Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt


Roioan
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem nowy w tych sprawach i chciałem spytać się o parę rad. Chciałem założyć telewizje cyfrową, ale na swoim sprzęcie. Z tego co wiem potrzebne jest:

Antena satelitarna,Dekoder i tunner (coś takiego). Może mi ktoś doradzić jakie modele kupić? Czy jest możliwość, abym na jednym telewizorze odbierał Cyfre +, Cyfrowy Polsat i N? Jeśli tak, to jak to zrobić? I jeszcze jak ktoś będzie doradzał to prosił bym o dekodery z dyskiem do 120GB.

Chciałem jeszcze, aby C+ była rozdzielona na 2 telewizory.

 

EDIT:

Odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

UUU troszkę tego się nazbiera.

 

Od "n" musisz wziąć ichniejszy tuner (nbox). Zależy jaki chcesz, jeśli recorder (z dyskiem 250 GB), to trzeba od niego do anteny puścić 2 kable antenowe.

Do Cyfry+ można kupić jakiś swój tuner, np. Ferguson FX-7600. Tu przy podpisywaniu umowy prosisz o samą kartę bez dekodera, wkładasz ją do swojego. Od tego tunera już jeden kabel do anteny. Jak kupisz dwa takie tunery, to dokupujesz splitter. Znajdziesz na allegro i sklepach sat.. Do centralki splittera wkładasz kartę, a do tunerów karty klienckie splittera podłączone do centralki kabllami (albo bezprzewodowo - drożej).

Od Cyf. Polsatu też trzeba wziąć ich dekoder /najlepiej chyba samsunga, choć mają też z dyskiem 160 GB/. Tutaj też jeden kabel do anteny.

 

Do tego antena - polecam coś o wielkości 80-90 cm, znajdziesz w hollexie, np. http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=198 (sam mam, na prawdę warto).

Do tego konwerter, jakiś QUAD (nie QUATTRO!!!), np. http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=565 . Oczywiście zakładam, że chciałby mieć wszystkie te tunery z platform jednocześnie i opłacać te abonamenty.

 

Ale nie warto mieć wszystkich platform jednocześnie. Duże koszty i niewygoda. Bardzo dużo to kosztuje - najlepiej poprzeglądaj co mają w platformach w poszczegółnych pakietach i wybierz jedną platformę, która najbardziej cię interesuje.

Oczywiście można to podłączyć tak, że od tunera polsatu kabel euro do Fergusona Cyfry+, a od Fergusona do złącza Euro w telewizorze. Do drugiego złącza euro w TV podłączasz "n".

Ewentualnie jak masz TV plazmowy/lcd to nboxa podłącz kablem HDMI lub Component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co jest potrzebne:

1. Drugi konwerter.

2. Uchwyt na konwerter.

3. Przełącznik DiseqC.

4. Dwa krótkie kable, które umożliwią podpięcie konwerterów do przełącznika.

5. Jeden dłuższy kabel, który pociągniesz od przełącznika do dekodera.

 

No i to chyba wszytko.

 

Z dyskiem są o wiele droższe, około 3x więc nie wiem czy koniecznie chcesz.

 

PS. Zazwyczaj jako kierunek główny ustawia się Hot Bird'a a nie Astrę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 3 stów to ciężko porządny tuner znaleźć. Jeśli chcesz tylko Cyfrę to ten dekoder starczy Ferguson FX-6600 (1xCR). Jeśli coś więcej to tani jest też Ferguson AF-7318. Nic lepszego tak taniego nie znajdziesz. Nie wiem jak ten drugi dekoder pracuje z modułem Cyfrowego Polsatu. Z kartą Cyfry podobno dobrze, gra i buczy. Poniżej 3 stów to raczej tylko to. Tzn wiem, że te działają stabilnie, są jeszcze inne tunery, ale nie wiem jak tam u nich z działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jeszcze jeden post. Trochę pomyślałem i stwierdziłem, ze badziewia kupować nie będę. Więc jak ktoś mi doradzi tunner w granicach 600-700zł z 2 kieszeniami, dyskiem około 100GB i Tak z 4000 kanałów. Mogą też być inne fajne opcje. A i zdecydowałem się na antenę 1m więc też można doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem będzie w wypadku dysku, bo w takiej cenie coś z dyskiem może dostaniesz, ale rewelacji się nie spodziewaj. Ogólnie odbiorniki PVR do tanich nie należą. W wypadku sprzętu bez dysku, ale taki naprawdę solidny to można polecić Fergusona FX-7600 2xCR - dwa czytniki kart (np.: Cyfra+ i erotyka), dwa gniazda na moduły (Polsat jeśli wznowi sprzedaż + jeszcze coś), do tego szybki, stabilny i umiarkowanie tani - 349 zł u nas. Ciekawy jest też Golden Interstar GI-870 - to odbiornik combo DVB-S + DVB-T. Ma 1 czytnik kart + 2 złącza CI. Działa w nim moduł transkodujący Neotion NP4 Conax/Viaccess, więc (po nabyciu kompletu odbiornik + ten moduł) można podglądać testy DVB-T w Polsce (o ile jest się w zasięgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skontaktowałem się ze sponsorem i cena nie gra roli. Chce aby był stabilny Móc na nim odbierać C+ i Cyfrowy Polsat (mam kartę) miał dużo kanałów ( tak 5000) i to co może mieć dobry tunner. Oczywiście do tego dochodzi dysk tak 100-160GB. Jak co to będzie najprawdopodobniej do telewizora Sony KDL-40W3000 więc niech współpracują. Jeszcze pozostaje kwestia anteny. Chce zawsze odbierać sygnał i to z paru źródeł np. Astra, Astra2D i Hot Brid i czy starczy mi 100cm? Jeśli tak to przedstawcie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sama karta od Cyfrowego Polsatu w niczym nie pomoże - musi być moduł z kartą (i to z tą, z którą był sprzedany). Cyfrowy Polsat paruje karty ze sprzętem.

