Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aktywny poseł nie może otrzymać Orderu Orła Białego, dziękuję bardzo, koniec dyskusji. Ale oczywiście nasz "miłościwie" panujący rząd ma to kompletnie gdzieś, bo ich prawo i ustawy nie obowiązują. Zresztą dziwnym trafem otrzymuje je akurat po emisji materiału, który go kompromituje na każdym polu i jest podstawą do wielu zarzutów.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelgor napisał:

Możesz zakrzyczeć wszystkich swoimi przekonaniami, ale słuszność przyznania orderu temu panu jest żadna, szczególnie za ostatnie zasługi.

To kolega dziwnie pobudzony, od stacji oczekiwałbym filmu podsumowującego uczciwie całościowy dorobek.  Ordery dostało jeszcze dwie osoby, wszystkie je łączy KOR i działalność opozycyjna. Reszta to dorabianie przez Was teorii.. Beze mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Frontowiec napisał:

TVN 24 powtarza teraz reportaż o podkomisji smoleńskiej, w związku z przyznaniem Orderu Orła Białego dla Antoniego Macierewicza.

Czyli zrobiono praktycznie ten sam trik, jak swego czasu TVP robiła, bo tam też kilkukrotnie niektóre dokumenty pokazywano. Zaś co do samej kwestii przyznania orderu, to powiem tak - biografia Macierewicza jest o wiele bardziej bogata i wieloznaczna niż tylko ostatnie lata. Zadałbym raczej pytanie, dlaczego dopiero teraz, i to nie przy okrągłej rocznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Reszta to dorabianie przez Was teorii.. Beze mnie. 

Odtwórz sobie raz jeszcze przemówienie Prezydenta i Macierewicza. 

Nie ma tu żadnego dorabiania teorii. Pierwszy mówił że to odrer także za działalność w wolnej Polsce, drugi mówił o katastrofie smoleńskiej którą kolejny raz nazwał zbrodnią. 

Jeśli to order za działalność w KOR, to co tam robiły te wrzutki? 

Nie słyszałeś tego, czy celowo manipulujesz? 

 

Osobiście uważam że za działność w KOR odznaczenie się należy, ale słusznie TVN24 odbiera to odznaczenie za całokształt, co wyraźnie pada w wypowiedziach na uroczystości. 

TVN24 ma zatem uzasadnione wątpliwości co do tego jaka była intencja przyznania orderu. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

To kolega dziwnie pobudzony, od stacji oczekiwałbym filmu podsumowującego uczciwie całościowy dorobek.  Ordery dostało jeszcze dwie osoby, wszystkie je łączy KOR i działalność opozycyjna. Reszta to dorabianie przez Was teorii.. Beze mnie. 

Dobrze wiem co mówił prezydent i ten poseł. TVN 24 ma prawo komentować to wydarzenie jako niejednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Odtwórz sobie raz jeszcze przemówienie Prezydenta i Macierewicza. 

Nie ma tu żadnego dorabiania teorii. Pierwszy mówił że to odrer także za działalność w wolnej Polsce, drugi mówił o katastrofie smoleńskiej którą kolejny raz nazwał zbrodnią. 

Jeśli to order za działalność w KOR, to co tam robiły te wrzutki? 

Nie słyszałeś tego, czy celowo manipulujesz? 

 

Osobiście uważam że za działność w KOR odznaczenie się należy, ale słusznie TVN24 odbiera to odznaczenie za całokształt, co wyraźnie pada w wypowiedziach na uroczystości. 

TVN24 ma zatem uzasadnione wątpliwości co do tego jaka była intencja przyznania orderu. 

Ja nie zyje polityka 24 godziny na dobę, wczoraj zaś uczciwie pracowałem na chleb wieczorem w porze wszelkich dzienników,  a jak juz bylem po pracy oglądałem pożegnalny mecz Federera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wislok napisał:

Ja nie zyje polityka 24 godziny na dobę, wczoraj zaś uczciwie pracowałem na chleb wieczorem w porze wszelkich dzienników,  a jak juz bylem po pracy oglądałem pożegnalny mecz Federera. 

Świetnie, mam podobnie. Jednak z przekonaniem zarzuciłeś stacji manipulację, a użytkownikom dorabianie teorii, jak się okazuje nie znając sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje, dokument Piotra Świeczka nie jest dokumentem przedstawiającym całokształt działalności  Macierewicza i o tym pisałem. Tutaj mamy relację i prezydent RP Andrzej Duda wyjaśnił dokładnie za co wyróżnienie dostał między innymi A. Macierewicz. Mowa jest o KOR( niemal cala wypowiedź) i obronie terytorialnej. https://www.google.com/amp/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2022-09-23/antoni-macierewicz-otrzyma-order-orla-bialego-odznaczeni-takze-miroslaw-chojecki-i-piotr-naimski/

Macierewicz gdyby mówił o wojnie na Ukrainie to znaczyłoby, ze dostał odznaczenie za walkę na froncie? Naprawdę już nie pływamy w absurdzie, bo odznaczony coś tam mówił... Mógłby mówić i o bezpieczeństwie żabek.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent RP planuje swój kalendarz z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak znam życie decyzja o nadaniu odznaczenia jak i pewnie termin ustalony przed emisją dokumentu TVN 24. Tutaj byly wpisy sugerujące, ze decyzja o nadaniu odznaczenia jest związana ściśle z emisja dokumentu, wręcz odpowiedzią na niego. Bez twardych dowodów, ze tak było to tak to jest dorabianie teorii przez użytkowników i stację telewizyjną, która powtarzając swój dokument to wprost sugeruje  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vinni napisał:

Aktywny poseł nie może otrzymać Orderu Orła Białego, dziękuję bardzo, koniec dyskusji. Ale oczywiście nasz "miłościwie" panujący rząd ma to kompletnie gdzieś, bo ich prawo i ustawy nie obowiązują. 

