Skocz do zawartości

Android TV & Google TV - dyskusja ogólna, aplikacje, aktualizacje, problemy


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie zobacze więcej, ale mógłbym zobaczyć mniej, np 60 mb/s, zamiast 150.

 

Na MiBox 2gen download doszedł do 156 mb/s, a upload prawie 26 mb/s, czyli ponad mój limit. Mam nadzieje że UPC nie doliczy tego do rachunku 😛

 

8k to podobno około 80 mb/s, więc na spokojnie nawet u mnie by poszło. Kto wie, może za 20 lat wyjdą przystawki 8k, a za 30 będą dostępne na nich jakieś treści do obejrzenia 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to bierze się łącze o dużej przepustowości by z niego w 100% korzystać tylko by był nadmiar kiedy korzysta z niego kilka osób. Zwykle łącza 150- 300 Mbps to już są szybkie jeśli chodzi tylko o jednego użytkownika.

 

Streamingowe serwery zwykle mają wyjściowe dla jednego użytkownika na poziomie 10-50 Mbps, 100 Mbps to chyba tylko wtedy jak brak zainteresowania  bo po prostu więcej nie ma potrzeby by 9dbierac stream bez problemów. 

 

Na 1300 Mbps mam 5 osób, z 20 urządzeń podpiętych głównie działających po LAN czy WiFi i nigdy na żadnym urządzeniu nie ma problemów z transferem. 

 

 

Testowanie prędkości na boxach to też i często oszukiwanie przez same programy które podbijają statystyki głównie za pomocą sprawdzania transferów małych plików. Potem wychodzą takie małe bezsensy kiedy wynik przekracza możliwości wykupionego łącza. 

W praktyce wyniki na urządzeniach podpiętych do routera powinny być 5% a nawet do 10% gorsze niż samego routera. 

 

Po prostu jedyny i faktyczny transfer można sprawdzić tylko na wejściu czyli w routerze a reszta to już zależy od użytkownika co podpina i jak jest ustawiony sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiętych to ja mam z 8, z czego korzystam maksymalnie z dwóch jednocześnie. Przy czym streaming tylko na jednym, bo nie obejrze przecież dwóch meczów jednoczesnie w salonie i sypialni :)

 

Im więcej osób, to wiadomo, że trzeba większej przepustowości, ale w Waszych przypadkach w zupełności starczy, no chyba że macie po 20 domowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Szkoda, że to i tak jest niewiele warte, skoro pewnie jeszcze przez dłuższy czas wszystkie urządzenia będą na A11/12. Zreszta ja od ATV nie oczekuję niczego więcej niż wreszcie ogarnięcie automatycznego odświeżania ekranu dla danej zawartości. Tak niewiele, a tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gdzie jest twój telewizor - włącz tą opcję, a znajdziemy go dla ciebie 😆

A tak na poważnie to teoretycznie może się to przydać, jak masz przystawkę Google TV i często gdzieś wyjeżdżasz, i zapomnisz ją wziąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sony bierze przykład z Samsunga i robi cashback do 3000 zł na świeże tegoroczne telewizory z Google TV 12. Promocja obowiązuje dla zakupów dokonanych od 03 czerwca do 14 lipca 2024. Produkt można zarejestrować po upływie 14 dni od daty zakupu. Do rejestracji będzie potrzebne załączenie opinii o produkcie.

https://www.sony.pl/cashback/cinema-is-coming-home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cidik napisał(a):

Tyle że Sony zaczyna odjeżdżać Samsungowi już nie tylko tym że ma Dolby Vision, ale Samsung stracił jeszcze apke Canal+. Wiem że dla chcącego niż trudnego, ale jest małe ale i niesmak robi się coraz większy

bo duża część ludzi kupuje Tv bo ładnie wygląda a reszta po co im skoro oglądają naziemną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA oraz kilku innych krajach, w Google TV dostępna jest zakładka "Live/Na żywo", w której połączone są kanały z różnych źródeł takich jak telewizja DVB-T/C/S oraz aplikacje typu Canal+ lub Megogo. Czy ktoś z Was znalazł sposób na uruchomienie tego w Polsce? Kiedyś, w Android TV podobno działało to w Live Channels. Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Każdy TV z Google TV/Android TV ma inną aplikację do tradycyjnej telewizji. Chyba tylko Sony ma Live Channels od Google. Czy są jakieś alternatywne appki do tunera telewizyjnego? Jeśli tak, to czego używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...