Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Studio ciemne. Studio jasne. Słowa, słowa. Górnolotne i te nizinne. Wiwaty, krytyka. Dzień jak co dzień. Wszystko dystyngowane, poukładane i poprawne. Obraz z kąta i na wprost. Powaga. Jakże drobna uwaga. I jeszcze pęknięte zwierciadło.

I ani mru mru o polityce.

Czy to jakiś konkurs prezenterów i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przegięcie w postaci Kuźniara codziennie wieczorem niedługo zniknie.

Kuzniar 13 wrzesnia wraca do poranka a w miejsce rozmowy bardzo politycznej powraca rozmowa rymanowskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam. Tylko piszę! A tak w ogóle, to niewiele zostało nam z tego roku. „Fascynacja” przyszłorocznym budżetem, jakoś sprytnie przemilczana. I nieoceniana. Zaledwie kilkanaście tygodni zostało. I znowu będą „cudne” pierwsze dni Nowego Roku. Śnieżne? – I „tanie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety cenzura jest prawdą. Mimo to, zamiast poprosić o jaśniejsze dowody, moderator regularnie usuwa do kosza moje wypowiedzi, jednocześnie pozostawiając swoją wypowiedź łamiącą punkt II.5.6 Regulaminu. I gdzie tu zastosowanie pierwszego zdania z wątku z Regulaminem? Przytoczę je:
Administracja oraz Moderatorzy starają się utrzymywać miłą i przyjazną atmosferę na forum.

 

Po prostu niektórzy ludzie na widok tvnu dostają nagłego ataku agresji.

Widać to chociażby po wypowiedziach jednego z moderatorów (szkoda, podobno prywatnie to normalny, mądry człowiek).

Boli niektórych to, że tvn24 podaje informacje w sposób zrozumiały i możliwie dokładny. Boli ich to, ze podczas majowej powodzi Błękitny 24 włączył się w akcję ratowniczą. Co wtedy było na TVP INFO? Dyskusja, czy powódź zagraża Niemcom. Co robił Polsat News, tego nie wiem. Ale to tvn24 udostępnił bez wahania Polsatowi przekaz z Błękitnego już 10 kwietnia. To tvn24 wystosował propozycję debaty kandydatów na prezydenta. Nawet, jeśli w środku nocy coś się zdarzy, tvn24 poinformuje choćby na pasku. TVP INFO i Polsat News śpią. Często nawet w nocy paska nie ma pomimo całodobowej emisji. Tylko tvn24 korzysta z własnego dorobku dziennikarskiego. Pozostałe stacje przejmują dziennikarzy. Bernatowicz, Dobiecki, Ziemkiewicz, Żakowski... Oni już zostali wykształceni w innych mediach. A kto słyszał wcześniej o takich dziennikarzach jak Jakub Porada, [beep] Kuźniar czy Dagmara Kaczmarek? Oni zostali stworzeni przez tvn24.

Dlatego, drogi [beep]rki, weźcie coś na wstrzymanie i popatrzcie obiektywnie.

 

ta stacja często omija niewygodne transmisje dla PO.

Akurat tutaj muszę tvn24 wziąć w obronę. Pomijając transmisje z występów Kaczyńskiego stacja ta dba o ogólnie przyjęte normy moralne. Myślę, że wiecie o co chodzi.

Czytanie ze zrozumieniem tylko pozornie zdaje się być prostą kompetencją a umiejętność ta nie jest najłatwiejsza. Wartość kanału TVN24 zawsze była, jest i będzie polityczna. Czy to nam się podoba, czy też nie. Nie zamierzam pisać tu tylko o jasności, kontraście w obrazie, tudzież o dropach, pikselach a innym razem o transponderach, czy też satelitach.

Kanał ten właśnie sobą niesie taką formę. Niestety! Polityczną. Czy przez to wątek miałby być dławiony? Udawanie niewidomych i głuchych, to nie dla mnie.

 

„Rozmowa” o samej gospodarce, jej wzroście lub spadku - tudzież o budżecie – to polityka? Pewnie tak, jeśli kogoś, to już teraz boli!

Zaś pozostałych wraz ze zmianą kalendarza na pewno zaboli"

 

I jeszcze tak dla rozładowania nabrzmiałych emocji zapodam krążące w necie „drobne” anegdotki:

 

Szło to jakoś tak:

 

- Fazy nie ma

- Ciemno jak w starożytnym Egipcie

- A Ty wiesz jak to było w starożytnym Egipcie?

- Tam było tak, że masy były ciemne, ale umysły były jasne, i oni sobie tam założyli kulturę starożytnią... a my nowożytnią...

- Tam wtedy rządził Ramzes

- Ta, i miał starszego brata...

