Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt


Roioan
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem nowy w tych sprawach i chciałem spytać się o parę rad. Chciałem założyć telewizje cyfrową, ale na swoim sprzęcie. Z tego co wiem potrzebne jest:

Antena satelitarna,Dekoder i tunner (coś takiego). Może mi ktoś doradzić jakie modele kupić? Czy jest możliwość, abym na jednym telewizorze odbierał Cyfre +, Cyfrowy Polsat i N? Jeśli tak, to jak to zrobić? I jeszcze jak ktoś będzie doradzał to prosił bym o dekodery z dyskiem do 120GB.

Chciałem jeszcze, aby C+ była rozdzielona na 2 telewizory.

 

EDIT:

Odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba na antenie 100-110 cm nie odbierzesz tak wielu pozycji, za wiele stopni. Mogę się mylić ale raczej tak jest. Poza tym niektóre satelity są za blisko siebie, różnica 2 stopni a tego raczej przejść się nie da, nie ma jak zainstalować tak blisko siebie konwerterów. Jeśli chcesz mieć więcej pozycji satelitarnych na dekoderze to polecam obrotnicę i trochę większą antenę i lepszy konwerter. 8 satelitów to dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Które są za blisko? Bo z tego co wiem to:

1. 19E (Astra 1)

2. 13E (Hotbird)

3. 42E (Turksat)

4. 28E (Astra 2)

5 7W ( Nilesat)

7. 7E (Eutelsat W3A)

8. 12W (Atlantic Bird 1)

9. 18W (Intelsat 901)

 

A na 2 satelitach dało by rade? Na jednej te z E a na 2 te z W?

 

Edit:

Jest alternatywa Nilesat-Badr który leci na 26E. Da się odebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno nie da się odebrać Nilesat'a, tę pozycję sobie możesz darować. Chyba, że mieszkasz gdzieś na południu Polski (czym bliżej gór, tym lepiej). Istnieje szansa w tej części kraju na odbiór kanałów z Atlantic Bird 4 - 7.2°W. Nie wiem jak to wygląda w praktyce - nie mieszkam w tych rejonach, ale jeżeli Ty mieszkasz, to możesz próbować... Warunek! Antenę ustawić bezpośrednio na tę pozycję (zezowanie odpada), albo wyposażyć się w obrotnicę.

 

Z 26E też istnieje szansa na odbiór niektórych kanałów, ale tę pozycję możesz namierzać tylko i wyłącznie z obrotnicy, albo ustawiając antenę bezpośrednio na 26E.

 

Na swojej antenie możesz jedynie zrobić zeza w zakresie od 28.2E - 5W. Przykładowo "zezujesz" z 13E. Tych dodatkowych konwerterów to max 3 i nie więcej, czyli w sumie byś odbierał 4 satelity. Jak chcesz więcej, to kup obrotnicę (rozwiązanie tańsze i wygodniejsze - warunek! Twój tuner musi posiadać funkcję sterowania obrotnicami), albo taką antenę (rozwiązanie droższe, dochodzi konieczność dokupienia dodatkowych konwerterów - w zestawie tylko 5, przełącznik DiSEqC, uchwyt, więc robi się nie ciekawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdy zamontuje obrotnice to będę musiał wchodzić na dach i sobie ustawiać? Bo jeśli tak to chyba zrezygnuje.

A jakbym odbierał tylko:

1. 19E (Astra 1)

2. 13E (Hotbird)

3. 42E (Turksat)

4. 26E (Badr )

Dało by się na jednej antenie?

Jeśli tak to znacie stacje na której lecą mecze nba bo bardzo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Turksat jest trochę za daleko od Hot Bird'a. Gdybyś chciał 13E, 19,2E i 26E to dałoby się załatwić, ale do Turksat'a trochę za daleko. Takiej odległości między satelitami to chyba nie pokonasz.

 

Nie wiem dokładnie jak wygląda montowanie obrotnicy, ale zdaje się, że to nie jest aż takie trudne, no chyba montujesz samą obrotnicę na "stojaku" do anteny, następnie na tym "pręcie" co jest przy obrotnicy montujesz antenę, ustawiasz na przypuśćmy 13E, ustawiasz odpowiednio w dekoderze co trzeba i leci, samo się obraca itd. Oczywiście nie wiem czy tak jest dokładnie, bo nie montowałem obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Roioan

 

Ale ustawiasz obrotnicę tylko raz, później robi to tuner w automacie. Jeżeli nie znasz się na tym - wzywasz instalatora i on to wykonuje jednorazowo.

 

Jeśli chcesz odebrać większy zakres, a mimo wszystko uniknąć obrotnicy - zerknij na antenę Multifocus E85: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=676

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No z tego wynika, że montujesz, ustawiasz na daną pozycję (chyba) a później tuner sam obraca antenką.

Ile kosztuje? Od 160 do 250 zł taka porządniejsza. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=9&id=83 taka za 239 zł

i tańsze

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=9&id=980 199 zł

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=9&id=987 159 zł

Spokojnie współpracuje, tylko odbiorniki od platform cyfrowych są upośledzone :/ Fergusony, Globo, Humax'y czy innej marki tunery, nie od platform są o wiele lepsze pod względem przełączników DiseqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli radzisz mi kupić obrotnice za 230? Z tego co zrozumiałem to będzie dobrze współpracować. trochę podsumowałem i wybrałem taki komplecik:

Antena Triax TD110

Ferguson HF8900 HD PVR

Obrotnica DiSEqC GI 50-120

Dysk twardy 200GB w obudowie

Musze coś jeszcze do tego dokupywać? Jakieś kable czy coś? I czy jest większy dysk w obudowie- np 300-400GB? Jeśli tak to ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile? To zależy od tego ile masz do anteny od dekodera, a ile powinien mieć kawałek kabla od obrotnicy do konwertera to nie wiem, musiałbyś zobaczyć, bo po prostu nie wiem.

A co jakie? Jakie kable? Taki: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=31&id=641 albo http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=31&id=952

Po prostu kabel satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różne obrotnice mają różny zakres obrotu, ale o jakieś 150* powinny się obracać. Musisz wpisać w tunerze odpowiedniego satelitę, jego parametry i wszystko co jest potrzebne aby przeszukać dany transponder, następnie dekoder sam wyśle sygnał do obrotnicy, aby przestawiła antenę w kreśloną stronę i przeszukiwanie powinno się zacząć. Myślę, że tak jest.

To, że będziesz miał Cyfrę+ to w niczym nie przeszkodzi. Oczywiście takie "przesuwanie" anteny też chwilę trwa więc pewnie pojawi się napis "Trwa przestawianie anteny" albo coś w tym stylu, już nie pamiętam jaki tam się napis pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy zobaczyć kilka postów wcześniej, że chodzi o dekoder Ferdka 8900, czyli najnowszy wynalazek Fergusona służący do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości, który posiada możliwość nagrywania kanałów na dysk :D Tak nawiasem to dekodery platform ogólnie są upośledzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej nagrywarka z twardym dyskiem :P tylko od razu podpowiem Ci żebyś nie kupował jakiejś nagrywarki z małym dyskiem (ja tak zrobiłem i teraz trochę żałuje... ) minimum to 160 GB. Nie kupuj tez czegoś co jest z jakiejś firmy krzak. Lubi sie wieszać a potem rożnie to bywa, możesz już nie uruchomić tego sprzętu. Sam osobiście mogę polecić Sony lub tez Pioneer (te ostania sam posiadam i jestem zadowolony) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...