Jump to content
Frontowiec

Relacje na żywo w zagranicznych telewizjach informacyjnych

Recommended Posts

Skoro jest wątek polski, to musi być zagraniczny.

 

Większość zagranicznych telewizji informacyjnych (CNN, BBC World News, Euronews, France 24) emituje teraz relację pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Niemiecki Tagesschau 24 emituje bez komentarza zdjęcia na żywo z Paryża, kilka minut wcześniej było wydanie specjalne ''Tagesschau'' poświęcone pożarowi Notre Dame - prowadził je Jens Riewa, tam byłą relacja na żywo korespondenta ARD w Paryżu.

 

Południowokoreański KBS News 24 śpi - emitują teraz powtórkę ''KBS News 9''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azjatyckie telewizje bardzo często zajmują się swoimi sprawami,czy to KBS, NHK bądź CCTV/CGTN. Al Jazeera to samo, chociaż częściej relacjonuje niektóre rzeczy wraz z zachodnimi telewizjami w porównaniu do Japonii czy Chin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemniej w przypadku telewizji koreańskiej mnie to dziwi. Mało osób sobie zdaje sprawę, że różne odłamy chrześcijaństwa są dominującym wyznaniem Korei Południowej (protestanci - ok. 20%, katolicyzm -10%, dla porównania buddyzm - 15%) i jest to wiara bardzo żywa wśród Koreańczyków. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co to ma do rzeczy? Taki pożar to nie tylko tragedia religijna, ale i cywilizacyjna i kulturowa na przestrzeni setek lat. Bez względu czy dotyczy to chrześcijaństwa czy innych wymysłów.

 

Jeśli tak na to patrzysz, to jakie były relacje w Czechach, które są krajem chrześcijańskim, ale jedynie wśród ok. 10% obywateli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No oczywiście nie ma t żadnego związku. Podobnie jak nie miało żadnego związku gdzie pokazywano gdzie płonął meczet al-Aksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Parlament Europejski wybrał Ursule von der Leyen na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej. W Niemczech, czyli kraju nowej przewodniczącej KE, tak to wyglądało:

 

- RTL po serialu ''Alles was zahlt'' wyemitował o 19:35 pięciominutowe wydanie specjalne ''RTL Aktuell'', które prowadził Peter Kloeppel.

- Euronews przerwał swój program gdy przewodniczący PE David Sassoli podał wyniki głosowania.

- Tagesschau 24 emitował swój program specjalny do 19:45, Phoenix do 20:00, WELT do 20:05.

 

Obecnie program specjalny jest emitowany na kanale informacyjnym n-tv.

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemieckie stacje informacyjne żyją dzisiejszą wyprawą 16-letniej szwedzkiej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg do USA przez Atlantyk jachtem,  n-tv dzisiejszy ''News Spezial'' o 13:30, 16:30 i 17:30 poświęca Grecie Thunberg i zainicjowanymi przez nią protestami ''Fridays For Future'' w Niemczech,  n-tv i Welt transmitują teraz konferencje prasową 16-latki (CNN International, BBC World News czy France 24 tego nie transmitują).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. W niemieckich stacjach telewizyjnych jest to temat numer 1 zaraz po wyborach do Landtagu w Brandenburgii i Saksonii, gdzie na kanale parlamentarnym Phoenix lecą na żywo uroczystości w Warszawie, natomiast na Das Erste dzisiejszy ''Presseclub'' również jest poświęcony dzisiejszej rocznicy, gdzie także było łączenie na żywo z korespondentem ARD w Warszawie.

 

Uroczystości w Warszawie również są relacjonowane w BBC World News, Euronews, Canal 24 Horas i DW TV.

 

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w nocy w niemieckim mieście Hanau koło Frankfurtu nad Menem doszło do strzelaniny w dwóch nocnych barach z shishą. Wśród ofiar jest 11 osób, w tym sprawca strzelaniny i jego matka.

 

- Das Erste o 9:55 i 10:45 wyemitowało wydanie specjalne "Tagesschau", które również było emitowane na antenach Tagesschau24, Phoenix i hr Fernsehen.

- ZDF o 10:25 wyemitowało wydanie specjalne "Heute", gdzie temat strzelaniny w Hanau jest również omawiany w programach "Drehscheibe" i "ZDF Mittagsmagazin".

- RTL w swoim południowym magazynie "Punkt 12" również poświęca ten temat, gdzie na górze pojawia się ozdobnik "Terror im Hanau" (choć bardziej to tematy plotkarskie zajmują więcej czasu niż Hanau).

- Sat 1 planuje na 12:55 i 14:55 wydanie specjalne "Sat.1 Nachrichten".

- hr fernsehen emituje obecnie wydanie specjalne "Hessenschau".

 

Informacje z Hanau na bieżąco są także na kanałach informacyjnych Tagesschau24, Phoenix, n-tv, Welt i Euronews (choć na Euronews to bardziej jest pokazywany czerwony pasek).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli interesuje kogoś z Was bieżące śledzenie sytuacji związanych z koronawirusem można zwrócić uwagę na kanał Al Jazeera Mubasher.

Pokazują zmiennie wybrane kamery miast świata z przeplotem statystyk na ekranie.

Kanał nadaje na HotBird - FTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie telewizja, ale też związane z mediami. Na Twitterze jest dosyć dużo wpisów dotyczących Białorusi w języku tureckim na tle reszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...