Skocz do zawartości

AzBox HD


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to tylko tak się wydaje, że to są proste pytania, a to z tego względu że soft jest jeszcze bardzo niedopracowany i każda wersja przynosi jakieś niespodzianki (coś tam naprawi a jeszcze więcej popsuje co działało na poprzednim sofcie dobrze).

Domyślam się, że masz wgrany jeden z ostatnich softów bo tam właśnie takie problemy występują:

rada:

- ustawić jako główny język audio np: turecki (lub jakiś inny mało używany) a jako drugi polski (tuner jak nie znajdzie tureckiego przełączy wówczas na drugi czyli polski),

- podobnie problem można chyba rozwiązać z napisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie trunki lubisz - ale masz u mnie - dobre whisky albo duuuuże piwo - pomogło :):) dźwięk jest polski cały czas, a napisy zniknęły. Mój obecny soft to - 3.180, doczytałem się że ten z końcówką 1 - nie jest dobry. Ten też ma swoje minusy. Zauważyłem przycinanie się na paczce tvn oraz dziwne zjawisko ( obraz jakby lekko spowolniony ) szczególnie podczas bardzo szybkiego ruchu - mecz piłki, GP na żużlu - widać to tylko na programach SD, Hd bardzo ładny ( poprzedni mój tuner to globo HD S1)

Co do CP, podobno trzeba wgrać Newcs+Mgcamd i wtedy będzie można podobna ustawić priorytet. Szukam takiego pliku aby można było go wgrać z pena ( chyba musi mieć rozszerzenie plugin ) bo takiego mam openXcasa i ten wszedł z pena. Inne są chyba tylko do wgrania z kompa poprzez totalcommander'a. O sukcesach poinformuję, a może jakaś cenna uwaga na temat dobrego softu. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik oferuje trochę gorszy obraz w porównaniu do innych odbiorników (np. Technomate 6900 Super Combo, Humax 5400, Quali TV.....

 

Czy mógłbyś trochę to rozjaśnić? Chodzi mi po głowie zakup tego Azboxa, tyle że nie bardzo wiem jak przy sprzęcie tej klasy rozumieć określenie "trochę gorszy obraz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po kolej:

- ja używam wersji oprogramowania 0.9.2371 czy jest najlepsza tego nie wiem, różnym osobom pasują różne wersje w zależności do czego najczęściej używają tunera (żadna wersja nie jest idealna i posiada wiele błędów). W przypadku chęci przejścia z wersji 0.9.3180 do wersji poprzednich należy pamiętać aby zrobić kopię zapasową listy kanałów. Wgranie starszej wersji powoduje wykasowanie listy kanałów. Nie ma tego problemu gdy na starsze oprogramowanie wgrywamy nowe,

- MPEG2 4:2:2 używany jest głównie w transmisjach dosyłowych więc tam można przede wszystkim wykorzystać możliwość tunera w tym zakresie,

- obraz jest mniej wyraźny, klarowny, kontrastowy jak na pozostałych tunerach (występuje to tylko w przypadku gdy używamy odbiornika jako tunera sat, gdy używamy AZBOXA jako odtwarzacza to zjawisko nie występuje). W moim przypadku jeżeli mam coś oglądnąć z sat to zawsze wybieram do tego celu inny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i prosze o pomoc.mam AzBoxa premium HD i co mam zrobic by czytnik stal sie czytnikiem uniwersalnym,nie chodzi mi na kanałach Cyfry+.pobrałem program ze strony producenta i sie zaktualizowal ale i tak nie czyta karty.Podobno trzeba pobrac jakąs wtyczke tylko że nie za bardzo wiem jaką i gdzie jej szukać... :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w samym menu odbiornika. Wystarczy, że podłączysz go pod sieć, aby miał dostęp do internetu, a następnie musisz wejść w Pluginy i pobrać coś, co nazywa się OpenXCAS.

 

Ktoś tam wcześniej pytał o moduły Polsatu: sytuacja jest taka: na Premium HD działa, ale w dolnym slocie i oprogramowanie musi być umiarkowanie nowe, bo w jednej z ostatnich wersji poprawiano obsługę kanałów HD. W modelach Elite z tego co mi wiadomo jeszcze nie dokonano stosownych poprawek - mają być "lada dzień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Jest zainteresowany zakupem Azbox HD, od jakiego czasu staram się śledzić różne fora. Chciałbym jeszcze potwierdzić niektóre info oraz zapytać o klika rzeczy.

