Skocz do zawartości

[Vectra] Novo ADB 5830CDX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu co kilka minut przy operowaniu w menu (Vectra Novo ADB 5830CDX) lub przy przełączaniu kanałów następuje zamrożenie menu, obraz leci dalej w tle. Nagrania, które wcześniej działały normalnie, teraz także łapią zawieszenia, tutaj już bez jakiejkolwiek akcji z mojej strony. To samo, gdy cofnę program na żywo (np. o 2 minuty), chwilę odtwarza i zawiecha. Potem rusza i tak w kółko. Jedynie działa normalne oglądanie.

Coś mogło z dyskiem się stać? Kabel HDMI? Pilot? Sam nie wiem... Miał ktoś taką sytuację?

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś usterkę i wymiana na dekoder PVR HMC4120. To ostatni dostępny i w miarę nowy dekoder z softem carbo. Możesz ewentualnie wziąć 4730CDX z Graphyne, ale to już aneksując umowę. Zdania na jego temat są podzielone. Nie wypowiadam się, bo niektórzy jak piszę o tym dekoderze, dostają kociokwiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana na HMC4120 też wiąże się z jakimiś zmianami w umowie? W ogóle czy to dobry sprzęt? Czy ma podobne funkcjonalności jak ADB? Tj segregacja własnej listy progamów, czy ma Novo, ikony programów itp?

Co do umowy...Nie chcę aby się automatycznie przedłużyła jak wymienie. Wolę to zrobić sam, a umowę mam do 30.04.2020.

 

@thommy18 na zimnym jest to samo, dekoder nie jest połączony do neta. Doszedł nowy objaw, np. oglądam jakiś program, chcę przełączyć na inny kanał to aktualnie oglądany obraz znika, na dole pojawia się belka, na który program przełączam. I tak wisi z 5 minut, po czym dopiero przełącza... Generalnie 3 jakieś polecenia pilotem zadziałają, a 4-te zawiesi dekoder na kilka minut. :/

 

 

Podpytałem na czacie vectry na jakie dekodery teraz wymieniają uszkodzony sprzęt, podała takie: ADB VEC-1721C, ADB 4730CD, ADB 4730CDX, ADB 3770CFX oraz Arris ZC4110. Który bedzie najlepszy i najbardziej zblizony do adb 5830cdx? i ten arris... wychodziły takie? Czy pomyliła końcówke? 4210 chyba powinno być?

Edytowane przez Tooomek2323
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 14:14, Tooomek2323 napisał:

Witam. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu co kilka minut przy operowaniu w menu (Vectra Novo ADB 5830CDX) lub przy przełączaniu kanałów następuje zamrożenie menu, obraz leci dalej w tle. Nagrania, które wcześniej działały normalnie, teraz także łapią zawieszenia, tutaj już bez jakiejkolwiek akcji z mojej strony. To samo, gdy cofnę program na żywo (np. o 2 minuty), chwilę odtwarza i zawiecha. Potem rusza i tak w kółko. Jedynie działa normalne oglądanie.

Coś mogło z dyskiem się stać? Kabel HDMI? Pilot? Sam nie wiem... Miał ktoś taką sytuację?

 

Jam mam podobny model i dawno nie sprawdzałem nagrywania, ale co do wolnego działania to z aktualizacji na aktualizacje działa coraz wolniej i dlatego mam też własny sprzęt z modułem CI+ i od tego czasu prawie nie korzystam z ich dekodera, bo denerwuje mnie jego powolne działanie i lagujące menu.
Niestety, dekodery operatorów nie mają najlepszych specyfikacji i według mnie oprogramowania, które są na nich instalowane, mają zbyt dużo funkcji, co za tym idzie, obciąża to dekodery.
Co do dekoderów 4K od Vectry to słyszałem, że też nie są najlepsze, a może jeszcze gorszę od tych starszych i do tego ten pilot, który trzeba ładować co 2 tygodnie na USB.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. ADB 3831CDX  na pewno nie chcę. Dlaczego miałbym brać starszy model? :/

Czy ADB 5830CDX są już niedostępne? Jak dla mnie, był spoko.

HMC4120 niby OK, ale tylko z dyskiem Toshiby, jak co niektórzy pisali. Zgłosiłem sprawę przez strefę klienta, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3831CDX jest na pewno lepszy od 5830CDX. Przede wszystkim mniejszy gabarytowo, lżejszy i szybszy. Wielu chwali sobie ten model do dziś. 5830CDX już nie ma na stanach, to zabytek. HMC4120 też nie jest już wydawany dla nowych klientów, nowi dostają PVR z Graphyne. Ten model jest tylko na serwis, tak jak w twoim przypadku. Uważam go za udany model, chodź ostatnio Vectra u[beep]......iła niektóre modele aktualizacją. Co prawda, klienta to nie interesuje, bo można uszkodzony model wymienić, ale jeśli ktoś ma cenną bibliotekę nagrań to żegna się z nią bezpowrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawy temat. Mam od lat też STB ADB 5830CDX , nie wymieniałem co 2 lata , no mam 40 gb ciekawych nagrań.  To mnie blokuje przed wymiana . Jak z tego wyjść?  Muszą być jakieś programy, grabbery, by to zgrać?  Poza tym jaka on ma rozdzilczosc. Pod stara plazmę lg 42 hd był super. Teraz chce kupić coś 55-65 cali uhd 4k i nie wiem,  czy on da radę.   