- Nazywał się Kryzys

- Ramzes umarł, a Kryzys żyje

- Trzeba jasno powiedzieć, czemu nie ma prądu

- Bo u nas nie ma minusów, ino same plusy

 

Taki mniej więcej brzmiał dialog między Zenonem Laskowikiem, a Bohdanem Smoleniem w "Z tyłu sklepu warzywniczego, numer 80 w Opolu.

 

Podejrzanie przypomina to naszą obecną sytuację ;-)

 

Bo prawie już byliśmy krajem kwitnącej wiśni?

 

Wiecie dlaczego w Polsce tak leje? Bo teraz mamy być zieloną wyspą.

 

- :P -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie denerwuje – śmieszy.

Pierwszy kolega po „fachu”- dystyngowany, dobrze ułożony i poprawny, jako, że prowadzący, prosi na wizji, drugiego kolegę z rodzimego „fachu” o komentarz „najpilniejszych” bieżących wydarzeń. Tudzież Faktów. Najlepiej takiego bez krawata i z jednym rozpiętym przy koszuli guzikiem. Po prostu „luzaka” - Jednym słowem eksperta? I ten, tylko w poprawnej „treści” szczegółowo objaśnia to, w co prowadzący, jakby nie był wtajemniczony? Komentarz w grocie wielkiego „brata” – tak naprawdę, ani nic nie wnosi i ani nic nie objaśnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsze - piątkowe „Szkło kontaktowe”

 

Kto widział, ten wie…

 

Dzwoni już ostatni telefon - od starszej Pani. Jak się dowiadujemy w trakcie programu – matka - lat 77, która kilka dni wcześniej pochowała własną córkę. Rzecz dotyczy zasiłku pogrzebowego: sześć tysięcy via cztery tysiące. I nie chodzi jej skarcenie rządzących, lecz zwykły odruch ludzki, który na pewno prędzej, czy później i tak dotknie każdego z nas. Dosłownie wszystkich!

Ale dla pana Miecugowa temat za śliski? Niewygodny dla wyznaczonej linii „melodycznej” i właścicieli TVN?!

Musimy już kończyć mówił, musimy kończyć wtórował bez przerwy. To znowu pospieszył z żądaniem, już kończymy. Kończymy. Proszę Pani kończymy.

Bo co! Bo nie dotyczy pochlebności jednej partii i nie ośmiesza tej drugiej.

Dziwna to para Miecugow, Daukszewicz. Ani filozoficzna, ani też satyryczna. Szkło kontaktowe, które ma bawić? Nie bawi! Tylko przebiera i wybiera sobie dzwoniących. A co będą przeszkadzać im niepotrzebni „maruderzy” I program w najlepsze trwa dalej. Komentarze prowadzących nie dotyczą w cale tego, co było przed chwilą.

Tylko ni z gruszki ni z pietruszki zapowiadają i emitują piosenkę. Po niej jeszcze parę zdań bez sensu i za chwilę zapowiedź programu „Dzień po dniu” i jeszcze ostatnie pożegnanie. Koniec programu. Czy naprawdę już nie było czasu antenowego? Aby chwilę poświęcić tej Pani? Żeby dodać jej otuchy, tej ludzkiej. Po prostu. Pewnie bolało! Ale prawda, jak każda, musi boleć!

 

A może ja nie jestem na topie? Może ja czegoś nie zrozumiałem? Może nie rozumiem.

Tak czy owak!To mnie zabolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauwaz ze jej czas juz minal, a jakby to byl sianecki to juz dawno by ja rozlaczyl. minuta to minuta i mial prawo ponaglac ta pania i nie tylko ona ma takie problemy bo kazdy z nas z tym sie spotka :roll: a ten program to oczywiste ze satyryczny i nie myslmy sobie ze jest inaczej jak niektorzy dzwoniacy potepiaja ten sposob prezentowania polityki. wiadomo poruszane sa sprawy powazne ale i powaznie sa traktowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze co ty znowu z tymi partiami! idź ze swoim prezesem pozażywaj sobie leki i uspokoisz się

 

teraz tak na poważnie

 

minuta przekroczona i powinni dawać upomnienie i koniec, ciach - rozłączać. Niektórzy tak się nakręcą że gadają i gadają.

