Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pod jednym podpięty pendrive 16gb (kingston microduo), a pod drugim MAG-iem WD 500gb 3.0, wszystko działa jak należy :D
A da się oglądać jeden kanał, a nagrywać inny? Jak to wygląda?

 

Można nagrywać dowolny kanał i oglądać dowolny.

 

Można nagrywać np. w SD i zatrzymywać kanał.

W motorollach można 3 nagrywać ale to dysk wbudowany tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Pani w BOK mojego operatora też mnie oszukała przy podpisywaniu umowy, bo na pytanie o zamrożenia/rozmazania obrazu (takie jak przy DVB-t jak ktoś kosi trawę albo przelatuje helikopter nad blokiem) powiedziała, że nie ma żadnych zakłóceń. A to nie prawda, bo przynajmniej raz na miesiąc (i nie przy przełączaniu kanałów tylko w trakcie spokojnego oglądania) zdarza się rozmazanie obrazu.

Czekam z niecierpliwością (od trzech miesięcy) na rozwiązanie sprawy :?

 

 

Raz na miesiąc? To się chłopie ciesz :D.

 

Dzięki za pocieszenie. Od razu mi ulżyło :lol2:

Pocieszające są też białe piksele pojawiające się na czarnym i ostrym obrazie HD. Taki mały bonusik dla maruderów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Będę wdzięczny za informacje jak będzie wiadomo coś więcej :)

 

Dla obecnych klientów cenowo wielkich rewolucji nie będzie (nowa oferta w ramach tej samej ceny), niestety dla nowych będzie drożej.

Kto jeszcze nie ma a się zastanawia to niech kupuje :)

Dzięki za info!

A jak dużo wcześniej można przedłużać/podpisywać nową umowę na Canal+? Ostatnio mogłem podpisać umowę na rok i pakiet kończy mi się jakoś na koniec lipca bodajże. Czy w takim razie mogę już przedłużać ten pakiet? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna promocja Sporf&film jest do 10 maja. Później obowiązywać będzie nowa oferta.

 

W nowej ofercie będa tylko 2 pakiety:

Pakiet CANAL+ Prestige zawierający 8 kanałów

Pakiet CANAL+ Select zawierający 6 kanałów

 

Po 11 maja dla klientów, którym będzie się kończyć umowa otrzymają specjalną ofertę.

Aktualni Abonenci wszystkich pakietów c+ otrzymają dostęp do pełnej oferty 8 kanałów do końca obecnego zobowiązania (dla pakietów terminowych) lub do końca czerwca 2015 r. (dla pakietów bezterminowych).

 

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek.

Czy ma ktoś może z dekoderem MAG-250 problem polegający na tym, że nagle nie widzi on żadnych swoich nagreań i trzeba sformatować dysk? Jest to potwornie irytujące.

Co ciekawe te filmy tam są - po podłączeniu do komputera widzę pliki z filmami i xml-owe pliki indeksów. Niektóre filmy daje się odtworzyć na komputerze, niektóre są najwyraźniej zakodowane (mozaika, a dźwięk normalnie), a niektóre

w ogóle się nie odtwarzają (pewnie też zakodowane tyle że inaczej). Jet tam też jakiś mały plik z "crc" w nazwie czy rozszerzeniu - mam podejrzenia, że jemu się rozjeżdża gdzieś jakaś suma kontrolna tych plików xml-owych i on wtedy przestaje wszystko widzieć. Tak czy siak nie jestem w stanie nic zrobić. Faceci od operatora niestety kompletnie się na tym nie znają (tzn. na tym co siedzi na dysku - i że isnieją inne systemy plików oprócz ntfs czy fat). Jedyne co są w stanie poradzić, to żeby sformatować ten dysk - ale to ani odkrywcze ani pomocne.

Dysk To WD mypassport 1TB, bez osobnego zasilania. Zasilanie chyba nie jest winne. Problem wystepuje raz na 2-3 miesiące. Poza tym nagrywa i działa.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo ma jakiś pomysł co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MAG 250 z WD testowaliśmy:

WD MyPassword Ultra; 2,5", 500GB, USB 3.0 i nie było z nim żadnych problemów natomiast Western Digital My Book 3T WDBFJK0030HBK USB 3.0 and USB 2.0 3 TB Windows/Mac już powodował problemy z STB.

 

Czy podłaczasz dysk do tylnego portu USB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MAG 250 z WD testowaliśmy:

WD MyPassword Ultra; 2,5", 500GB, USB 3.0 i nie było z nim żadnych problemów natomiast Western Digital My Book 3T WDBFJK0030HBK USB 3.0 and USB 2.0 3 TB Windows/Mac już powodował problemy z STB.

Czy podłaczasz dysk do tylnego portu USB ?

