Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Discovery pomału wyrasta na potęgę medialną w naszym kraju. Od dawna przodują płatnymi kanałami dokumentalno-rozrywkowymi. Teraz Eurosport sprzątnął sprzed nosa skoki i biegi narciarskie samej TVP. Dyscypliny szeroko u nas oglądane ostatnio. A niedługo być może uda im się przejąć Ekstraklasę od NC+. W dodatku w dalszej perspektywie mogą przejąć TVN, dzięki czemu zaistnieją w bezpłatnej NTC. Nawet jeśli to się nie uda, to na pewno wystartują w konkursach na MUX-8 z co najmniej 2 kanałami. Cyfrowy Polsat na pewno zaczął się ich obawiać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite przejęcie też nie jest wykluczone. Amerykanie mają sporo kasy na inwestycje. Gdyby naprawdę im zależało i by znowu po cichu się dogadali, to niestety NC+ nie ma szans. Czeka ich przecież renegocjacja innych lig. To też będzie kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tak dużo pieniędzy (na Polskę) że nie dają rady całkiem przejść na HD. Czy Discovery kiedykolwiek wspomniało o wejściu z takim kanałem na PL? (Oprócz reklam co było powodowane jedynie większym wydojeniem kasy). Wiem że byście chcieli nowe kanały w HD i najlepiej w NTC za darmo, ale po Discovery/Eurosport bym się tego nie spodziewał.

Jedyne co jest możliwe to DMAX czyli kanał 'powtórka'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnijmy się o rok. Fox miał być od stycznia... a ESP PL od kiedy?

To jest nieprawda. Nikt o konkretnej dacie startu nie mówił. FOX tylko się zastanawiał. I nadal się zastanawia, nie podjął decyzji. Podobnie jest z Discovery i Eurosportem. Nadawca oficjalnie niczego konkretnego nie mówi. Nie zdradza się planów inwestycyjnych. Dużo zależy od przejęć Discovery innych podmiotów i rozstrzygnięć konkursu na MUX-8. Dlatego na razie będą milczeć i nie będzie konkretów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja nie wierzę, że nasza KRRiT pozwoliłaby sobie na taką wpadkę i wpuszczenie Eurosportu do DVB-T. Nasi hegemoni medialni nie po to tyle wysiłku wkładali w to, żeby w zasadzie po wprowadzeniu DVB-T status quo jeśli chodzi o to do kogo idą wpływy z reklam zostało zachowane. Myślę, że więcej się zrobić nie dało, bo w zasadzie głównie Puls im "fika". Tak więc Eurosport/Discovery może nawet rozważa wariant niemiecki, jednak w naszych realiach nie ma na to szans i maks co mogą zdziałać to DMAX (lub coś w ten deseń) ale też łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co to za wysiłek został włożony? Trudno żeby wybrany został kanał, który nie startował w konkursie. Wyraźnie w MUX-1 postawiono na różnorodność tematyczną. Dwa kanały muzyczne były wyjątkiem, chociaż też do różnych grup docelowych, ale pierwotnie wybrany został Kino Polska Nostalgia. Być może gdyby nie Polsat Sport News, to wygrałoby np. Orange Sport Info, które startowało w pierwszym z konkursów na MUX-1. Nie chce mi się wierzyć, żeby Eurosport nie był przynajmniej jednym z faworytów, gdyby rzeczywiście wystartował w konkursie. Ale kanały tematyczne te najlepiej postrzegane generalnie się do DVB-T nie garnęły, co innego te, które powstały specjalnie z myślą o telewizji naziemnej. Bo kogo z odpowiednim zapleczem finansowym i potencjałem nie wpuszczono? DMAX, Superstację, TELE 5, kanał filmowy od ZPR... W pierwszym z konkursów na pierwsze 4 miejsca jeszcze właściciele stacji nie podchwycili, jak wielki potencjał ma DVB-T w Polsce. ATM Rozrywka okazało się zawodem, ale i tak jakoś uzupełnia ofertę naziemną. Teraz dojdzie ten MUX-8, być może z DMAX-em, choć tu jest to pytanie, jak wiele osób będzie miało odpowiednie anteny, żeby odbierać MUX-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cały czas przejmowano się nielicznymi, którzy mają problem z antenami, to regularna transmisja telewizyjna nie powstała by do dzisiaj. Jestem przekonany, że jak na MUX-8 pojawi się jakaś wersja Eurosportu, to wielu będzie zdeterminowanych do poprawnego odbioru. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne "na pewno":

 

Według naszych informacji Eurosport rozważa wszystkie opcje, również otwarcie własnego ogólnodostępnego kanału. Wszystko zależy od ustawy o radiofonii i telewizji i od tego, jakie imprezy rada każe transmitować w otwartych kanałach. Jeśli znajdą się na tej liście tylko mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, wtedy Eurosport zapewne podzieli się prawami z TVP lub inną stacją. Opcja z otwarciem nowego kanału byłaby bardziej prawdopodobna, gdyby rada nakazała transmitować w otwartym kanale zawody Pucharu Świata. Byłaby to jednak kontrowersyjna decyzja: skoro ogólnodostępne muszą być cotygodniowe zawody skoczków, to dlaczego nie również np. ekstraklasa piłkarska?
Pełny artykuł na sport.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...