Jump to content
 • 0
Ramirez

Problem z częstotliwością 10719 V

Question

Witam. Taki nietypowy problem z częstotliwością 10719 i przełącznikiem diseqc. Może ktoś rozwikła tą zagadkę.  Antena 80 cm plus dwa konwertery Universal Inverto Black Premium. Pierwszy na cztery wyjścia do Hot Birda ( podłączony na 3 wyjścia a tym jedno w diseq 2/1) Drugi konwerter na dwa wyjścia do Astry 19.2. Jedno używane z diseqc 2/1) Sygnał bezpośrednio z konwertera SNR 15 dB, sygnał na wyjściu z przełącznika diseq tez 15 dB, potem sygnał idzie do sumatora DVBT/SAT i tam sygnał jest identyczny poza tą nieszczęsną częstotliwością 10719 gdzie z 15 dB spada na skaczące 11.5-12.2 dB. Pozostałe częstotliwości maja sygnał identyczny jak na wyjściu z konwertera. Co tu jest grane? Co tu może zakłócać. Ze trzy rożne sumatory sprawdziłem i to samo, na innym diseqc też. Złącza kabli jeszcze raz robić mimo że według mnie są dobrze porobione. Czy ten konwerter Black Premium x4 taki kapryśny? Instalacja DVBT bez zasilania. z kanałami 6,24,25,42,55,58 Jak połączę konwerter z pominięciem diseqc prosto na sumator DVBT/SAT sygnał jest 15 dB

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Masz za silny sygnał z naziemnej albo masz blisko maszt komórkowy i wchodzi LTE i psuje Ci SNR.

10719 - 9750 = 969 MHz.

Ta jedna częstotliwość zawsze była problematyczna jeśli chodzi o sumę z naziemną.

 

 

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Może pomoże założenie filtru LTE wycinającego wszystko powyżej K60 na wejściu TV naziemnej w tym sumatorze. Poza tym obawiam się, że konstrukcja tych sumatorów jest taka, że nieco tłumią częstotliwości w pobliżu 950 MHz (nie przenoszą równomiernie całego pasma 950 - 2400 MHz).

Edited by adrian1981
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Całkiem możliwe że to kwestia stacji LTE. Nie pisałem o tym aby nie sugerować. 150 metrów od domu jest stacja  prawdopodobnie 2 lub 3 operatorów a antena UHF Emme Esse LOG 560 skierowana jest prosto w kierunku BTS. Spróbuję zamontować taki filtr. Zobaczymy czy będzie różnica. Tylko zastanawia mnie to że bez diseqc sygnał jest już normalny. Ale w tym tygodniu jeszcze spróbuję pokombinować jak będzie czas.

 

Edited by Ramirez

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Wszystko wskazuje na to ze zakłócenia były od LTE. Zamiast jednej anteny combo vhf/uhf kupiłem zwrotnicę plus dwie anteny UHF ( z dopiskiem filtr LTE) . Starą do odbioru VHF i antenę FM. I sygnał na 10719 poprawił się na 13.2-13,50 dB ale już bez losowych zakłóceń obrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...