Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem, ciągle się kompromituję. Nawet zaczynam odbierać to jako komplement od Ciebie :) Parafrazując słowa klasyka z maila "mógłbyś choć w jeden weekend wykazać że jesteś poważny" :) Bo jeśli dyskusję chcesz sprowadzać do stylu "Tata a Marcin powiedział że jego Tata powiedział" to jednak dyskusji powagi nie dodaje.

Miłego piątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mateusz2006 napisał:

tak piszę jeden z portali.

Który? Bo najpierw sugerujesz że nie byli, a teraz z kolei flagi :)

Ale skoro piszesz o flagach to mam nadzieję nie umknęło Ci również że oprócz flagi UE spalono wczoraj także flagę Niemiec. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Marsz był państwowy. Rozumiem że dla Ciebie to nie problem że na marszu państwowym mówi się to co się mówi w oficjalnych przemówieniach liderów i robi to co robi. Jednak mamy inną wrażliwość obchodów państwowych. Ty mnie chcesz przekonać że maszerowanie w marszu z którego liderami się nie koniecznie zgadzasz jest OK. Możesz próbować :) Podziwiam. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja Cię nie zamierzam do niczego przekonywać. Pokazuję Ci także obrazki, które niekoniecznie pokaże TVN24 bo nie pasują im do narracji. Wczoraj w Faktach dziennikarz w każdym zdaniu mówił państwowy marsz, naprawdę dziennikarz ma widzów dla [beep], którym trzeba za każdym razem powtarzać jedną informację, bo inaczej nie przyswoją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dvbtowiec napisał:

A rozumiem. Czyli palenie flag to nie problem, ale powtarzanie że marsz państwowy to problem

Tutaj.  

Pokazał wybiórczo fakty skupiając się jedynie na incydentach co nie oddaje pełnego obrazu tego wydarzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tutaj" to co nawyżej jest wniosek z dyskusji, wynikający z tego że nastąpiła zmiana tematu, a nie twierdzenie że coś powiedziałeś :)

 

Ja nadal podtrzymuję, jeśli fundamentalnie nie zgadzam się z tezami wygłaszanymi przez liderów marszu, to nie firmuję go swoją osobą. To jak Cię postrzegają jest brane przez pryzmat liderów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mówię, że zdecydowana większość ma całkowicie gdzieś te wypowiedzi liderów i idzie z zupełnie innych pobudek. Nie możesz się z tym pogodzić, uznajesz, że biorąc udział musisz w 100 % podzielać coś. Ok ,ale inni mają inne na ten temat zdanie. Możesz to uszanować ?  

 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, skończcie mówić o "incydentach" czy manipulacji TVN24. To, że ktoś nie rozumie w jakim idzie marszu, a widzi tylko biało-czerwoną flagę, to nie moja wina, ze jest mało rozgarnięty. Zresztą tacy są Polaczki, nie ważne, że sika na dworcu, ważne, że z flagą. Tak swoją drogą, jak sika z biało-czerowną flaga to "incydent", ale gdyby sikał z tęczową flagą to "pewnie takie jest całe LGBT".

 

Marsz był państwowy, w marszu uczestniczyły grupy faszystowskie - i nie był to incydent. Było to działania zorganizowane, zaplanowane i organizatorzy pozwalali na to, by brali udział, głosili swoje hasła, mieli transparenty, które prawo nasze zakazuje. Seria podpalenie flagi czy zdjęcia z politykiem to tylko promil tego, na co przyzwalano. I tak jest co roku. A teraz podnieta, niestety także dziennikarzy, że sukces, bo nie było rozrób. Ja chyba zacznę sobie bić brawo, gdy wracam do domu i nie sprowokował mnie bruk.

 

Każdy kto bierze udział w marszu, to go wspiera. Bez względu na czy popiera liderów czy też nie. Zawsze można marsz opuścić, jeśli nie zgadza się ktoś z tym co tam się dzieje. Proste.