Czy odbiornik ma mieć możliwość odbioru kanałów HD? Jeśli tak to: http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=112 - wszystko tam to odbiorniki HD z dyskami twardymi. W wypadku Fergusona 8900 jest to możliwość podłączenia zewnętrznego HDD i te dwa pierwsze HDD od góry są właśnie dla niego. Pozostałe odbiorniki mają HDD wbudowany o wielkości podanej w opisie.

Jeśli nie ma być to odbiornik HD, tylko SD z dyskiem: http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=6 - aktualnie dostępne tylko Inverto IDL-7000m

 

To nie koniec wydatków. Wszystkie odbiorniki poza Fergusonem 8900 nie posiadają wbudowanych czytników kart, czyli w wypadku Cyfry+ żeby móc umieścić kartę w tunerze trzeba dobrać moduł CI, który ją obsłuży, czyli: AstonCrypt v2.18 (http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266). Jeśli zdecydujesz się na Fergusona 8900 - wtedy odpada koszt modułu (ale trzeba pamiętać o zakupie zewnętrznego HDD).

 

Jak chcesz łapać Astrę 2D (czyli kanały BBC w wiązce brytyjskiej), to zapomnij o 100cm, minimum to 120cm. W Hollexie wymierów > 1,2m są tylko epoksydowe czasze z Laminasa: http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=21, do tego antena musi być ustawiona najlepiej prosto na Astrę 2 (28,2E), zezowanie odpada. Powstaje więc problem postawienia na tej samej antenie także Astry 1 i Hot Bird-a - albo siłownik, albo ogranicz się do silnych sygnałów z 28,2E bez BBC/ITV, które mają słabe wiązki (czyli EuroBird1, Astra 2A/2B/2C, bez Astry 2D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jak kupie Fergusona 8900 to dokupuje dysk i podłączam przez usb? I w takim wypadku wielkość filmu jest taka jak na kompie? Może zrezygnuje z tej Astry2D, ale czy 1m starczy mi na bdb. sygnał z Astry i Hot Brida? Chodzi o to aby nie przerywało w czasie deszczu i innych rzeczy.

 

PS- Zna się ktoś na telewizorach? Bo mam 3 modele i nie wiem który kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak - dysk podłącza się pod USB, ale wcześniej dysk trzeba w zewnętrzną kieszeń wrzucić - tak jak jest na fotkach na hollex.pl

Wielkość filmu jest zależna od jakości materiału emitowanego przez nadawcę, ciężko to określić. W wypadku HD filmy zajmują dość dużo, do tego są one dzielone na kawałki po 2 GB (i tego nie da się łatwo przeskoczyć - to ograniczenie systemu plików FTA32, który jest stosowany na HDD w Fergusonach). Antena 1m dla Astry i Hot Bird0a starczy spokojnie, starczy też do układu EuroBird 1, Astra, HotBird - odpadną tylko kanały słabe z Astry 2D (tylko Astry 2D - 2C, 2B, 2A i EuroBird 1 będą działać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat metrowej w Hollex to ja nie widzę, ale są 90-tki np. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=110 i 110-tki m.in http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=88&id=590 i http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=19&id=911 z tym, że ta druga jest aluminiowa.

Ferguson 8900 jest chyba jedynym modelem dekodera HD, do którego samemu trzeba podłączyć dysk, chyba, nie wiem czy tak jest na pewno.

Telewizora się nie tykam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, da się, teraz dekoder służy do HD to raz a dwa także do nagrywania ;)

 

PS. Pełen pakiet to Prestiżowy, w którym nie ma HD, a kanały w wysokiej rozdzielczości to kanały, które można dokupić w dodatkowych pakietach ;) to taka mała uwaga, która wiele nie znaczy :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest dokładnie to samo, tylko ktoś nie dodał "PVR" do nazwy i tyle, ja też czasami nie daję, bo wiadomo, że pod tym "numerem" tuner jest tylko jeden i ludzie raczej będą wiedzieli, o który chodzi ;)

Krótko: Niczym się nie różni, dokładnie ten sam dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to stację czy satelitę? :P

Oczywiście, musisz mieć osobne, choć są konwertery połączone, które nazywamy Monoblock'ami, ale one są przeznaczone do anten 80-85 cm. Przy antenach mniejszych niż 80 cm i większych niż 85-90 cm trzeba zastosować osobne konwertery.

 

Nie ma konwerterów poczwórnych, czyli takich, na których można odbierać 4 różne pozycje satelitarne. Są konwertery, których sygnał może być niezależny na kilku odbiornikach, nazywamy je konwerterami Quad.

 

Edytowałem post, bo dopiero po edycji Twojego zobaczyłem co jeszcze dopisałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...