 

Przepraszam, pochrzaniłem dyski. Ten, dysk to WD Elements Portable 1TB. Tak podłączony do tylnego portu.

Jakie były problemy z "My Book"? I jak częste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie umowy ma nc+ z kablówkami... Nie usuwać lecz zmieniać nazwy tzw. Rebranding i już kablówki są kryte...Nie możesz wypowiedzieć umowy bo kanał nie zniknął...

 

Umowa między nc+ a kablówką, nie ma nic do rzeczy. To ich sprawa. JA podpisuję umowę z operatem, który ma ci dostarczyć ofertę, na jaka JA mam umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek.

Czy ma ktoś może z dekoderem MAG-250 problem polegający na tym, że nagle nie widzi on żadnych swoich nagreań i trzeba sformatować dysk? Jest to potwornie irytujące.

Co ciekawe te filmy tam są - po podłączeniu do komputera widzę pliki z filmami i xml-owe pliki indeksów. Niektóre filmy daje się odtworzyć na komputerze, niektóre są najwyraźniej zakodowane (mozaika, a dźwięk normalnie), a niektóre

w ogóle się nie odtwarzają (pewnie też zakodowane tyle że inaczej). Jet tam też jakiś mały plik z "crc" w nazwie czy rozszerzeniu - mam podejrzenia, że jemu się rozjeżdża gdzieś jakaś suma kontrolna tych plików xml-owych i on wtedy przestaje wszystko widzieć. Tak czy siak nie jestem w stanie nic zrobić. Faceci od operatora niestety kompletnie się na tym nie znają (tzn. na tym co siedzi na dysku - i że isnieją inne systemy plików oprócz ntfs czy fat). Jedyne co są w stanie poradzić, to żeby sformatować ten dysk - ale to ani odkrywcze ani pomocne.

Dysk To WD mypassport 1TB, bez osobnego zasilania. Zasilanie chyba nie jest winne. Problem wystepuje raz na 2-3 miesiące. Poza tym nagrywa i działa.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo ma jakiś pomysł co można z tym zrobić?

Tak, ten problem niestety raz na jakiś czas występuje z tym dekoderem - mi też kilka razy (a na pewno więcej niż dwa razy) zdarzyła się taka sytuacja. W moim przypadku były to akurat pendrive'y USB 3.0 64 GB (dwa różne modele). Po prostu prawda jest taka, że te urządzenia nie są idealne i czasem się zdarzy taka sytuacja. Raz w ten sposób straciłem nagrany mecz, który nie był już potem powtórzony...

Swoją drogą - pytanie do pa_blo: da się cokolwiek zrobić w takiej sytuacji? Dlaczego nagrań z dekodera nie można obejrzeć na komputerze? Taką możliwość dają najtańsze tunery DVB-T za kilkadziesiąt złotych do TV naziemnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w końcu uda się wdrożyć npvr to Wasze problemy znikną :)

 

A wracając do MAG-a: czy są na niego jakieś aktualizacje oprogramowania?

I dosyć postawowe pytanie: kto odpowiada za organizację plików na dysku: inżynierowie z SGT czy ukraińcy od MAG-a? Ja nie do końca się orientuję jaka część oprogramowania jest niezmienna, dostarczana przez producenta a jaka powstaje u nas. Chciałem podpytać tych Ukraińców o to jak przechowują te dane, jak liczą ten CRC odnośnie którego mam podejżenia ale [beep] nie chciały ze mną gadać. Może by tak SGT zgłosiło się z tym problemem do nich i z pytaniem jak naprawić system plików? Gdyby to był jakiś prosty myk (np. faktycznie przeliczenia CRC dla kilku plików) to wiedząc co i jak, sam napiszę odpowiedni skrypt czy program i udostępnię go za darmo każdemu chętnemu.

To musi być coś prostego - przecież widzę na dysku pliki, wyglądają one w porządku a dekoder nie widzi zupełnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nagrań z dekodera nie można obejrzeć na komputerze? Taką możliwość dają najtańsze tunery DVB-T za kilkadziesiąt złotych do TV naziemnej...

 

Kiedyś się dało, wystarczyło podłączyć dysk przenośny / pendrive pod Linuxem albo w Windowsie po wcześniejszym zainstalowaniu programu do obsługi linuxowego systemu plików. Pliki z nagraniami można było normalnie odtworzyć np. w programie VLC. Niestety od 2-3 miesięcy ten sposób już nie działa, obraz i dźwięk jest zakodowany, pojawiają się piksele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do MAG-a: czy są na niego jakieś aktualizacje oprogramowania?

 

Tak są.

 

Dlaczego nagrań z dekodera nie można obejrzeć na komputerze? Taką możliwość dają najtańsze tunery DVB-T za kilkadziesiąt złotych do TV naziemnej...

