Skocz do zawartości

C+ MI SZATKUJE


Diavolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Ja jeszcze raz powtórze ,ze prz ustawieniu SA /Seca w oprogramowaniu jest przyblokowana i uprawnienia nie przechodzą/ czy to jest jasne dla Ciebie i tu C+ nie jest winna tylko ustawienie bo po wyłączeniu na UA/SA uprawnienie przeszło bez kłopotów.Wiem że dla Ciebie C+ jest tym czym PO dla PiSu i jest wszystkiemu winna.Powodzenia z nową platformą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienie,skoro nic nie grzebie w ustawieniach?Wszystko bylo u mnie legalnie i normalnie,mialem to za co placilem.Uprawnienia czy 1,2 czy tez 3 raz wysylaja tak samo i takie same,wiec jesli zostawilem specjalnie ustawiony tuner na TVP1 musialy przechodzic,a tego nie robily.Dopiero jak zadzwonilem to przechodzily.Mam takie podejrzenie,ze traktuja takich abonentow jak zlodziei i stad taka procedura,ze koncza sie jedne uprawnienia,nie puszczaja nowych,a dopiero jak dzwonimy,sprawdzaja wszelkie dane i dopiero wtedy je puszczaja.Wyglada mi na to,ze wszyscy abonenci z wlasnym sprzetem sa potencjalnymi zlodziejami.Ciekawa by to byla praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało nie być o piractwie a ty tu sobie dyskutujesz, o ile się nie mylę, o podbijaniu pakietu :)
To że mam wgrane oprogramowanie alternatywne to nie znaczy żem pirat.Mam pakiet komfort + AXN + Canal+ na orginalnej karcie bez żadnego podbijania i za które płacę rególarnie a opragromowanie to daje duży większy komfort jak ustawianie listy jak się chce,wgrywania poszczególnych programów bez łaski techników/do tej pory nie ma np.Dubai Sport choć jest free/stop klatki i inne tego typu bajery które powinny być w normalnym oprogramowaniu bez sekwencji oczywiście kluczy.Pozdowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie dziala, nie moge sie dostac na strone cyfry+ ani zadzwonic na infolinie

 

Hehehe widze ze maly szturm bedzie na CTA i strone www. Nie ma to jak zmiana uprawnien czy czegos takiego w niedziele wieczorem :D

 

Krzychu

 

Ps. Na infolini mowia ze w zwiazku ze zlymi warunkami moga byc problemy i prosza o cierpliwosc lol najlepsze potem mowia ze wszystkie stanowiska sa zajete i prosze sie kontaktowac pozniej i pyk rozlacza lol a teraz jestem 90 osoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny minus dla Cyfry+! A może Cyfa+ upadła i oddała hołd Polsatowi!

 

Mi działa tylko TP 10,892 H

 

Co Ty wogóle piszesz? Minus dla Cyfry? Za co? U mnie w kablówce nie ma żadnego kanału Polsatu. Ty jak już coś napiszesz to naprawde, siąść i płakać, pomijając fakt, że 99% postów to czyste ich nabijanie na licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia wysyłają raz w miesiącu a to co powoduje cięcia wysyłają co chwilkę (kilka sekund? Nie wiem) więc wyłączanie/włączanie tunera do prądu nic nie da.

 

Wtedy pozostaje zgłosić na infolinię, aby ponownie przesłali uprawnienia. Wiem, to jest męczące. :(

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem,ze to jest dla Was wszystkich, ktorzy macie problemy z odbiorem, bardzo frustrujace. No ale szczerze mowiac, to technicy maja racje, winne zlego dzialania po zmianie nano (sposobu kodowania) jest oprogramowanie w Waszych tunerach z czytnikami (Fergusony i inne podobne). Winne jest to, iz ze wzgledu na oszczednosci czytniki Wasze obsluguja system SECA, ale nie posiadaja one licencji od SECA/Nagra (wlasciciela tego systemu kodowania), a wiec nie spelniaja calej specyfikacji tego systemu kodowania. Zmiany spowodowaly,ze Wasze tunery glupieja zapewne na nowe nieznane komendy i to powoduje chwilowe przywieszanie. Szansa jest, ze problem ten zniknie Wam jak tylko producenci Waszych odbiornikow wydadza patch do nich, a bedzie to zapewne wtedy kiedy "podpatrza" jak odbiorniki powinny sie zachowywac i komunikowac z karta by nie bylo wyzej podanych problemow. Na wlasciela Mediaguard nie ma co liczyc, ze im poda takie informacje, jako ze nie wykupili licencji na ten system, a zaimplementowali dzialanie Seca2 w oparciu o to co ogolnie wiadomo o podstawowych komendach Seca (to tez tlumaczy, dlaczego w jednych odbiornikach mozna lapac uprawnienia na kolejne miesiace, a w innych juz niestety nie).