 

Co do zasiłku pogrzebowego to zakłady pogrzebowe tak dostosowały ceny do tego zasiłku że z niego nic nie zostaje. Co do księży "co łaska 1200 zł" to skandal, takie coś nie powinno mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauwaz ze jej czas juz minal, a jakby to byl sianecki to juz dawno by ja rozlaczyl. minuta to minuta i mial prawo ponaglac ta pania i nie tylko ona ma takie problemy bo kazdy z nas z tym sie spotka :roll: a ten program to oczywiste ze satyryczny i nie myslmy sobie ze jest inaczej jak niektorzy dzwoniacy potepiaja ten sposob prezentowania polityki. wiadomo poruszane sa sprawy powazne ale i powaznie sa traktowane
po pierwsze co ty znowu z tymi partiami! idź ze swoim prezesem pozażywaj sobie leki i uspokoisz się

teraz tak na poważnie

minuta przekroczona i powinni dawać upomnienie i koniec, ciach - rozłączać. Niektórzy tak się nakręcą że gadają i gadają.

Co do zasiłku pogrzebowego to zakłady pogrzebowe tak dostosowały ceny do tego zasiłku że z niego nic nie zostaje. Co do księży "co łaska 1200 zł" to skandal, takie coś nie powinno mieć miejsce.

Natężenie świadomości w zmianie swej osobowości

od młodości do starości, coraz łatwiej coraz prościej

naprężenie chceń wzmożonych i nieumień poronionych

rozrywanie własnej jaźni, realizmem wyobraźni

z kogoś całkiem przeinnego, w kogoś całkiem przeinnego

z wychowania w zachowanie, z wyuczenia w wydumanie

 

Coraz częściej jesteśmy świadkami braku podstawowych ludzkich odruchów polegających na udzieleniu człowiekowi pomocy w bardzo prozaicznych sytuacjach życiowych. Dlaczego jest tak bardzo niskie poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka znajdującego się w potrzebie. Dlaczego tak się dzieje, co ma na to wpływ i, czy temu można przeciwdziałać.

Nie wlewając sobie oraz nam podobnym, stwierdzam, że wszystko zależy od tzw. inteligencji emocjonalnej. W niej właśnie zawarta jest umiejętność dostrzegania, oraz rozpoznawania emocji w drugim człowieku, a więc szeroko rozumiana empatia. Ludzie, którzy posiadają łatwość w nawiązywaniu stosunków z innymi, którzy potrafią niewerbalnie rozpoznać tkwiące w człowieku emocje, są lepiej odbierani przez najbliższe jemu otoczenie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że można nabyć te wszystkie umiejętności po prostu ucząc się ich już we wczesnych latach dzieciństwa. Zatem chwała Tobie i nam podobnym. Podziękuj za to swoim rodzicom he he :smile:

Swoją drogą, to widzę, że podzielacie "moje poglądy" - znaczy się jakieś pokrewne osobniki :P żart

 

Odnośnie samego programu. To ileż to razy przekraczano ten czas. Tą "sakramentalną" minutę. Ale też nie oto mi chodzi. Tylko, że po rozłączeniu rozmowy, nic a nic, co mogłaby ta Pani usłyszeć ze swego telewizora, nie powiedziano ze zwykłych ludzkich odruchów.

Ot co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko mi się zdarza pochwalić program TVN24 – dzisiejsza „Kropka nad i” Kto widział, ten już wie?!

Podobała mi się bardzo Pani prowadzącą - ale najbardziej jej zaproszony Gość.

Widać, że można. Osoba głośna, impulsywna, zmieniła się w człowieka spokojnego i wyważonego. A przede wszystkim czarowny język w tonie budującym wiarygodność w składanych deklaracjach. I to najbardziej mnie zdumiało. Nic tylko pogratulować. Gratuluję. I oby tak częściej. Chciałoby się rzecz zawsze.

Specjalnie piszę nie personalnie, bezosobowo i bez merytorycznej oceny treści programu, by nie być posądzony o polityczność posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bogdan po twoich postach wnioskuję że jesteś osobą wykształconą, oczytaną i.t.p , a tak piszesz, przypomnij sobie programy prowadzącej w dni po katastrofie Smoleńskiej, ten płacz, wyłącznie dobre słowa o osobach które się wcześniej atakowało, a później wrócił język agresji i insynuacji. To tylko pozory, pozory i jeszcze raz pozory, ja niestety jestem sceptyczny co do zmian akurat tego redaktora, no ale może... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba głośna, impulsywna, zmieniła się w człowieka spokojnego i wyważonego. A przede wszystkim czarowny język w tonie budującym wiarygodność w składanych deklaracjach. I to najbardziej mnie zdumiało. Nic tylko pogratulować.

Monika Olejnik różnie wpływa na ludzi. Pan profesor widać ją lubi i uruchamia hamulce, co moim zdaniem jest błędem. Telewizja informacyjna powinna pokazywać naturalne postawy. Choć studyjne tło Kropki, trzeba przyznać, uspokaja.

Szkoda tylko, że rano w tvn24 jest cszynka. Ale to i tak dobrze, że nie w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...