 

I pamiętaj. Patriotyzm zacznij od siebie , bądź dobrym człowiekiem, nie niszcz Polski, szanuj innych. Ale niestety Polaków kończy się tylko na biało-czerwonej fladze. Byle dużych rozmiarów i sąsiad widział. A przy okazji to sobie poskaczemy, pokrzyczymy kogo wsadzimy tu i tam. Żenujące i dla prosto ludu.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gimnastykujesz się aby wyjaśnić czytelnikom że  udział w marszu z którego liderami się nie zgadzasz nie jest jego firmowaniem, a firmowaniem flagi i święta. Naprawdę podziwiam Cie, ale fundamentalnie się z tym nie zgadzam. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. W tym marszu uczestniczyli ludzie także z Polski i z zagranicy, którzy nie powinni wgóle w nim uczestniczyć i firmować swoim wizerunkiem. Ale oczywiście organizatorzy tego marszu zapowiadali że jak co roku znowu te osoby z zagranicy zaproszą. Szkoda! :-(

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał:

Bo gimnastykujesz się aby wyjaśnić czytelnikom że marsz w marszy w którego liderami się nie zgadzasz nie jest jego firmowaniem, a firmowaniem flagi i święta. Naprawdę podziwiam Cie, ale fundamentalnie się z ttm nie zgadzam. 

Ok to podyskutuj z jego uczestnikami na ten temat . Ja nigdy nie brałem udziału. 

Skolro nie przeszkadza Wam, że TVN ma swoich widzów za [beep], którym w ciągu 2 minut trzeba z 20 razy powiedzieć, że marsz był państwowy to ok. Mi to uwłacza. 

PS. Proszę mi nie wyskakiwać,że skoro nie napisałem,że uwłacza mi przekaz TVP to znaczy,że nie uwłacza. To manipulacja, której tu dopuścił się dziś jeden z użytkowników. Nie oglądam programów informacyjnych TVP, więc nie wiem jaki tam był przekaz. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muza_tv napisał:

Marsz był państwowy, w marszu uczestniczyły grupy faszystowskie - i nie był to incydent. Było to działania zorganizowane, zaplanowane i organizatorzy pozwalali na to, by brali udział, głosili swoje hasła, mieli transparenty, które prawo nasze zakazuje.

W tym artykule jest trochę wyjaśnienia, dlaczego tak właśnie jest:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2143026,1,powtorka-z-lat-30-jak-skrajna-prawica-przejmuje-oboz-wladzy.read?src=mt

 

Wybaczcie naruszenie regulaminu, ale wydaje mi się, że jako uzupełnienie do dyskusji jest to konieczne. Poza tym w artykule jest też sporo wyjaśnień z historii, także o postaciach, które ten marsz upamiętnia i czci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wislok napisał:

 Skolro nie przeszkadza Wam, że TVN ma swoich widzów za [beep], którym w ciągu 2 minut trzeba z 20 razy powiedzieć, że marsz był państwowy to ok. Mi to uwłacza. 

Straszne :)

Poważny problem zdiagnozowałeś. 

 

A tu przykład innego marszu "Patriotyczno-religijnego" - taki charakter podczas rejestracji napisano.
https://tvn24.pl/programy/kalisz-doniesienie-do-prokuratury-po-marszu-11-listopada-5487717
 

Można napisać że i tu TVN24 wybrał obrazki pasujące do jego tezy, a osoby które były na marszu nie koniecznie zgadzały się z tym co było na scenie.
W innym linku https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-12/kalisz-antysemicki-incydent-w-centrum-miasta-tekst-statutu-kaliskiego-spalony/

czytamy:
 

Cytat

"Kilkaset osób wzięło dziś udział w marszu organizowanym przez grupę nacjonalistów i kontrowersyjnego Aleksandra Jabłonowskiego w Kaliszu" - napisano na portalu kalisznaszemiasto.pl.

 

"Jabłonowski wybrał Kalisz jako najstarsze miasto w Polsce do organizowania swojego marszu, bo ten warszawski uznaje za skompromitowany i sprzyjający rządom PiS” - czytamy na stronie faktykaliskie.pl

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...