Skocz do zawartości

Unicable a diseqc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, czy konwerter Inverto Unicable + Twin

https://hollex.pl/konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp-p-491.html

można połaczyć poprzez wyjscie unicable z mediaboxem nc+ (tak, można), a zwykłe wyjscie połączyć do przełącznika diseqc (8/1) i puścić do kolejnego tunera. Czy będzie to działać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego połączenie wyżej wymienionego konwertera Inverto Unicable (Wyjście unicable) do przełącznika diseqc (4/1) następnie do rozgałęźnika (1/2) i do dwóch dekoderów (Evobox PVR) i (Nbox Recorder ADB 5800sx) na początku działało bez zarzutu , po paru miesiącach losowo zaczęło przerywać i gubić sygnał aż do wczoraj kiedy całkowicie odmówiło współpracy i diseqc przestał przepuszczać sygnał. Problem dotyczy tyko sygnału z wyjścia unicable. Sygnał z pozostałych zwykłych konwerterów odbierany jest poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Szymex24 napisał:

Zepsuł się przełącznik diseqc który przestał przepuszczać sygnał z wyjścia unicable. Sprzedawca w sklepie którym to kupowałem zasugerował mi że mogę to podpiąć w ten sposób i nie powinno być problemu.

Zmień doradcę w zakresie konfiguracji sprzętu satelitarnego bo ten sprzedawca to akurat na tym się nie zna. Nie łączy się unicable z diseqc. Lub precyzyjniej ja bym tak nie robił ale może też się nie znam.

Jeżeli potrzebujesz mieć na nbox i evobox pvr sygnał z drugiego satelity musiałbyś użyć dużo bardziej rozbudowanych i kosztownych komponentów a poza tym to oprogramowanie tych dekoderów z tego co wiem nie wspiera takich rozwiązań.

Diseqc na zwykłych konwerterach tak ale nie na unicable.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...