Skocz do zawartości

Umowa z CP (czy można ją rozwiązać?)


ktos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli z oferty CP znikną kanały TVN to nie powinno być żadnych problemów z rezygnacją usług tej platformy. Ale na to w ogóle się nie zanosi i prawie cała paczka TVN pozostanie jeszcze przez długie lata.

Choć z drugiej strony tak myślę, żę gdyby tak się stało i TVNy znikły również z Cyfry+ to oferta N byłaby najlepsza na polskim rynku. wiadomo, większość abonentów decyduje się właśnie na platformę by móc oglądać kanały Grupy ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś ze starszych Abonentów z 2002r ? (mundial :D )

Właśnie sie zastanawiam nad zerwaniem umowy.

Płaciłem 199zł.

Jeśli dobrze pamietam to była aktywacja 99zł i kaucja 100zł.

Dekoder chyba musze oddać ale za kaucje powinni mi zwrócić.

 

Ma ktoś może jakiś wzór pisemka o rezygnacje ?

Umowy juz nie moge znaleść... może jeszcze poszukam.

Nie wiem czy dobrze pamietam czy okres wypowiedzenia jest 1 miesiąc ?

okres wypowiedzenia jest 1 miesiąc chyba zę podpisałes porozumienie o real mix za 19.90 to okres wypowiedzenia jest 3-miesięczny zawsze liczony od następnego okresu rozliczeniowego np.ja posłałem wypowiedzenie 5 grudnia to 3 miesieczne wypowiedzenie rozpoczynam od 26 grudnia.a jeśli chodzi o wzór pisemka to wystarczy zwykłe pismo z twoimi danymi i zdaniem o rezygnacji

zdrowych i spokojnych świąt bożego narodzenia życze wszystkim posatowcom i nie tylko

p.s. ja nie rezygnuję tylko mam zamiar wymienic starego thomsona na nowy echostar a to jedyna droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w umowie pisze, że dopiero po 12m-c można ją rozwiązać. I nic nie pisze o tym że można zrezygnować wcześniej i nic też nie pisze o karze za to... Nie mam pojecia co mam teraz zrobic... I prosze nie piszcie takich tekstów że miałem przeczytać uważnie umowę. Ja ją przeczytałem, ale teraz sie u mnie dużo pozmieniało i nie będę już potrzebował CP za granicą...

Wiesz co, najlepiej zrobisz jak zadzwonisz na infolinie i tam sie wszystkiego dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Wszystko już wiem, mam 1-miesięczny okres wypowiedzenie bo umowa jest na czas nieokreślony.

 

Czy komukolwiek oddali kaucje ? Bo zastanawiam się czy wogóle oddadzą mi tą stówe.

 

Jezeli zwrocisz kompletny zestaw tzn dekoder karte pilot i kable to nie bedzie problemu z kaucja tylko na wypowiedzeniu umowy napsiz czy chcesz zeby wyslali Ci ja przekazem czy np przelewem na podane przez Ciebie konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony tak myślę, żę gdyby tak się stało i TVNy znikły również z Cyfry+ to oferta N byłaby najlepsza na polskim rynku. wiadomo, większość abonentów decyduje się właśnie na platformę by móc oglądać kanały Grupy ITI.

