Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś dorzucić od siebie, to podczas wszelkich zmian w TVN24 logo jest inne - bardziej wyraziste. Wygląda więc na to, że mają dwa - jedno "samotne" (bardziej ostre, z lepszym cieniem i większa czcionką w zegarze, tak jak w poście powyżej) i drugie, "sprzężone" z tickerem (rozmyte, z mniejszą czcionką w zegarze). Kiedyś zauważyłem moment "podmiany" jednego na drugie i widziałem, że to "zwykłe" przykryło to ostrzejsze. To taka mała ciekawostka.

 

Co do zmiany, nie byłbym jej taki pewien, bowiem niedawno też było samo logo na ekranie, a rano nic się nie zmieniło. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Chociaż przyznam się, że w pierwszy dzień po przejściu TVN24 na 16/9 nie podobały mi się zmiany. Wszystkie belki na ekranie miały zaokrąglone boki, logo TVN24 też było inne. Wolałbym ujrzeć te same grafiki po prostu bardziej naciągnięte w poziomie, by mogło się zmieścić więcej tekstu, a nie kombinowanie z innymi kształtami i żółtym kolorem. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

To logo, które nadawane jest teraz (czyli to z zapów) jest wersją jeszcze z czasów "niebieskiej" oprawy i scrolla. Najwidoczniej używają go jako logotypu zastępczego, gdy coś kombinują z grafiką ekranową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzalem rano fragemt w czasie poranku i szczerze... nie dopracowane... scroll jakies wielkie pole niebieskie maly napis tvn24 (nie lepiej logo, albo chocby mniej), ta grafika z prawej lewej (na szybko pisalem i sie zamotalem w kierunkach. jasne ze z lewej!) strony loga przez 15 minut ogladania zmienila sie z badziewia do nawet ladnej. musze sobie wyrobic opinie wieczorem, narazie neutral z malym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co mnie kulo w oczy jak ogladalem rano. na zywo znowu ta brzydka zulta belka lewa gora. JA CHCE CZERWONE nad tvn24, a jak juz musza to zolte nad logo! napis miejscowosci skad idzie transmisja tez nie tak. biale tlo belki i czarny napis bardzo ladnie, ale obawiam sie ze za male (dostosowane do zoltej nazywo) i zmiescie mi tu naprzykad Tomaszów Mazowiecki :) (dwie linie?) no i to zaokrąglenie... jakoś mam sentyment do ostrych krawedzi belek z 4:3... ale jak narazie zmiany progresywnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że co niektórzy na tym forum zawsze będą marudzić... No z pewnością wszystkim się nie dogodzi. Jednocześnie zmieniło się znowu kadrowanie studia - teraz postacie oraz grafika (np. pierwsze strony gazet) znów pojawiają się w miejscu safe-mode. Po tym jak wszyscy zaczęli narzekać, że nie widać części obrazu, tymczasowo wprowadzano kadrowanie jak w 4/3 - równocześnie z grafiką ekranową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tradycyjnie muszę sobie ponarzekać :P . Dzisiaj, kiedy zobaczyłem nową grafikę ekranową, byłem bardzo zadowolony. Belki "przyspawane" do ekranu z prawej strony, jednocześnie z zachowaniem w nich safe-mode - bardzo ładnie to wygląda. Niestety, kiedy zobaczyłem z lewej strony paska "coś", w czym podawana jest ramówka na najbliższe kilka godzin, a w czasie Poranka temperatura w dużych miastach w Polsce, to padłem :lol: . Zupełnie to "coś" tam nie pasuje, zresztą nie wiem, po co to tam jest.

EDIT: Poszczególne wiadomości na pasku informacyjnym są teraz oddzielone niebieskim prostokątem z napisem TVN24. Uważam, że lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast tego prostokąta było wstawione np. logo, tak jak w pasku sprzed marca 2006 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mogliby powrócić jeszcze do Normalnie pisanych wiadomości w tickerze, a nie z CAPS LOCKiem. :lol:

 

A jeśli chodzi o sam wygląd - jakoś nie przemawiają do mnie zaokrąglone rogi. Poza tym obraz dalej jest nieostry, a wiem że mogliby to poprawić. Wystarczyło wczoraj w nocy oglądać TVN24 (zapy Peter Parker) by zauważyć różnicę - stare logo TVN24 było niesamowicie wyraźne w porównaniu do belki obok niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami czytając niektóre Wasze posty mam wrażenie, że szukacie zaczepy na każdym kroku, aby tylko pisać o ciągłych złych stronach wprowadzenia formatu 16/9 do kanałów informacyjnych TVN. To dziwne, bo jeszcze kilkanaście tygodni temu był płacz, lament i zgrzytanie zębów z powodu ciągłego braku 16/9 w TVN24. Potem gdy informacja o zmianie formatu wyciekła do internetu zaczęliście się cieszyć, że TVN24 wreszcie się rozwinął itp., itd. 2 marca wprowadzono 16/9 i ludzie na forach zaczęli się wypłakiwać, że to różne problemy mają z formatem, że to obraz za mdły (z niektórymi opiniami się zgadzałem, nie zaprzeczam). Potem TVN24 zdając sobie sprawę z konsekwencji wprowadzenia formatu 16/9 (niektórzy z widzów nawet nie wiedzą na czym to polega, ale to szczegół) zaczął wdrażać zmiany, najpierw u siebie w środku, potem włączając to dziś do emisji. Znowu płacz i lament. Teraz o belkę z lewej strony, żółty pasek, jakieś [beep]oły typu ''mogłoby być logo na pasku'', ''treść na pasku pisana jest caps-lockiem''. Jakoś jak TVP INFO nadawało przez kilkanaście miesięcy treść pisaną caps-lockiem na tickerze to nikt nie płakał. Może zamiast przyczepiać się do [beep]ół, cieszcie się tym co macie - w końcu macie to co chcieliście. TVN postarał się uszczęśliwić jak tylko można było. Większych zmian już nie będzie chyba, że pod względem jakości obrazu - tutaj nie jestem do końca pewny. Ale to będzie jedyna najbardziej sensowna zmiana jaką będziecie mogli najprawdopodobniej oglądać. Pokrótce:

