Skocz do zawartości
  • 0

Skystar 2 + antena n


Karol
 Udostępnij

Pytanie

Mam pewien problem. Do tej pory do sitka z n'ki miałem podłączonego normlanie nBox recordera. Sygnał był na wysokim poziomie - ok. 80%, kabel miał długość ok. 2,5 m. Dawno się nie bawiłem w oglądanie telewizji satelitarnej z kompa i kilka rzeczy mi się w tej technologii zapomniało.

 

1. Czy długość kabla pomiędzy konwerterem a odbiornikiem ma znaczenie (aktualnie jest to jakieś 15 metrów)

2. Czy zmiana anteny z dużej (bodajże 105 lub 120 cm - nie pamiętam dokładnie) anteny na to małe dziurawe g. oferowane przez N może mieć znaczenie dla poziomu sygnału?

 

Dawno (jakiś rok) temu kartę Skystar 2 podłączoną miałem właśnie w nawiązujący przez moje pytania schemat: antena 105/120 + kabel 15 metrów + stary niezawodny konwerter Sharp, który teraz przymocowałem do anteny z N. Sprawdziłem także czy po poprzednim demontażu się nie uszkodził, podłączyłem więc twina oferowanego przez 'telewizję nowej generacji' i na komputerze nadal nie mam sygnału.

 

Help me. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam do kompa podłączonego Technotrenda S-3200 na kablu 20 metrowym oraz antenę 80 cm Famavala i wszystko gra ! jakość i siła sygnału są na poziomie 90%.

 

Mały talerz może nieco pogorszyć jakość ale zanaczam "nieco" :) a straty spowodowane długością kabla mogą wystąpić ale na większych odelgłościach np. 50-100 metrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena jest ok, zobacz czy masz wgrane urządzenia do tego programu, które go używasz. A jakiego właściwie używasz?

 

Antenę masz ok, gdyby była to 60-siątka to mogłyby być problemy przy złej pogodzie, ja miałem kiedyś od Wizji podłączona i działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli korzystasz z DVBViewera to przy skanowaniu kanałów sprawdź ustawienia DiseqC !!! Jest tam do wyboru kilka opcji takich jak PosA/OptA, PosB/OptA, PosA/OptB itd..

 

Jak to nie pomoże to napisz może do Mr.Orbita :roll: on bardzo wiele potrafi. Ja miałem problem z kartą DVB i nikt nie widział o co chodzi a on od razu wyczaił gdzie leży problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, czy już po problemie - kilka dni mnie nie było, ale odpisuję ;)

 

1. Nie - 15m to nie jest dużo (czyli potwierdzam, co napisano wyżej)

2. Oczywiście sygnał poleci mocno w dół, bo ta antena to badziew, jednak SkyStar 2 to czułe bydle, więc jeśli na nboxie sygnał jest to i na karcie być powinien (ile procent jakości masz na nboxie?)

 

Jeśli masz możliwość - "przedzwoń" kabel od konwertera do komputera (najprościej - odpal komputer i ProgDVB, wybierz program i zobacz, czy: po pierwsze jest jakiekolwiek zasilanie na wyjściu SkyStar 2 - w zależności od polaryzacji powinieneś mieć 13 lub 18V, a następnie to samo, ale na końcu kabla od strony konwertera, tylko ostrożnie, żeby nie zrobić zwarcia!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest ładna pogoda więc powróciłem do prac nad podłączeniem SkyStara2. Sprawdziłem napięcie - zarówno w gniazdku SS w komputerze jak i na końcu kabla (przy konwerterze) napięcie wynosi ok. 7,5V. nBox pokazuje mi poziom sygnału ok. 70 proc. przy starym konwerterze Sharpa (ogólnie do nBox recordera potrzebny jest konwerter twin). Mimo to przy ponownym podłączeniu do komputera poziom sygnału nadal wynosi 0 proc. Wgrałem nowego ProgDVB i listę transponderów ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...