z takim drucikiem? 2. pytanie, te tunery co chodzą na allegro po stówce mają złącze do podłączenia ich do TV przez kabel antenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Euro mam, ale pilot od telewizora mi się zepsuł i nie mogę przełączyć na urządzenie podłączona pod euro. Ew. mam jeszcze monitor LCD, ale tylko z wejściem analogowym, da się to jakoś podpiąć przez euro albo 3x Chinch (Audio R/L, Video) -> http:// :censored: ?

 

http://www.ayyo.neostrada.pl/24040/24040_2.jpg

 

A jaka jest różnica między takim fergusonem na tańszym tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie możesz przełączać guzikami przy TV, przecież powinno się dać kiedyś tam dojść do AV, albo po włączeniu dekodera TV sam przejdzie na odpowiedni kanał i zobaczysz obraz z satelity.

Tańszy zazwyczaj znaczy gorszy, a Ferguson to porządna firma (przynajmniej była) i produkowała porządne dekodery.

 

Nie podajemy linków do Allegro i innych sklepów poza Hollex - Regulamin zabrania. Czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A nie możesz przełączać guzikami przy TV, przecież powinno się dać kiedyś tam dojść do AV, albo po włączeniu dekodera TV sam przejdzie na odpowiedni kanał i zobaczysz obraz z satelity.

 

Chodzi o te guziki do strojenia kanałów?

 

A co z tym monitorem LCD, da się podłączyć euro/video chinch -> D-Sub?

 

sorry za linki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o obydowę, do której wsadzisz HDD i podepniesz ją do zasilania. Tunery posiadają zwykle za słabe zasilanie na USB, żeby samodzielnie uciągnąć dysk twardy, dlatego trzeba dyski umieszczać w kieszeniach z dodatkowym zasilaniem (i przy okazji wyjściem USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie do komputera - komputer nie ma nic do tego. Kieszeń z wyjściem USB podpinasz bezpośrednio do tunera. Nagrywasz. Gdy chcesz przenieść nagrane pliki - odłączasz kieszeń z HDD od tunera i podpinasz do komputera. Komputer nie może pośredniczyć w komunikacji z dyskiem. Kieszenie tego typu są dostępne w sklepach komputerowych. Dobrze jest zwracać uwagę na jakość ich wykonania - nie ma co kupować najtańszych, bo mogą sprawiać niespodzianki (wpadanie w rezonanse i inne tego typu dziwaczne historie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, tyle że dysk musi być osobny, nie ma takiej opcji, że zainstalujesz sobie na nim Windows i będziesz go używał normalnie w komputerze, a jak będzie trzeba - to go wyjmiesz, wsadzisz w kieszeń i odpalisz w tunerze. Dysk musi być sformatowany pod FAT 32 z jedną partycją, bez kombinowania. Ale jest to taki zwykły HDD jak są w komputerach oczywiście. Tylko nie powinno się go używać do czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...