 

Mam nadzieje,ze szybko pojawia sie do Waszych odbiornikow poprawki, i nie bedziecie juz mieli problemow z odbiorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego nowe nano z Nagrą oraz z kodowanym tylko w Seca na przykład kanałem TVP3??? POza tym śmiem zauważyć że jedyne kanały które odbierają bez zacięć to paczka tvn.

 

Kodowana w Seca, Conax i Nagra :)

 

 

Ale jeśli przez to zablokują dostęp z kart k3 i zwłaszcza przez sharing to jestem w stanie to zrozumieć, choć z - że tak powiem - bólem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVNy dzialaja Ci dobrze, z tego powodu iz tam nadal jest "stary" system kodowania z nano 5105 (pewnie dlatego,ze zajmuje sie tym tvn a nie Cyfra bezposrednio, bo kanaly te sa nadawane z transpondera tvn). Na pozostalych kanalach Cyfry+ nadawanych z transponderow Cyfry jest juz nano 5108 (to z ktorym niestety niektore odbiorniki maja problemy).Ale jak pokazuje juz doswiadczenie, tvn z czasem kodowanie Seca zrobi takze w 5108 (tak jak kiedys bylo z 5105 jak bylo nowoscia).

 

A co do TVP3, to byc moze nakladaja sie tam inne czynniki, ktore powoduja, ze one + nano 5108 powoduja u Ciebie wieksze wystepowanie tego problemu niz na innych kanalach. Ale nie moge Ci powiedziec dlaczego, bo nie znam Twojego odbiornika i nie wiem co w nim siedzi;-) Pozostaje miec tylko nadzieje,ze pojawi sie niedlugo do Twojego tunera poprawiony soft.

 

Aha, co do Nagry. Nagra ma tyle do tego ze poprostu jest obecnie wlascielem systemu kodowania Mediaguard 2. Po tym jak wykupilo/przejelo Société Européenne de Contrôle d'Acces od pierwotnego wlasciciela i tworcy tego systemu. Zreszta od skrotu nazwy pierwotnego wlasciciela pochodzi zwyczajowa nazwa SECA, mimo ze oficjalna nazwa tego systemu warunkowego jest "Mediaguard" (wiecej info dla ciekawych: http://www.nagra.fr/ )

 

Licencje na uzywanie tego systemu w swoich odbiornikach uzyskali nastepujacy producenci sprzetu SAT:

Angel Iglesias (Ikusi)

Beijing International Engineering Consulting Corp.

Hisense Electric Co. Ltd.

Hitachi Home electronics

Humax Electronics Ltd.

JVC

Kenwood Corporation

Nokia

Pace Micro Technology

Philips

Pioneer

Sagem

Samsung Electronics

SCM

Sichuan Changhong Electronics Group Corp.

Sony Corporation

Strong

Techsan I&C Ltd

Thomson

Toshiba Ltd

Zinwell Corporation

 

I na odbiornikach/CAMach wyprodukowanych przez tych producentow nie powinno byc zadnych problemow z systemem SECA/Mediaguard w razie ewentualnych modyfikacji w systemie kodowania, jako ze posiadaja one w pelni zaimplementowana obsluge tego systemu warunkowego.

 

Pomimo wszystko uwazam, ze dobrze ze Cyfra broni sie przed piractwem, bo gdyby nic nie robila, to poszla by z torbami a wtedy my legalni abo nie mielibysmy co ogladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to ze masz problemy z wszystkimi kanalami nadawanymi z tp Cyfry+ z nano 5108 potwierdza wlasnie ze Twoj czytnik ma problemy z obsluzeniem tej instrukcji systemu Seca2. Gdyby jedne kanaly z nano 5108 Ci chodzily, a drugie nie - to wtedy mozna by podejrzewac ze przyczyna moze byc co innego.. a tak przynajmniej wiadomo co jest przyczyna. Chyba niestety jedyne co Ci pozostaje to poczekac na nowy soft, ktory usunie ten problem :( Pozostaje mi Tobie zyczyc, aby to bylo jak najszybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, ale wydaje mi się że chodzi przede wszystkim o to że zwiększyli (przy okazji a może tak jest w tym nano) częstotliwość odpytywania czy coś takiego - że częściej dochodzi do tunera jakiś sygnalik. Nie wiem dokładnie. To ma być chyba bat na sharing.

 

@Losan

Jak pisałem w module Reality działa wszystko dobrze :) Czytnik testuję z ciekawości i cieszę się że nie muszę go używać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo !!!

 

Moja Seca z Humaxem PDR 9700 nie daje sobie rady z nowymi poczynaniami cyfry.

Jakie konfiguracje - sprzet i modul - posiadacie i jak udaje wam sie pokonac cyfre?

Po dzisiejszej rozmowie z centrum obslugi wiem ze pomocy ze strony cyfry juz nie mozemy oczekiwac - jak zaplaciles to jestes glupi. :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...