 

Z poprzednich postów wynika że z działaniem Cyfry + (kanałami HD) nie ma problemu (trzeba wgrać odpowiednią wtyczkę). Czy to prawda ?

Jak jest z jakością obrazu ? (przeczytałem gdzieś że obraz jest "zarnisty"?) Aktualnie posiadam fergusona Hd 8900, jest to mój pierwszy dekoder i nie mam żadnego porównanie ale jakość obrazu jest w porządku.

Jak z działanie epg ? (głównie chodzi o kanały HD z cyfry +, na poprzedni dekoderze mam tak że widzę tylko aktualny program i następnym dalej nie ma)

jak jest z nagrywanie na dysk z canal + HD film (chodzi o ścieżki dżwiękowe AC3 i napisy) i wg opis tunera nagrywać można na dysk fat 32 i ntfs, czy to działa prawidłowo? (głównie chodzi o ntfs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam!

Mam drobny problem z AZBOX HD Premium - urzadzenie przestalo nagle podlaczac sie do sieci Wifi. Przez dluzszy czas (pewnie okolo roku) nie mialem zadnego problemu z Wifi - AZBOX podlaczal sie i dzialal z siecia bez problemow (w szczegolnosci wykonalem jakis upgrade softu tuz po zakupie urzadzenia, korzystalem z internetu do ustawiania czasu itp.).

Ogladajac logi z access pointa (dLink) widze "request" z AZBOX-a o przydzial adresu (mam skonfigurowane DHCP) i oferte zwrotna - adres statyczny zwiazany z MAC od DHCP. Natomiast urzadzenie w statusie sieci pokazuje mi caly czas "Connecting". Oczywiscie mam poprawie (jak sadze, gdyz nic nie zmienialem a wczesniej dzialalo) skonfigurowanego WEP-a. Inne urzadzenia w tym samym pomieszczeniu lacza sie do sieci bez problemu (z tym samym kluczem).

 

I jeszcze jedno - gdy AZBOX jest przez dluzszy czas w stand-by to po wlaczeniu na wyswietlaczu pokazuje sie ikonka sugerujaca podlaczenie do sieci, ale gdy wejde do Settings to natychmast ikonka "ginie" i widze, ze stan sieci jest "Connecting". No i nie wykonywalem tez od dluzszego czasu upgradu oprogramowania AP-ka.

 

Dodatkowo - urzadzenie dosc czesto "wiesza sie" i wymaga rebootu (najczesciej przy korzystaniu z EPG) - ale to moze byc kwestia starego softu - bo oprogramowanie mam raczej jakies stare i nie upgrade-owane juz od co najmniej kilkunastu miesiecy.

 

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ostatnio nabyłem AzBOXa Premium HD. Chciałbym się podzielić paroma spostrzeżeniami na 2015r. jeśli chodzi o działanie tunera:

- tuner na dzień dzisiejszy nadaje się głównie do Enigmy 2. Najlepsze są edycje OpenRSI oraz OpenSPA na kernelu 3.9.2. Pojawiają się aktualizacje i nowe wersje, ale nie działają stabilnie(faza beta)

- instalacja E2, powrót do OFW tylko i wyłączenie za pomocą AzUP 2.2.6 lub nowszych! JazUP jak i poprzednie wersje mogą uwalić soft bądź spalić tuner.

- urządzenie nie radzi sobie z większością transponderów S2 na ten moment, czasem wystarczy opcja PILOT 1, ale i tak bardzo często Quality=0 na OFW. Problem rozwiązuje E2, która na transponderach, z którymi nie radzi sobie OFW widzi sygnał poprawnie.

- czytnik kart TNK, Cyfry to Oscam w jakiejś wersji powyżej 9000 lub 10000. Instalacja z pluginu dostarcza od razu konfigi do odczytu karty, należy tylko aktualizować binarkę w /usr/bin. Uwaga: instalujemy wersję Oscama dla /mips-tuxbox-oe1.6 - karta oczywiście czytnikiem do dołu

- streaming z tunera przez VLC działa poprawnie

- zdarzają się przycięcia i GS, ale oryginalny soft nadaje się właściwie tylko do 4:2:2 bez użycia VLC oczywiście jeśli zobaczy sygnał z transpondera

- CAMy na E2 nie działają. Jedynie pod OFW, zarówno CI+ CP jak i NC+.

- domyślne logowanie do OFW i E2 to L: root H: azbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...