 

Kiedyś zegarek, dziś Order. Co rząd, to obyczaj, jedni warci drugich. A ślepcy widzą tylko błędy tych drugich.

 

A problem z Macierewiczem jest taki, że Order otrzymał zdecydowanie o kilka lat za późno. Bez wątpienia moment wybrano niefortunny. Ale robienie z tego mega afery przez "niezależnych dziennikarzy" z TVN24 pachnie propagandą antyrządową. Owszem, krytycznym należy być, ale na pewno nie mamy do czynienia z aferą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad Piasecki w programie "Kawa na ławę" powiedział że redakcja o sprawie dowiedziała się o godzinie 12:00 w dniu uroczystości, czyli na 3 godziny przed. 

Redaktor podkreślił że zazwyczaj o takim wydarzeniu było wiadomo przynajmniej kilka dni wcześniej. 

Jak sam mówił od 20 lat wykonuje zawód dziennikarza i nie pamięta przypadku aby na ostatnią chwilę informowano o tak wysokim odznaczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Konrad Piasecki w programie "Kawa na ławę" powiedział że redakcja o sprawie dowiedziała się o godzinie 12:00 w dniu uroczystości, czyli na 3 godziny przed. 

Redaktor podkreślił że zazwyczaj o takim wydarzeniu było wiadomo przynajmniej kilka dni wcześniej. 

 

A może na poważnie nie potraktowano wrogich mediów antyrządowych, uprawiających coraz ostrzejszą propagandę? Dziś TVN24 - podobnie jak TVP Info - to nie pełni roli medialnej, tylko stało się narzędziem propagandy (nie widzą tego tylko zwolennicy partii, z którą TVN24 się utożsamia i coraz mniej się z tym kryje).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że w Polsce od 2005 r. rządzi duopol polityczny (jedna partia rządzi, druga jest w opozycji i odwrotnie; i tak w kółko), dlatego ok. 60-70% Polaków może być zaślepionych. A ponieważ ja nie sympatyzuję z żadną z tych partii, to dla mnie sprawa jest oczywista:

 

1) TVP INFO jest narzędziem propagandy w rękach partii rządzącej.

2) TVN24 jest narzędziem propagandy w rękach największej partii opozycyjnej (w przeszłości przez 8 lat rządzącej).

 

Żadna z tych stacji TV nie pełni roli, którą powinny pełnić media. Stały się narzędziami w rękach nieodpowiedzialnych polityków.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz że TVN24 jest finansowany ze składek partyjnych? :)

TVN24 nie jest stacją idealną, ale pamiętam doskonale wiele materiałów krytycznych za różnych rządów. Taka jest rola stacji informacyjnej, krytyka rządzących, gdyż mają realny wpływ na życie obywateli. 

 

Niezależnie od tego jakie masz zdanie o TVN24 uczciwie przyznaj że depesza o uroczystości o godzinie 12:00 w jej dniu, jest dość nietypowa. Z tym z redaktorem Piaseckim się zgadzam. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Taka jest rola stacji informacyjnej, krytyka rządzących, gdyż mają realny wpływ na życie obywateli. 

 

Zgadza się: TVN24 w latach 2007-2015 krytykowało rządzących, ale znacznie częściej wówczas krytykowano największą partię opozycyjną. Do dziś dnia pamiętam wielotygodniowe wywody "ekspertów" w tej telewizji z 2015 r., gdzie podkreślano, że pomysł 500+, rzucony na stół przez ówczesną partię opozycyjną w ciągu 2-3 lat zrujnuje finanse publiczne, przez co tak naprawdę nie zostanie on wprowadzony (nazywano to wprost "kiełbasą wyborczą"); usłyszenie innych opinii graniczyło z cudem (a takowych było sporo, ale niekoniecznie przebijały się w TVN24). Czas pokazał, że te wielotygodniowe wywody nie były nic warte, a eksperci okazali się "ekspertami'.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 500+ nie zrujnowało budżetu ? W powodzi "darowizn" to się zatraciło ale na początku 500+ było ogromnym obciążeniem. 500+ miało przeciwdziałać spadającej demografii, co wiadomo już nic nie dało... to nagle rząd ogłosić że to program socjalny.

 

Telewizje nie finansowane z budżetu powinni krytykować rząd a TVP powinna być obiektywna bo ją finansują WSZYSCY Polacy ale wiemy dobrze że tak nie jest.

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziennikarze zaczynają  mówić językiem polityków np. Trybunał Julii Przyłębskiej, neoKRS to znaczy, ze staja się tubą tychże polityków. Taki język zauważam w serwisach informacyjnych tej stacji( prosze nie wjeżdżać mi z TVP jestesmy w wątku Tvn24). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...