Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle mnie śmieszą opinie, że nie można oceniać oferty filmowo- serialowej Viaplay, bo oni stawiają na sport. Jakoś C+ też, a pod względem oferty jest o lata świetlne przed tym miernym jakościowo serwisem. Ja ciągle żałuję, że to coś weszło do Polski.
Z tymi latami świetlnymi to bym nie przesadzał. Oferta filmowo-serialowa C+ jest przeciętna. Dużo lepszą ofertę ma Netflix, o SkySho, HMAX czy D+ nie wspominając


Najgorszy serwis w Polsce bez dwóch zdań, bo jakość nadawania też beznadziejna.

Świetna oferta sportowa, jedna z najlepszych w Polsce czyni Viaplay najgorszym serwisem? A co z Filmbox+ czy innymi potworkami jak Flixclassic czy Red Go? Ja wiem, ze masz, uraz do tego serwisu, bo zabrał prawa C+ ale trzeba być obiektywnym i nie pleść bzdur.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swordfish napisał(a):

Canal+ lata świetlne przed Viaplay? Hmm… serial "Przesłuchanie" jest zaprzeczeniem tej tezy.

Najpierw mieliśmy wersję oryginalną duńską na Viaplay, a dopiero od niedawna mamy powtórkę/remake amerykański na Canal+. Można napisać, że Canal+ "zrzyna" pomysły z Viaplay.

Jeśli dobrze kojarzę tytuł to ta amerykańska wersja serialu "Przesłuchanie" to już chyba z półtorej roku, jak nie więcej jest w Canal+Online. 

 

Myślę, że oferta to kwestia indywidualna - dla mnie ze sportu w Viaplay interesujące są tylko polskie kluby w europejskich pucharach, ale wiem, że jest sporo fanów Premier League. Trzeba mieć tego świadomość. I też uważam, że w Viaplay idzie znaleźć ciekawy serial czy produkcje dokumentalną - tylko mało się o nich mówi. Może kwestia słabej "klikalności" artykułów dotyczących produkcji tego serwisu? Podobno tylko Netflix się klika. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
1 godzinę temu, bgmnt napisał(a):

A ja przypomnę, że poszczególne usługi mają swoje tematy i tam można na temat szczegółów na ich temat dyskutować, a nie pisać 10 raz to samo w temacie do zbiorczych informacji, statystyk itd.

No właśnie nie ma tematu dotyczącego konkretnie oferty filmowo- serialowej dot. Viaplay.

Jest zbiorczy temat w którym wymieszane są informacje sportowe, filmowe, serialowe. Taki trochę groch z kapustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, lakiman said:

No właśnie nie ma tematu dotyczącego konkretnie oferty filmowo- serialowej dot. Viaplay.

Jest zbiorczy temat w którym wymieszane są informacje sportowe, filmowe, serialowe. Taki trochę groch z kapustą.

No ale na pewno byłby lepszy do dyskusji na temat samej zawartości serwisu niż ten ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy posty wyżej pisałem jakie są gorsze serwisy, które nie mają nawet startu do Viaplay.

Ja też wyżej cenie od Viaplay w/w przez Ciebie serwisy, ale jednocześnie uważam, że Viaplay, dzięki sportowi, nie jest najgorszym serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arkon napisał(a):

Mimo mojej niechęci do polityki Netflixa muszę jednak pochwalić ich za dwie ostatnie produkcje. 

Tu nie chodzi o niechęć. Po prostu tak już jest a przez największą popularność i famę, tracą inne platformy z nieraz ciekawszymi tytułami a ludzi omija często dobre kino.

Pomimo tego, jak coś ciekawego się wydaje, to wklejam w odpowiednim temacie NF jak ostatnio info o serialu z Mark Ruffalo „Światło, którego nie widać”

Natomiast z obecnych tytułów, to mogę polecić serial Sanctuary: Seiiki. Nie jest to kino jakieś wybitne ale bardzo fajnie się to oglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2023 roku 34,1 proc. udziału w całkowitej oglądalności (na tv) w USA stanowił streaming.

Youtube to 7.8%, Netflix 7.3%, a potem Hulu 3.3%, Prime 2.9% i Disney+ z wynikiem 1.8%.

Dalej HBO Max, która ma 1.2% i z trudem wyprzedza serwis Peacock (1.1%).

 

thegaugeusa2-655.png

 

Więcej: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nielsen-the-gauge-usa-wyniki-streaming-telewizor-marzec-2023_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 17:34, bgmnt napisał(a):

WB dalej wyprzedaje treści. Klasyczne animowane "Justice League" oraz "Justice League Unlimited" z lat 2001-2004 pojawiło się na Netflixie w regionie USA.

https://movieweb.com/justice-league-netflix-james-gunn-dcu/

Wyprzedaje i dalej będzie wyprzedawać licencje a nie treści. To mówili naście razy, że mają ogromną bibliotekę i jeśli widzą sens a jest na to chętny, to chętnie będą udostępniać swoje treści na zasadzie sprzedania licencji. Więc nic nowego, nic zaskakującego i nie pierwszy oraz ostatni raz. Disney+ próbował chomikować wszystko u siebie a teraz też jest chętny na sprzedawanie licencji.

 

Kilka dni temu napisałem

Cytat

Lepiej sprzedawać treści i inwestować małymi krokami tam gdzie jest warto. Do Kanady i innych części świata będą wchodzić jak się rozbujają w innych rejonach świata.

I wygląda na to, że miałem rację. Ma to jak najbardziej sens

 

Cytat

Discussing WBD’s international streaming strategy, he said the company is expecting to run or launch its own streaming services “in most markets,” but will license its content in markets where it doesn’t expect a near-term profit from its own streamers, such as India. He added though that at the end of such licensing deals, the company would look at whether it then has a better chance of running its own profitable streaming service.

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/warner-bros-discovery-earnings-streaming-profitable-subscribers-1235480432/

 

 

Mamy obecnie strajk scenarzystów. Coraz więcej tytułów zaczyna stawać z tego powodu. A to w dłuższym okresie czasowym zmierza do tego, że będziemy mieli jak czasów Covid przestój w premierach.

Na ten moment już ogłoszone "zatrzymanie" na planach a to jeszcze nie koniec

https://deadline.com/feature/writers-strike-tv-shows-affected-cobra-kai-yellowjackets-abbott-elementary-1235354256/

 

Nie chce krakać, ale to znowu idzie w kierunku, że Netflix jak za czasów Covidu (wtedy miał ponad 200 tytułów w postprodukcji) jako wielki zakład ilościowy produkcji, wyjdzie z tego obronną ręką w stosunku do konkurencji, pomimo że ma w planach NF blokować dzielenie kont. I będzie skutek odwrotny - pomimo dla wielu zwiększonych kosztów używania NF, to i tak zmierza to do tego, że lepszy będzie "droższy" NF niż cała konkurencja, której grozi posucha w premierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 23:36, Pawop napisał(a):

Netflix najmniej ucierpi przez strajk, gdyż ok. połowa produkcji powstaje poza USA.
 

Pandemia spowodowała ponad półroczną przerwę w filmowaniu. Jasne, scenarzyści pracują osobno, bez scenariusza nie powstanie film z aktorami. Jednak nie zapowiada się na aż tak długą przerwę. Czy to jest tak, że każdy strajkuje, czy są wolne elektrony, które piszą scenariusze poza Gildią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...