Aha, ostatnimi miesiącami jakiś nowy soft wgrali, niby ma więcej funkcji, grafika, ale wolny jest jak żółw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder bodajże nie ma nawet 1080p więc do większych telewizorów niż masz obecnie lepiej coś nowego, aczkolwiek nie wiem czy w Vectrze nowe znaczy lepsze... Jedyny w miarę dobry dekoder 4k ADB 3770cfx wycofali z oferty, zastępując góóównem internetowym Smart 4k. Jeśli zależy Ci na nagrywaniu to dadzą Ci pvr 4730cdx, który też do szybkich nie należy... Przy nowym telewizorze najlepsza byłaby karta CI+, ale wtedy jest problem z nagrywaniem. Ciekawą alternatywą, chodź nie do końca spełniająca twoje warunki zapisu materiału może być jeszcze wprowadzana pomału appka vectra Smart tv. Jeśli kupisz telewizor z androidem bedziesz mógł skorzystać z oferty programowej przez internet i zapisywać w chmurze.

Nagrania, które masz obecnie na dysku starego dekodera są zabezpieczone przed skopiowaniem. Jeśli zależy Ci na nich to w grę wchodzi dobry grabber hdmi z hdcp, ale ich kopiowanie w czasie rzeczywistym to czas 1:1 więc potrwa wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kfm877, jakie obecnie są dostępne szybkie dekodery HD z PVR? Właśnie wypowiedziałem umowę i czekam na telefon :) Od lat mam 5830 CDX ale teraz to muł koszmarny i chcę go wymienić. Nawiasem mówić support w Vectrze jest żenujący - brak było VOD, zgłaszałem kilka razy i nikt nie potrafił rozwiązać problemu. W końcu sam poczytałem i przełączyłem kable w gniazdku, oczywiście pomogło VOD działa. Na stronie Vectry zero informacji o dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

Posiadam ten stary już model ADB 5830CDX

To dość dobry dekoder - z tego co się orientuję Vectra już nie daje tego modelu.

Przede wszystkim posiada on ładny wygląd menu, 3 opcje wyboru epg, możliwość nagrywania, nie zacina się i nie zawiesza.

Pilot dość intuicyjny w obsłudze.

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080i

 

Mam jednak kłopot z logotypami kanałów. Nie wszystkie się wyświetlają w menu podczas wyboru kanałów. Może to mały drobiazg ale nie wiem co jest przyczyną.

Znalazłem tu na forum jedno rozwiązanie, które działa ale nie do końca. Trzeba przywrócić ustawienia fabryczne-nie ustawiamy własnej listy programów-wybieramy kanał

TVP1 HD-wyłączamy dekoder na 30sek-włączamy ponownie-dekoder musi popracować minimum 30min po czym pobierane są logotypy.

Zrobiłem tak wg porady i rzeczywiście logotypy wskoczyły na listę kanałów ale jednak nie wszystkie. Nadal brakuje ok 20% logotypów.

 

Czy tak już będzie i nic nie da się już więcej zrobić z tym dekoderem?

Może się ktoś wypowiedzieć co ma ten dekoder, jak jest u niego?

 