Tobie może by się podobała najbardziej, ale to nie znaczy, że byłaby najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w CP nastąpiła zmiana umowy wysyłają do ludzi Porozumienia, i czy w takim przypadku mogę natychmiastowo zerwać z nimi umowę? bo jest to znacząca zmiana płace teraz 49,80 zł w umowie którą podpisywałem były kanały Cinemax i Cinemax 2. A teraz oni chcą żeby im dopłacić za te cinemaxy a jak nie to ich nie będę miał:| co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz w umowe i pisze jak byk:D programy wchodzace w skład pakietu dodatkowego real mix: Polsat sport extra,Extreme sport channel,ESPN classic sport,Boomerang,Jetix Play,Cinemax,Cinemax 2,AXN,Europa Europa,Kino Polska. Także chyba mogę zerwać umowę w takim przypadku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze napewno całą, bo gdyby mi tak powiedzieli że mogę zrezygnować tylko z RX to powiedziałbym że zależało mi na Ciemaxach które miałem w umowie za 49,8:D a pozatym pakiet familijny bez RX jest za 35zł więc nie ma takiej możliwości:/ bo jest to strata dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to czy przy zmianie opcji, można zrezygnować całkowicie z umowy nie ponosząc kosztów, czy można wpłynąć na nich opierając się na art. 61 ust. 5 "Prawo Telekomunikacyjne" gdzie cytuje "abonentowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z powodu podwyższenia cen. I że w razie skorzystania z tego prawa firmie CP, nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, z zastrzeżeniem zapisu art. 57 ust. 6 tej ustawy". Koniec cytatu. ( w tym wypadku Cinemax 1 i Cinemax 2 będą wyrzucone z Pakietu Relax Mix i stworzą Pakiet Cinemax). W związku z tą zmianą, podwyższeniu ulegnie przecież cena ogólna, kiedy podpisywałem umowe, cena ogólna wynosiła 49,80 przez cały okres trwania umowy i zapewniała dostęp do pełnej oferty Pakietu Familijnego i Pakietu Relax Mix, z drugiej strony nie rozumiem, na umowie, napisane jest, że Pakiet Relax Mix zawiera takie kanały jak: AXN, AXN SCI-FI, AXN Crime, Polsat Sport Extra, ESPN, Extreme Sports Channel, Boomerang, Jetix Play, Zone Europa, MTV Polska, VH1 Polska, Eurosport 2, Zone Romantica, nie ma zaś mowy o Cinemax ani Cinemax 2, ani tutaj ani w całej umowie, wogóle w umowie wygląda to tak, jakby Cinemax wogóle nie istniał, nie jest wymieniony w Pakiecie Familijnym, ani w Pakiecie Relax Mix, przypuszczam, że przy konstrukcji tej umowy, szefowie CP, już wcześniej wiedzieli, że z Cinemaxem będzie różnie, i dlatego nie umieścili o nim informacji w umowie, mam w związku z tym pytanie, i co z tym teraz robić? dlaczego ominięto Cinemax, na reklamówkach CP jasno i wyraźnie operator wskazuje miejsce programów Cinemax - w pakiecie Relax Mix, i jak przełączycie na kanał "DLA ABONENTÓW" to też zobaczycie, że Cinemax 1 i 2 jest w tym pakiecie, a więc dlaczego na umowie tego nie ma??, czy teraz nie będzie czasem jakiegoś problemu z rozwiązaniem umowy z powodu podwyżki cen i zmian w opcjach? Licze na odpowiedzi mocniejszych głów, bo ja już szczerze mówiąc, pogubiłem się, a głupi nie jestem, poprostu jestem zdziwiony, że pomijają coś w swojej ofercie, jednocześnie ją reklamując, nabijając ludzi w butelke, osobiście uważam, że w obecnej sytuacji, należy mi się prawo do rezygnacji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry wzór rezygnacji z usług CP spowodowany tą właśnie zmianą, napisał mi ją mój znajomy prawnik opierając się na artykułach z kodeksu postępowania cywilnego. Jeśli ktoś chce, to wyśle na e-mail.

Można także pisać na mój adres e-mail: Salemcat@poczta.onet.pl odczytam i odeśle wzór rezygnacji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salemcat jezeli w swojej umownie nie masz wymienionych Cinemaxów to nie masz podstaw do wypowiedzenei tej umowy. Cena jaka do tej pory płacisz i jaka masz gwarantowana w umowie czyli 49.80 tez sie nie zmienia. A co do kanałów ktorych nie ma w umowie to Kino Polska tez nie ma zawartego w umowie a jest dostepne w pakiecie filmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że mam prawo do rezygnacji, zmieni się cena ogólna a gwarantowaną była 49,80 ponieważ taka suma obowiązywać miała na cały okres umowy i nawet z regulaminem otrzymałem harmonogram spłat na cały okres po 49,80. Tak samo powiedział mi znajomy prawnik opierając się na ustawie "Prawo Telekomunikacyjne" i kodeksie postępowania cywilnego i artykule 24 K.C. z tytułu naruszania dóbr osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...