Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety też bez zmian. Zauważyłem tylko, że jak w TV dam obraz 4:3 czyli dookoła ma czarna ramkę obraz też skacze czyli możny by teoretycznie wykluczyć, że telewizor na całej białej matrycy szaleje. Natomiast jak w dekoderze dam Letterbox wtedy to ustepuje lecz obraz jest z ramka, pozatym w dolnym prawym rogu w okolicy 1 cm od krawędzi obrazu jest jakiś zielonkawy pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany, a przynajmniej zdiagnozowany. Niepotrzebnie bawiłem się opcajmi TV LG bo winny okazał się dekoder. Podłączyłem dekoder Polsatu echostar i nie dość że obraz rysowany był od samego dołu matrycy to nie było żadnych przesunięć na białym tle. Czas na reklamacje Miniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po moich badaniach stwierdzam, że dekoder MINI D1 to jeden z najgorszych dekoderów na rynku.

Wystarczy go przykryć szmatką a spali się w ciągu godziny. Jeżeli chodzi o awaryjność, to jest bardzo duża. CP zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też klientowi, który się zgłosi do APS z uszkodzonym MINIAKIEM, jest mu wydawany D1 "bez widocznych wad", z którym również będzie miał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że pracują, ja płace abonament cały czas i ile jeszcze bede czekał aż zacznie on działać jak powinien, ciekawe jak by posiadacze dekoderow mini powiedzieli CP że pracują nad tym zeby placic im abonament nie robiac tego. Odrazu by wylaczyli progamy ale w druga strone to jest ok, że daje się ludziom niesprawdzoy i niedorobiony sprzet.

Ja wymienilem swojego MINI [beep]a po godzinnym wykłucaniu się że jest usterka, bo pani podłączyła go sobie pod 21 cali crt na ktorym niewiele bylo widac a przeskokow ekranu tym bardziej. I co wymienili dekoder, pochodzil 2 tygodnie i znow zaczyna przesuwac ekrec, coraz czesciej to robi. TV na 100% sprawny i na innych dekoderach chodzi ok. Moze tak wspaniałe podzespoły montują w MINI D1 że wytrzymują miesiąc. A ludzie nie zwracją często uwago co im tam gra wiec nawet nie wiedzą że maja usteki. Jak możesz zauważyć chyba wiekszość dekoderów obcina obraz z dołu czarnym pasem, to po co mi TV 37 cali skoro dekoder MINI robi z niego juz na wejsciu 36 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc dziwne są te dekodery nie polecam ich u nas jak ludzie przychodzą to polecamy im MINI D1 (oni biorą bo nie wiedzą co i jak z nim ale nic na siłę) aby go w ogóle sprzedać chyba że przyjdzie taki co się na takich rzeczach zna i w tym siedzi to proponujemy mu inny dekoder :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w tym, i wiem, że ostatnia aktualizacja oprogramowania z końca grudnia jedynie pogorszyła sytuację z tymi dekoderami. Ogólnie z dekoderów oferowanych przez CP, jedynie Samsung jako tako trzyma poziom. Echostar jest prawie tak samo awaryjny jak MINI a do tego ma skomplikowaną dla klientów instalację kanałów i układ menu, którego żaden klient ogarnąć nie może.

 

Ale cóż ... Za Samsungi CP płaci więcej producentowi, dlatego klient otrzymuje gorsze jakościowo dekodery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo tanim kosztem nie trafimy na nic solidnego poza tym @Hasssik Echostary nie są awaryjne jak MINI tyle że na DSB 711A nie można ułożyć listy z prawdziwego zdarzenia może to kogoś zdziwi ale ostatnie awarie były notowane właśnie z tymi tunerami po tej feralnej zmianie głównej listy CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Listy kanałów nie można ułożyć zarówno w 717 (!) jak i w MINI

2. Echostary są bardzo awaryjne. Wystarczy spojrzeć na ilość odbieranych telefonów w sprawie awarii Echostara, czy też na fakt że po uszkodzonego Echozłoma (Tak to nazywamy) CP może wysłać kuriera, jeżeli klient się wycwani i do APS-u nie pójdzie :roll: . Choć po okresie podst. umowy klient będzie obciążony kosztami wysyłki i kosztów naprawy. Dlatego wg. mnie dekoderów w CP w ogóle nie opłaca się naprawiać a co najwyżej wziąć nowy korzystając z oferty podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...