http://86f6c44ac62d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naprawiło się samo, okazało się, że nie ma co się bawić w resetowanie dekodera, wszystkie logotypy kanałów wskoczą na swoje miejsce samoczynnie, na jednych dekoderach od razu po ułożeniu własnej listy kanałów a (tak jak u mnie) czekałem kilka tygodni zanim się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dekoder 5830 CDX. Od dłuższego czasu już przymulał, ale nie miałem czasu na oglądanie, to leciał jeden kanał i nie było problemu. Teraz mam kilka dni wolnego i  zabrałem się za testowanie (i reklamacje w Vectrze). Problem jest ze sterowaniem dekodera. Zacina się na drugim i następnych kanałach, przełącza dopiero po kilku minutach, menu muli strasznie, a przy próbie przywrócenia ustawień fabrycznych zawiesił się (na kilka godzin?, bo poszedłem spać). Vectra (na czacie) z uporem maniaka kazała mi mierzyć sygnał albo resetować, albo przywracać ustawienia domyślne. Pół nocy bawiłem się, a i tak to nie z sygnałem jest problem, tylko ze sterowaniem. Widocznie stara technika (dostałem go 13 lat temu) nie nadąża za oprogramowaniem. Do końca umowy zostało mi jakieś pół roku, ale nie mam alternatywy. Na razie zgłaszam usterkę. Zobaczymy jak sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kto używa dekoder 13 lat. Vectra powinna Ci przynieść nowy a tacy
A tak na serio to jeśli Ci na nim zależy to spróbuj ewentualnie podłączyć nowy zasilacz, bo często takie zwiechy robią się od zasilania. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że środek też już jest wygrzany i na wewnętrznej przetwornicy napięcia także mogą być problemy.
Usterka spowoduje, że mogą Ci wymienić na 4730cdx z innym interfejsem niż masz teraz. Czy będziesz zadowolony? No cóż, on też pomimo że nowszy do demonów prędkości nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj postawili mi nowy dekoder VEC-4730CDX. Bez żadnego testowania starego. Tak po prostu. Wcześniej oczywiście instalator zadał standardowe pytanie "co się dzieje?". Na co odpowiedziałem, że strasznie muli i pewnie wypracował już swoje przepisowe 50 tys. godzin. Odłączyłem i oddałem starego "muła" i podłączył mi nowego. Na razie jestem zadowolony, chociaż menu jest trochę dziwne i ma mniej ustawień. Dla mnie ważne jest, że mogę już przełączać na kolejne kanały i nie wiesza się przy kolejnej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Posiadam dekoder Vectra ADB 5830CDX i coraz częściej myślę o wymianie tego bardzo wysłużonego dekodera "staruszka".

 

Ale przed wizytą technika chciałbym się dowiedzieć na jaki dziś (koniec 2023r.) sprzęt można liczyć od Vectry.

Chciałbym aby dekoder miał możliwość nagrywania programów, pojemny dysk oraz co bardzo jest ważne - możliwość ułożenia własnej listy kanałów, np. od 1 do 125.

Niekoniecznie musi być 4K ale porządne 1080p w zupełności by wystarczyło.

 

Czy może ktoś zorientowany w temacie się wypowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenowy to 4730cdx na Graphyne. Demonem prędkości to on nie jest, ale w porównaniu ze staruszkiem, którego używasz to nie powinieneś narzekać
Na pewno zadowoli Cię możliwość nagrywania więcej niż 1 kanału w czasie rzeczywistym.
Listę ulubionych też ułożysz, jest inaczej jak w carbo, ale do ogarnięcia. Trzeba sobie wcześniej zaparzyć meliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 12:27, arkady napisał(a):

Posiadam dekoder Vectra ADB 5830CDX i coraz częściej myślę o wymianie tego bardzo wysłużonego dekodera "staruszka".

 

Ale przed wizytą technika chciałbym się dowiedzieć na jaki dziś (koniec 2023r.) sprzęt można liczyć od Vectry.

Chciałbym aby dekoder miał możliwość nagrywania programów, pojemny dysk oraz co bardzo jest ważne - możliwość ułożenia własnej listy kanałów, np. od 1 do 125.

Niekoniecznie musi być 4K ale porządne 1080p w zupełności by wystarczyło.

 

Czy może ktoś zorientowany w temacie się wypowiedzieć?

 

W trakcie trwania umowy raczej nie ma sensu wymieniać sprzętu. Dostajesz używany za używany. Jeżeli sprzęt muli albo nie działa jak trzeba to testowo można wyłączyć z prądu na noc. Po włączeniu i połączeniu z internetem z pilota spróbować pobrać aktualizację oprogramowania. Najkorzystniej wymieniać sprzęt podczas aneksowania umowy. Istnieje wtedy możliwość zastrzeżenia, jeśli nie dostanę nowej generacji sprzętu do odbioru to nie podpisuję umowy. Ja miałem w MM dekodery od kiedy przeszedłem na Multiroom z modułami CAM nie wróciłbym już do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarki z dyskiem mulą bo mają stare, zajechane dyski talerzowe. Nikt w Vectrze nie montuje w starych pudłach nowych dysków. Jeśli ktoś myśli, że na usterce dostanie nowy dekoder to proszę sobie od razu to wybić z głowy. Dostaje się sprawny, jednak nie wiadomo na jak długo...
Przy zawieraniu umowy nie można sobie zastrzec, że chce się konkretnie dany i nowy model. I tak abonent dostanie to co vectra wysłała technikowi na magazyn. On nie ma żadnego wpływu na to co daje klientowi. Może ewentualnie wybrać taki z lepszą i niewygrzaną karta conax, która widać za folią, a niektóre są pożółkłe od papierochów po poprzednich klientach.
Z zupełnie nowych dekoderów można liczyć na Smarty4k, o antenowych zapomnijcie, 3 albo 4 obieg. Z nowych modemów internetowych tylko docsis 3.1 od 600Mb wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...