 

Niestety, kiedy zobaczyłem z lewej strony paska "coś", w czym podawana jest ramówka na najbliższe kilka godzin, a w czasie Poranka temperatura w dużych miastach w Polsce, to padłem :lol: . Zupełnie to "coś" tam nie pasuje, zresztą nie wiem, po co to tam jest.

 

Ten bajer jest po to, aby zapełnić lukę po lewej stronie. Zresztą o tej opcji już pisaliśmy i ta była najbardziej sensowna. Dlatego została wprowadzona. A to wszystko po to, aby zaoszczędzić kolejnych narzekań. Jak widać nie udało się. :]

 

EDIT: Poszczególne wiadomości na pasku informacyjnym są teraz oddzielone niebieskim prostokątem z napisem TVN24. Uważam, że lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast tego prostokąta było wstawione np. logo, tak jak w pasku sprzed marca 2006 roku.

 

Najlepiej jakby w ogóle nie nadawali paska. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Ten bajer jest po to, aby zapełnić lukę po lewej stronie. Zresztą o tej opcji już pisaliśmy i ta była najbardziej sensowna. Dlatego została wprowadzona. A to wszystko po to, aby zaoszczędzić kolejnych narzekań. Jak widać nie udało się. :]

Wiesz... O wiele, wiele lepiej byłoby, gdyby zamiast tego by dali:

a) logo aktualnie nadawanego programu (Poranek TVN24, Dzień na żywo, Prosto z Polski, Skaner polityczny, Fakty po faktach, Magazyn 24 Godziny, Szkło kontaktowe, Dzień po dniu itp, itd)

lub

B) w górnej części tego panelu prognoza pogody (lub aktualne warunki - coś na wzór Russia Today), a w dolnej notowania giełdowe (lub walutowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo co się upodabniać do zagranicznych stacji. Oczywiście takie bajery mogą ciagle dopracowywać, ale najważniejsze, że już wszystkie najważniejsze ''błędy'' 16/9 w TVN24 zostały usunięte. Jest dobrze a, że kilka kosmetycznych - przynajmniej przez Was uważanych - błędów się znalazły to zupełnie inna kwestia. Po prostu niektórzy przyczepiają się do mało istotnych kwestii. Jakby luka nie była zapełniona po lewej stronie to byłby płacz. I tak w kółko.

 

Jedno się nie zmieniło - nie wszystkim się dogodzi. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest do d... Prawa strona zagospodarowana prawidłowo ale z lewej jakiś [beep] prostokąt informujący w kółko kto będzie gościem, którego treść również można by wciągnąć do paska. Poza tym cztery paskobelki to już chyba przesada, zasłaniają 1/3 obrazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żółty pasek ''na żywo'' nad logiem jest emitowany podczas programów live. Podczas łączeń reporterskich na żywo żółta belka ''na żywo'' jest umieszczona w lewym górnym rogu.

I po co takie rozbieżności? :?

 

A jeśli chodzi o format 16/9, to proponuję przejść się do analogowych kablówek - prawdopodobnie wszystkie puszczają TVN24 w letterboxie. Kiedyś podczas programu "Prosto z Polski" pokazywali ludzi oglądających TVN24 z safe-mode na TV 4/3 - oczywiście w letterboxie. Pytanie więc dla kogo jest ten safe-mode (bo dalej on jest, tylko bardziej dopracowany)? Dla abonentów C+ posiadających Mediasaty! Dlaczego? Bo technicy z Cyfry+ (a nie sam tuner, bo on jest bardzo dobry) nie chcą wypuścić nowego softu, który przy ustawieniu "4/3" wrzucałby obraz do letterboxa! Dzięki takiemu zabiegowi, mielibyśmy TVN24 z 2 marca oraz wszystkie kanały tematyczne Cyfry+ mogłyby również przejść na format 16/9 bez safe-mode, gdyż nowsze tunery C+ (np. Thomson) już wrzucają obraz do letterboxa. A kablówki? Dać im czas na przełączenie się. Pewnie i tak 99% robi tak jak napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...