 

Kiedyś się dało, wystarczyło podłączyć dysk przenośny / pendrive pod Linuxem albo w Windowsie po wcześniejszym zainstalowaniu programu do obsługi linuxowego systemu plików. Pliki z nagraniami można było normalnie odtworzyć np. w programie VLC. Niestety od 2-3 miesięcy ten sposób już nie działa, obraz i dźwięk jest zakodowany, pojawiają się piksele.

 

Sygnał jest szyfrowany i przez to nie da się oglądnąć pod innym urządzeniem niż STB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa numeracja c+

145 CANAL+ HD

146 CANAL+ 1 HD

147 CANAL+ Film HD

148 CANAL+ Seriale HD

149 CANAL+ Discovery HD

150 CANAL+ Family HD

151 CANAL+ Sport HD

152 CANAL+ Sport 2 HD

153 CANAL+

154 CANAL+ 1

155 CANAL+ Film

156 CANAL+ Seriale

157 CANAL+ Family

158 CANAL+ Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna rzecz - dlaczego na przykład ten sam film na Canal+ jest wyświetlany z napisami, a już na Canal+ 1 godzinę później nie? To samo w przypadku chociażby seriali na Canal+ Seriale, albo całego kanału TVN Fabuła - z tego co czytałem to były zapowiedzi, że filmy tam wyświetlane będą miały napisy, a w Jamboxie ich nie ma. Czy to była ściema i te kanały po prostu nie mają napisów, czy to może po prostu Jambox nie wyświetla napisów? Jeśli chodzi o mnie to odpada oglądanie filmów z lektorem (a jednak napisy wolałbym mieć, bo nie zawsze wszystko zrozumiem), to film/serial jest bezużyteczny - oczywiście gdybym mógł zgrać sobie nagrania z dekodera to napisy dociągnąłbym sobie z internetu, no ale niestety nie mogę... :(

 

I druga kwestia, powiązana z oglądaniem nagrań na innych urządzeniach niż STB. Skoro nie można oglądać filmów poza STB to kiedy będzie dostępny jakiś porządny dekoder? Aktualnie jest z nim sporo problemów - tzn. na pierwszy rzut oka wszystko działa, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na przykład przewijanie nagranych filmów działa dramatycznie - raz działa, a w przypadku niektórych nagrań wraz z upływem czasu przewija o coraz mniej (np. na początku np. o 2 minuty, po 10 minutach już tylko o minutę, potem o 10 sekund), aż w końcu nie przewija do przodu wcale, albo nawet... przewija w tył. I jeśli teraz przerwę oglądanie filmu w połowie a kontynuować będę chciał następnego dnia, to musiałbym oglądać całość od początku.

Ponadto czasami zdarza się, że w nagranym filmie/meczu pojawiają się błędy/artefakty, których nie było jak ten sam program oglądało się na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna rzecz - dlaczego na przykład ten sam film na Canal+ jest wyświetlany z napisami, a już na Canal+ 1 godzinę później nie? To samo w przypadku chociażby seriali na Canal+ Seriale, albo całego kanału TVN Fabuła - z tego co czytałem to były zapowiedzi, że filmy tam wyświetlane będą miały napisy, a w Jamboxie ich nie ma. Czy to była ściema i te kanały po prostu nie mają napisów, czy to może po prostu Jambox nie wyświetla napisów? Jeśli chodzi o mnie to odpada oglądanie filmów z lektorem (a jednak napisy wolałbym mieć, bo nie zawsze wszystko zrozumiem), to film/serial jest bezużyteczny - oczywiście gdybym mógł zgrać sobie nagrania z dekodera to napisy dociągnąłbym sobie z internetu, no ale niestety nie mogę... :(

 

I druga kwestia, powiązana z oglądaniem nagrań na innych urządzeniach niż STB. Skoro nie można oglądać filmów poza STB to kiedy będzie dostępny jakiś porządny dekoder? Aktualnie jest z nim sporo problemów - tzn. na pierwszy rzut oka wszystko działa, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na przykład przewijanie nagranych filmów działa dramatycznie - raz działa, a w przypadku niektórych nagrań wraz z upływem czasu przewija o coraz mniej (np. na początku np. o 2 minuty, po 10 minutach już tylko o minutę, potem o 10 sekund), aż w końcu nie przewija do przodu wcale, albo nawet... przewija w tył. I jeśli teraz przerwę oglądanie filmu w połowie a kontynuować będę chciał następnego dnia, to musiałbym oglądać całość od początku.

Ponadto czasami zdarza się, że w nagranym filmie/meczu pojawiają się błędy/aftefakty, których nie było jak ten sam program oglądało się na żywo...

 

 

 

Mam dokładnie ten sam problem na MAG-u z nagraniami. Doprowadza mnie to do ehh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...